Kaczyński nie odpuści. Zapowiada dalszą batalię o sądy oraz długie rządy Prawa i Sprawiedliwości

Kaczyński nie odpuści. Zapowiada dalszą batalię o sądy oraz długie rządy Prawa i Sprawiedliwości

Z wywiadu jakiego lider Prawa i Sprawiedliwości udzielił prawicowemu tygodnikowi „Sieci” wynika, że prezes ma się coraz lepiej i nie zamierza ani o krok cofnąć się w swoich politycznych planach. Komentując spór wokół Sądu Najwyższego ocenił, że to spór czysto prawniczy. „Co jest lex specialis, a co jest lex generalis. Konstytucja nie releguje tego, w jakich okolicznościach kadencja I prezesa SN może być przerwana” – wyjaśnił.  Dodał, że „Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte”. Oświadczył, że „Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo”. Jarosław Kaczyński chwalił szefa rządu. Przyznał, że Mateusz Morawiecki „wszedł, potocznie mówiąc, w ogień, bardzo dobrze się sprawdził”. „Jeśli piorun jakiś nagle z nieba nie strzeli, jeśli nie zdarzy się jakiś czynnik zmieniający zasadniczo sytuację, to tak – premier Morawiecki poprowadzi rząd do wyborów parlamentarnych” – oznajmił, podkreślając pracowitość i fizyczną odporność premiera.

Wybiegając w przyszłość Kaczyński zapowiedział bardzo ofensywny plan, bo jak stwierdził w „wielu miejscach dzieje się źle, wręcz fatalnie”. Mówił o nadziejach związanych z wyborami samorządowymi, wskazując na kandydatury Małgorzaty Wasserman w Krakowie, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej we Wrocławiu oraz Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku.

Jeśli chodzi o inne wybory – prezes PiS stwierdził, że ordynacja w wyborach europejskich zostanie zmieniona, bo obecna „wymyślona przez Giertycha” jest absurdalna. Kaczyński nie przewiduje natomiast korekty w ordynacji do parlamentu.

https://twitter.com/DankaDanuta72/status/1016235816652279809

Uważa natomiast, że „ona by się oczywiście przydała, ale padłyby takie zarzuty, że nie warto. Nastawiamy się na wygranie wyborów wedle istniejących zasad wyborczych.

Nawiązując do bieżących spraw lider PiS podkreślił, że nie można spocząć na laurach. „Nie możemy być jak te tłuste, zadowolone z siebie koty. To jest oczywiście piękny widok w przypadku kota, ale jeśli tak zachowuje się polityk, jest to nieznośne demoralizujące i nieskuteczne” – dodał. Podkreślając siłę opozycji stwierdził, że jest groźna, bo „łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności”. „Jak nazywać to, co robi Schetyna, jeśli nie wzywaniem do buntu, łamaniu prawa?” – zauważył. Ale zaraz wyjaśnił, że „Schetyna jest bezpieczny” i nikt nie zamierza zamykać liderów opozycji w więzieniu.

Powiedział: „Nie łamiemy konstytucji, to jest bezczelne kłamstwo”. Dodał, że PiS planuje długie rządy i „sprawy, które dzisiaj przez nas nie są stawiane, mogą zostać podjęte”. Wskazał natomiast, że dziś „konstytucję łamie opozycja, wychodząc poza normalne, przyjęte w świecie demokratycznym sposoby wyrażania krytyki. Rozumiem demonstracje, ostrą krytykę, ale niszczenia własnego państwa, bo oni już nie rządzą, nie rozumiem i nie mogę zaakceptować”.

Pytany o relacje z głową państwa nie zaprzeczył, że były napięte, ale to już przeszłość – powiedział. „Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, to bym powiedział, że obecny prezydent” – wyjaśnił dodając, że ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do klubu PiS.

Nawiązując do swojej kondycji Prezes PiS wyjaśnił także, że ma problemy z nogą i to jedyne poważne schorzenia jakie ma. „Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd to błyskawiczne przyjęcie do szpitala. Mam przed sobą jeszcze operację. Przechodzę dość ciężką kuracje antybiotykową. Wszystko idzie w dobrą stronę, pięć razy w tygodniu mam rehabilitację, mogę nawet chodzić bez podparcia ale tego unikam” – oznajmił Jarosław Kaczyński.

