Kaczyński „nie widzi przesłanek” do przełożenia wyborów i powołuje się na… Konstytucję! (film)

Kaczyński „nie widzi przesłanek” do przełożenia wyborów i powołuje się na… Konstytucję!

Prezes PiS przemówił do narodu! Udzielił wywiadu Krzysztofowi Ziemcowi, ale rozmowa została wyemitowana nie w TVP, a w RMF FM. Usłyszeć w niej można było kilka kuriozalnych stwierdzeń wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego.

 

„Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane. Pamiętajmy o tym ograniczeniu Konstytucji. To nie jest tak, że my możemy powiedzieć: „odkładamy wybory, bo z jakichś względów uważamy, że tak należy zrobić”, muszą być przesłanki konstytucyjne, tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja. My musimy przestrzegać prawa, Konstytucji w szczególności” – stwierdził Kaczyński.

Kolejne kuriozalne stwierdzenie dotyczyło chodzenia na niedzielne msze do kościoła. Jak pamiętamy, nawet polscy hierarchowie wreszcie doszli do wniosku, żeby nakłaniać wiernych do zostania w domu, ale prezes zdaje się nie widzieć zagrożenia.

 

„Sądzę, że do kościoła – jeżeli to nie stwarza niebezpieczeństwa, jeżeli się przestrzega tych wszystkich zasad – można chodzić. Nie ma zakazu. Biskupi nie mówią: „nie chodźcie do kościoła”. Biskupi mówią, że „dajemy wam dyspensę”, to przecież nie jest wezwanie do niechodzenia, tylko stwierdzenie, że można nie chodzić” – powiedział Kaczyński. W najbliższą niedzielę pewnie więc znowu to zrobi, tak jak w ubiegłym tygodniu, o czym pisaliśmy „Prezes PiS wierzy, że koronawirus w kościele go nie dopadnie, bo to Dom Boży?”.


Ale nie tylko do kościoła Kaczyński się wybiera. Zbliża się bowiem 10 rocznica katastrofy smoleńskiej. – „Bardzo bym chciał być w Smoleńsku. Delegacja do Smoleńska powinna lecieć w mocno skomprymowanym składzie. Ja bardzo chciałbym lecieć” – powiedział prezes PiS.

Odniósł się do obchodów tejże rocznicy: – „Musimy się liczyć z tym, że obchody rocznicy smoleńskiej w Polsce odbędą się w okrojonej formie, ale jakieś obchody urządzić można”. A tak na marginesie, „skomprymowany” to po prostu „zmniejszony”, ale Kaczyński swoim zwyczajem używa słów, których znaczenie szerzej jest mało znane.

Ziemiec oczywiście z troską pochylił się nad prezesem PiS. Pytał go o zdrowie, stwierdził też: – „Pan ciężko cały czas pracuje, przyjmuje w biurze wielu gości”… Zostawiamy bez komentarza.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RyszardPolka gorszego sortuAndrzejIrenaKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Musimy wylądować we mgle epidemii ,żeby zwykłemu posłowi wszystko dobrze się poskładało.Ja nie wsiadam do tego samolotu.

Tomek
Tomek

Wyjatkowy lajdak i oszust polityczny stawiajacy siebie i swoja partie ponad prawem. Bardzo zle musi byc w obozie PiSu skoro przy ograniczonych, w wyniku koronawirusa, prawach obywatelskich, Prezes i jego partia zdecydowala sie na przeprowadzenie wyborow prezydenckich, lamiac konstytucje. Rzadzi tymi lajdakami zasada ” teraz albo nigdy”. Ta cala
” wschodnia sciana” ze swoimi patriotycznymi idealami, powinna zastanowic sie dlaczego ” wykleci” zostali przez poprzedni regime wykleci. Debil zauwazy podobienstwo !!! Przypomnijcie sobie referendum i kolejne amnestie roku 1947.

Zwinka
Zwinka

Ferajnie pozostało już tylko jedno: nałożenie 50 000 PLN kary za niestawienie się w lokalu wyborczym na przyklepaniu Dudy. I spełni się wreszcie marzenie niskorosłego o całkowitym uchwyceniu wszystkich Polaków za mordy.
Naprawdę jacyś szatani są tu czynni.

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie w skomprymowanym tylko w skompromitowanym składzie.z maciorą na czele. I nie chcę słyszeć, że narodowe kółeczko różańcowe nie da rady polecieć, bo epidemia! Jak wybory są nieodwoływalne, to ta ekskursja też ma się odbyć! Ale jak znam pisowców, to poproszą putina, aby ich nie wpuścił i będą mieli super wymówkę.

Kasia
Kasia

Facet żyje pod kloszem, czy wogole wie co dzieje się na świecie i co być może czeka nas w najbliższych tyg.? Szybkie wybory i s, ybkie zwycięstwo. Po co? A no po wyborach trzeba radykalnie zmienić politykę, zabrać te wszystkie plusy żeby sfinansować skutki korona…

Irena
Irena

Nie widzi ? Okulista natychmiast potrzebny !!!

HerodAntypis
HerodAntypis

Okulista dla pisowców to „lekarz na oczy”. Jakiś burak tak powiedział.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

On jest jak ten ślepy dżokęj, którego pytają, czy wystartuje w Wielkiej Pardubickiej. A on na to: „Nie widzę przeszkód”.

Zwinka
Zwinka

A ten geniusz pomyślał o ludziach na kwarantannie, którym za wyjście z domu grozi kara 30 000 PLN ? Dostaną specjalne pozwolenie na rozsiewanie wirusa, czy całkowicie pozbawi się ich praw wyborczych, hę ?

Andrzej
Andrzej

Po trupach do celu.Śmieeć jednego zindywidualizowanego człowieka jest tragedią.Śmie3r4ć wielu anonimowych ludzi jest statystyką.Należy zatem zbierać wszystki8e informacje o śni8erci indywiduaknych osób i wysłać je dosztaby wyborczego tego dupka a następnie do Państwowej Komisji Wyborczej w celu umieszce nia imniennego spisu w protokole.

Ryszard
Ryszard

„My musimy przestrzegać prawa, Konstytucji w szczególności” – stwierdza bezczelny typunio i zapowiada, że wbrew ustawie wprowadzi się urny obnośne. Że to niekonstytucyjne? Kpina! Co jest konstytucyjne, a co nie, ustala mgr Przyłębska na rozkaz tego samego bezczelnego typunia.