Kaczyński: „Niedzielne wybory uzupełniające pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest całkowicie możliwe”

Kaczyński: „Niedzielne wybory uzupełniające pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest całkowicie możliwe”

„Wybory uzupełniające, które odbyły się w niedzielę pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest dzisiaj całkowicie możliwe. Mamy do czynienia z sytuacją, która potwierdza tezę, że wybory w tej chwili w Polsce mogą się odbyć. Ci, którzy twierdzą inaczej, po prostu kierują się całkowicie partykularnymi względami, które w gruncie rzeczy godzą w Konstytucję” – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

 

Prezes PiS powoływał się na rzekomo wysoką frekwencję w tych wyborach, mówiąc, że wyniosła ona ok. 42 proc. „Zapomniał” tylko dodać, że taką właśnie frekwencję zanotowano tylko w jednym miejscu w gminie Smyków w woj. świętokrzyskim, a na przykład w gminie Wierzchlas w woj. łódzkim wyniosła ona – 9,48 proc. W pozostałych gminach oscylowała w granicach 20 proc.

W wywiadzie dla PAP Kaczyński znowu powołał się na Konstytucję. – „Nie ma żadnych przesłanek, żeby głosić, że wybory powinny się nie odbyć. Odłożenie wyborów z punktu widzenia Konstytucji jest wydarzeniem zupełnie nadzwyczajnym. Muszą być do tego powody, a takich powodów w tej chwili w oczywisty sposób nie ma” – stwierdził prezes PiS.

 

– „Wyjątkowy cynizm i obłuda. Nie może być tak, że człowiek oderwany od normalnego życia będzie dyktował Polakom, w jaki sposób przeprowadzać wybory. Nie może być tak, że ktoś, kto na co dzień jest oderwany od rzeczywistości, będzie udawał, że nic się w Polsce nie dzieje. Zapraszam pana prezesa Kaczyńskiego, żeby wyszedł na ulice, zobaczył co się w Polsce dzieje, żeby poszedł do lokalu wyborczego dzisiaj albo na zakupy. Podejrzewam, że pan prezes Kaczyński już dawno nie wie jak wygląda prawdziwe życie” – tak wypowiedź Kaczyńskiego skomentował przewodniczący PO Borys Budka.

Budka powiedział także o zadziwiającej sytuacji, o której dowiedział się podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołanej przez Dudę: – „Jedną z propozycji, którą rząd będzie forsował, to zawieszenie wyborów w kołach łowieckich. Dziwnym trafem rządzący widzą, że tam nie mogą odbyć się wybory, ale miliony Polaków mają iść głosować” – stwierdził szef PO.

bt

Źródło: pap.pl, TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
andrzejMaciek123454321szokRomanOna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polak mały
Polak mały

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS?… klapki nosimy na nogach nie na oczach

Ona
Ona

Tragedia a PiS dzielcy sobie wybory urządzają… pogonić to badziewie PiS

andrzej
andrzej

To mordercy.

Roman
Roman

Zutylizować dziada!

szok
szok

Nekrofile w PiSie Drugi level mają: To już nie samolot Lecz wybory w maju! . Nie ma już drabinki Nie ma miesięcznicy Ale jednak hiena Przez radio już krzyczy: . – Ja nie widzę przeszkód Aby iść do urny! Tak hiena cmentarna W kaczych piórkach buczy: . – Wrzućcie swą karteczkę Wyborczą do urny Przy okazji prochy Też do urny moi… . … moi mili tacy Zwolennicy którzy Zostaną zbawieni Przeze mnie… NIEKTÓRZY! . Tu zamilkło radio JaroZbaw się zapluł No a w jego bucie Sznurowadło trzasło . Chyba prowadzący Ziemię gryźć zaczyna Czy trawę? – Ja nie wiem Ależ… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Kaczyński stanowi już nie przypadek polityczny, lecz medyczny. Rozpatrywanie wypowiedzi tego pana w kategoriach kolejnych posunięć politycznych zaczyna tracić jakikolwiek sens. To człowiek pogrążający się coraz bardziej w świecie własnych urojeń. Jesteśmy wszyscy świadkami gwałtownie postępującej choroby umysłowej. Ktoś powinien mu to wreszcie w oczy powiedzieć. Ale cóż, odważnego nie ma……………