Kaczyński odejdzie z rządu na półtora roku przed wyborami?

Kaczyński odejdzie z rządu na półtora roku przed wyborami?

Kaczyński zamierza opuścić stanowisko wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, „aby móc całkowicie poświęcić się partii” – jak poinformował jeden z polityków.

Według Rzeczpospolitej, po lipcowym kongresie Zjednoczonej Prawicy, może dojść do rekonstrukcji rządu. Mówi się o zwiększeniu liczby kobiet w rządzie oraz o zmianie funkcji pełnionej obecnie przez prezesa PiS. Kaczyński już w grudniu wspominał, że jego praca w rządzie jest tymczasowa. Na razie nie wiadomo, kto miałby go zastąpić.

Nie wiadomo także, co będzie dalej z liderem Porozumienia. Jarosław Gowin złamał we wtorek dyscyplinę partyjną i głosował przeciwko Lidii Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

O zamiary Kaczyńskiego zapytało polityka z jego otoczenia „Wprost”. Nie stanie się to w najbliższym czasie, ale około półtora roku przed wyborami. W ten sposób prezes PiS-u chce zmobilizować działaczy do prowadzenia bardziej efektywnej kampanii wyborczej.

Jarosław Kaczyński ma spędzać aktualnie więcej czasu w Kancelarii Premiera, niż w siedzibie partii, a to nie podoba się politykom Prawa i Sprawiedliwości” – tłumaczy polityk z kręgu zbliżonego do prezesa – „Prosiliśmy Kaczyńskiego, by choć w poniedziałki urzędował przy Nowogrodzkiej”. Obecnie premier spędza godziny na rozmowach z premierem Morawieckim.

Należy zadać nie tylko pytanie, kto go zastąpi, ale też, ile straci (lub zyska) na tym bezpieczeństwo Polski.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
16 czerwca 2021 07:52

On się ” poświęci ….” chowając się do „szafy” w której już od dłuższego czasu siedzi Macierewicz, co by ludzie nie widzieli jego wrednej gęby przed wyborami bo jeszcze dojdą do wniosku że jednak czarne jest czarne, a białe jest białe 😐

Ksiądz wikary z onr
Ksiądz wikary z onr
16 czerwca 2021 10:30

Kaczyński nie odda władzy, bo się boi, że tzw. „podkomisja smoleńska Macierewicza” będzie rozwiązana i prokuratura zakończy śledztwo oparte na raporcie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, z którego wynika jasno kto zawinił i kto przyczynił się do katastrofy !

Boi się, że będzie musiał przed prokuraturą i sądem wyjaśniać, być może przy użyciu wykrywacza kłamstw, czy namawiał brata do wymuszania na załodze TU154 decyzji o lądowaniu, pomimo braku odpowiednich warunków pogodowych !

Zwinka
Zwinka
16 czerwca 2021 10:42

Ojej. Dramat po prostu.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
16 czerwca 2021 12:02

W praktyce trudno to będzie zauważyć.

Leszek
Leszek
16 czerwca 2021 15:29

I dobrze, zaoszczędzimy. Wygląda bowiem na to, że kazał się wziąć do rządu kierowanego przez swojego faworyta tylko dla dodatkowej kasy, bo przecież nie zauważamy jakichkolwiek poszlak jego pracy w rządzie. Robi to samo co przed objęciem stanowiska rządowego.

Agnieszka
Agnieszka
16 czerwca 2021 19:55

Do diabla z nim, miernota jeden!!! Tfu…

Janusz_S
Janusz_S
17 czerwca 2021 13:48

Prawdopodobnie znów zastosują skuteczną niestety strategię przedwyborczą: Antoni zamknięty w piwnicy, prezes zakopany w kuwecie, Tadeusz steruje przez radio wiernymi wyznawcami, a kilku złodziejaszków przebranych w garnitury rozrzuca wśród gawiedzi garść kradzionych miedziaków.