„Kaczyński nigdy nie miał oporów, żeby posługiwać się ludźmi marnymi do realizacji własnych celów”

„Kaczyński nigdy nie miał oporów, żeby posługiwać się ludźmi marnymi do realizacji własnych celów”

– „Obserwujemy nieustanne łamanie prawa. Dzisiaj u szczytu władzy są ludzie, których miejsce na pewno nie jest w sferze publicznej. Zbudowano polityczny system, którzy jest windą do nieba dla ludzi typu Banaś. A Kaczyński nieustannie ucieka od konstytucyjnej odpowiedzialności za swoje decyzje” – powiedział w wywiadzie dla TVN24 Donald Tusk.

 

Były przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że Jarosław Kaczyński „nigdy nie miał oporów, żeby posługiwać się ludźmi marnymi do realizacji własnych celów. – „Z jaką pogardą mówi o takich ludziach, kiedy go nie słyszą” – ujawnił Tusk.

– „Ta ilość tej nieprawości, najzwyklejszych łajdactw ciągle jeszcze nie uczyniły wyłomu w świadomości i myśleniu wielu Polaków. Wychodzi na to, że nie wystarczy przykład afery KNF, pana Glapińskiego, pana Banasia, aby zmienić odbiór społeczny. Być może Polacy muszą się jeszcze, mówię o tej większości, która rozstrzyga, napatrzeć tego zła, żeby zmienić pogląd” – zauważył Tusk.

 

Były przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że jest „całym sercem”  z tymi, którzy wychodzą na ulice w obronie sędziów i sądownictwa. – „Dzięki protestom Polska nie wypada z Europy. Ta władza przed dewastacją prawa nie cofnie się przed niczym. Jedyną szansą są właśnie takie masowe protesty” – powiedział.

Po raz kolejny powtórzył, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach prezydenckich. W polskiej polityce – zdaniem Tuska – jest więcej rzeczy do naprawienia, nie tylko kwestia wymiaru sprawiedliwości. – „Trzeba naprawić, wybudować na nowo taką siłę polityczną, która będzie w stanie nie tylko pokonać PiS, ale rzeczywiście przedstawić ofertę jednak atrakcyjniejszą niż do tej pory. Bardzo bym chciał, aby doszło nie tylko do odświeżenia, ale i redefinicji tego, co można określić umiarkowaną prawicą. Trzeba odbudować umiarkowane centrum” – stwierdził były premier.

bt

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooHistorykAndaJanusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Janusz

Co do działalności konusa pełna zgoda, ale znowu centrum, srenturm. dość już styropianowych klęczników, tylko prawdziwa socjaldemokracja i budowa choćby powolna i mozolna rzeczywistego państwa dobrobytu może zapobiec przejęciu steru przez faszystów i fanatyków religijnych

Anda
Anda

Wszystko niestety święta prawda, Obserwuję Kaczyńkiego od 28 lat. Chyba nikt tak źle nie przysłużył się Polsce.

Historyk
Historyk

Kilku by się znalazło: Kwaśniewski, Urban, Miller, Tusk, Komorowski itd

daroo
daroo

Jakieś konkrety ? cokolwiek? tylko merytorycznie plisss bo w przeciwnym razie to jest smalec z węża