Kaczyński obiecuje zmianę konstytucji. Bielan przypomina: Musielibyśmy mieć 307 głosów lub znaleźć sojuszników

Kaczyński obiecuje zmianę konstytucji. Bielan przypomina: Musielibyśmy mieć 307 głosów lub znaleźć sojuszników

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w niedzielę 15 sierpnia w Legnicy, Jarosław Kaczyński poruszył temat zniesienia immunitetów poselskich, sędziowskich i prokuratorskich. Zauważył jednak, że zniesienie immunitetów złamałoby Konstytucję RP. A że Prawo i Sprawiedliwość nie chce tego robić, to zamierza ją po wygranych wyborach zmienić.

 

Do słów Kaczyńskiego odniósł się europoseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan, w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu ZET. Potwierdził oczywiście, że PiS chce zmienić konstytucję, jednak zauważył, że do zmiany tego dokumentu potrzeba głosów 307 posłów, co może nie być proste do osiągnięcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

„Musielibyśmy mieć albo samodzielnie 307 głosów, co będzie bardzo trudne do wykonania, albo znaleźć sojuszników do zmiany konstytucji. Będziemy namawiać partie, które znajdą się w przyszłym parlamencie, żeby to zmienić” – powiedział.

 

No cóż, Jarosław Kaczyński ma również tę świadomość, ale kto mu zabroni pomarzyć: -„Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana. (…). Będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były utrudnione pokrętne interpretacje. Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy” – mówił prezes w sierpniu tego roku na pikniku partyjnym w Dygowie.

Internauci, marzenia Kaczyńskiego, komentują: „Putin tez zmienił konstytucję tak aby można było go wybrać na piątą juz chyba kadencję”,Czy „prawdziwa demokracja” tak się różni od demokracji liberalnej albo demokracji bezprzymiotnikowej – jak krzesło elektryczne różni się od krzesła po prostu?”, „On nie chce zmienić konstytucji. On chce ja po prostu unieważnić, aby mu nie przeszkadzała w dyktatorskim rządzeniu”.

/md/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JantarBGmblewqwionyantyuzurpatorRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Tej konstytycji będą przestrzegać. Tej konstytucji nawet pan Adrian Budyń będzie bronił. Parę lat temu natrafiłam na pisowski projekt na ich stronach internetowych. Zwracam Państwa uwagę szczególnie na Art. 21 Punkt 4. pisowskiego projektu z 2010 roku: „W przypadkach określonych w ustawie sąd może nakazać poddanie osoby, która ze względu na zaburzenia psychiczne stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia lub nietykalności cielesnej innych osób, zabiegom medycznym zmniejszającym to zagrożenie.” Może to paranoja z mojej strony, ale mi to wygląda na idealną (bo konstytucyjną) metodę uciszania opozycji. I to dosyć makabryczną. Osoby protestujące przeciwko władzy będą uznawane za „zaburzone psychicznie” i „stwarzające… Czytaj więcej »

Nihil
Nihil

1984

Dorotka
Dorotka

Dobre, sprawdzone wzorce – radzieckie „psychuszki”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kaczafi odbierze immuntet parlamentarzystom opozycji i prewencyjnie ich zamknie. Wtedy PiS będzie miał KONSTYTUCYJNĄ większość.

antyuzurpator
antyuzurpator

Albo po 15 października będzie przedłużał posiedzenie „z ważnych powodów społecznych” na kolejne dni, w piątek około południa ogłosi przerwę do poniedziałku, po czym, tak koło północy z piątku na sobotę ogłosi, że „z jeszcze ważniejszych powodów społecznych” wznawia posiedzenie za pięć minut. Oczywiście pisoposły (wcześniej uprzedzone) będą wtedy gotowe do głosowań, a większość opozycji będzie grzać pierzyny w domach. Przypominam, że większość konstytucyjna to 3/5 głosujących, a nie wszystkich 460 posłów.

Jantar
Jantar

To Kaczyński o tym nie wie, że większość konstytucyjna to 3/5 głosujących, a nie wszystkich? Przecież dawno mógł taki manewr zrobić i Konstytucję nam zmienić.

kowal
kowal

Nie muszą mieć większości konstytucyjnej. Pani magister z trybunału potwierdzi.

princeofwales
princeofwales

Niedoczekanie, konusie.

Rafał P
Rafał P

Jeśli ten gnom obiecuje zmianę konstytucji, to najwyraźniej jest przekonany, że to jest w ramach jego możliwości. Ciekawe, jak miała by wyglądać ta nowa, kacza konstytucja.

BGmble
BGmble

Wygooglaj: „panstwo wyznaniowe Szczerski”… wlos sie na glowie jezy.

Jantar
Jantar

Poszukaj w necie – na pewno gdzieś wisi kaczy projekt z 2010 r. pisany jeszcze z bratem. Idę o zakład, że do tamtego projektu dodał jeszcze różne punkty udoskonalające wieczne rządy PiS-u, ale nowa konstytucja będzie nosiła imię Kaczyńskich. To idealne zapisanie się w historii na wieki wieków z corocznymi obchodami z wielką pompą uchwalenia tej „wspaniałości” (tak, jak obecnie z wielką pompą obchodzą uchwalenie Konstytucji 3 maja, tak później będą obchodzić kaczą konstytucję w święto Konstytucji i o żadnej wcześniejszej nie będzie nawet mowy – chyba, że w kontekście konstytucji komunistycznych).

wqwiony
wqwiony

Ich chyba trzeba zastrzelić, otruć…. nie wiem już jak ich się pozbyć.