/jp/

Źródło: wp.pl/wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
RobertZgredzinkaLuisAndrzejMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Prezes w wywiadzie napomknął o Katalonię. Nie przypominam sobie, by ktoś tu chciał oderwać jakiś region od reszty kraju.

Ewa
Ewa

Niedoczekanie wasze,mam nadzieję że nie dacie rady sfałszować wyborów

smętek
smętek

Mój Dziadek, adwokat w stanie wojennym, mówi „Nie strasz karaluchu nie strasz….”. Generał Jaruzelski przegrał bitwę z sądami w stanie wojennym. Wierzę, że dzisiejsi sędziowie będą stawili opór dyktatorskim zapędom.

Joanna
Joanna

„W wielu miejscach dzieje się źle, wręcz fatalnie” powiedział Kaczyński. To prawda, wszędzie tam gdzie wkroczyło PiS ze swoją dobrą zmianą dzieje się fatalnie.

ewa
ewa

Skąd w tym człowieku takie pokłady nienawiści do ludzi, przeciez on nawet gardzi swoimi w partii. Facet niczego nie ma co w życiu najwazniejsze co stanowi fundament, nie ma rodziny może to jest powód

Andrzej
Andrzej

Jak to niczego? Ma deficyt męskości oraz wzrostu.A kot to co?

Luis
Luis

to się nazywa kompleks kurdupla

Zgredzinka
Zgredzinka

I śmiem sądzić, że traumę z dzieciństwa … bo skąd by się niby wziął taki demon destrukcji.

Pan Kaczyński
Pan Kaczyński

Pan Kaczyński jest za bardzo pewny siebie, ogłasza, że będzie rządził długo, tylko skąd ta pewność? Na dzień dzisiejszy ogłosił Dudę jak kandydata na prezydenta, ponieważ wobec niego, spełnia wszystkie jego oczekiwania, ale on mu daje tylko nadzieję, bo w razie jakby mu się z czymkolwiek sprzeciwił, to sen Dudy upadnie . Obecnie gloryfikuje Morawieckiego a nie tak dawno, to Szydło było nie do zastąpienia. Polityka Kaczyńskiego prowadzi nas do ślepej uliczki, z której z wielkim trudem będziemy wychodzić.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oczywiście nie wierzę mu jak psu, że nie będzie majstrował przy ordynacji wyborczej do sejmu i senatu. Rozpieprzyli już dwie – samorządową i europarlamentarną, to jak wierzyć Karaluchowi, że nie rozpieprzy i tej trzeciej? Byle się utrzymać przy żłobie!!!! To główne hasło PiS, choć nie wypowiedziane. Bardzo cieszą bluzgi na opozycję, to dowód, że Karaluch zaczyna mieć respekt. On rozumie demonstracje, ostrą krytykę… Proszę, proszę, a jeszcze do niedawna była „ulica i zagranica” oraz „wściekły jazgot totalnej opozycji.” Ale z tym niszczeniem własnego państwa to przegiął. Sam niszczy, a do innych ma pretensje? Dobrze, że dodał, że nie zamierza Schetyny… Czytaj więcej »

Robert
Robert

Kaczyński robi co chce, bo na horyzoncie nie widzi żadnej siły, która mogłaby go zwalić z konia. Obecna opozycja jest słaba bo oprócz tego że jest przeciw niemu, niczego nie proponuje. KOD jest takim samym zlepkiem bliżej nieokreślonych ludzi.
Nie wystarczy być przeciw, trzeba mieć jeszcze jakąś alternatywę.
Wyobraźmy sobie wybory, PIS przegrywa, ale z kim?
Ze skompromitowaną, umoczoną w układy PO?
Z Balcerowiczem i jego Nowoczesną?
A może SLD wyjdzie z niebytu?
Kukiz poza JOW-ami nie ma niczego do zaoferowania, nie chce tworzyć partii, przez co sam siebie zagonił w róg.
Reszta oscyluje w okolicach progu wyborczego albo poniżej.
Kto ma rządzić po PIS-ie?