Kaczyński ostrzega przed groźbą destabilizacji kraju

Kaczyński ostrzega przed groźbą destabilizacji kraju

Na stronie Centrum Informacyjnego Rządu pojawiło się oświadczenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w którym napisał on o ostatnich atakach hakerskich. Polityk, po zapoznaniu się z raportami służb, przyznał, że celem serii ataków byli „najważniejsi urzędnicy, ministrowie, posłowie różnych opcji”.

 

Każda z ofiar ataków hakerskich ma zostać odwiedzona przez funkcjonariuszy policji, którzy udzielą jej informacji i pomogą zabezpieczyć konta e-mail w dobry sposób.

Autor komunikatu jednoznacznie wskazał też na źródło ataków, jakim jest Rosja. Celem rosyjskich hakerów, jego zdaniem, ma być uderzenie w nasze społeczeństwo i doprowadzenie do destabilizacji państwa polskiego. Zaapelował więc o to, aby pozostali uczestnicy życia publicznego „nie wpisywali się w ten scenariusz”.

Chodzi zapewne o to, żeby opozycja nie komentowała materiałów z maili pisowców. Kaczyński apelował już o to do swoich przeciwników podczas tajnego posiedzenia Sejmu RP, kiedy zasugerował, że i tak nie liczy na spełnienie jego oczekiwań, bo przedstawicieli opozycji cechuje – uwaga! – „niski kod kulturowy”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Na tę chwilę wiadomo o włamaniu na skrzynkę mailową Michała Dworczykowa. Materiały, rzekomo, pochodzące ze skrzynki są publikowane przez hakerów na portalu Telegram, z którego korzystają głównie osoby rosyjskojęzyczne.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
18 czerwca 2021 17:46

Kaczyński ostrzega przed groźbą destabilizacji kraju, a ja ostrzegam przed Kaczyńskim destabilizującym kraj. Starszy jegomość znany z wygodnictwa, ze strachliwości, z różnych nieodpowiedzialnych i szkodliwych dla Polski wypowiedzi dot. sąsiednich krajów i całej EU odpowiada za nasze bezpieczeństwo jako wicepremier minister d/s bezpiecaństwa ?? Toż to kpina z nas wszystkich. Żądam dymisji tego nieudacznika!!

Leszek
Leszek
18 czerwca 2021 17:50

„Na złodzieju czapka górę”

Leszek
Leszek
18 czerwca 2021 17:51

gore

Zbyszek
Zbyszek
19 czerwca 2021 00:03
Reply to  Leszek

Czapka?

Marek
Marek
18 czerwca 2021 19:29

Jeśli celem jest w istocie „uderzenie w nasze społeczeństwo i doprowadzenie do destabilizacji państwa polskiego” to oznacza, że tego ataku absolutnie nie dokonały rosyjskie służby. Taki atak mógłby bowiem zjednoczyć podzielone społeczeństwo. Zresztą taki atak nie jest do niczego potrzebny.
Działania czarnka, ziobry, dudy, przyłepskiej kaczyńskiego, macierewicza, terleckiego i reszty pisuaru już tak mocno destabilizują państwo i uderzają w społeczeństwo, że bardziej się nie bardzo da. Choć jestem pewny, że tej kwestii pis kolejny raz mi udowodni, że jednak da się jeszcze bardziej spieprzyć te resztki działających dobrze obszarów.

Jantar
Jantar
19 czerwca 2021 18:46
Reply to  Marek

Ja bym obstawiała, że wyciek maili Dworczyka był celowo zrobiony przez pisowców i żadnego włamania nie było. Dlaczego? Prosta sprawa. Raz Kaczyński próbuje oskarżyć Rosję. Wiadomo już, że to oskarżenie nie trzyma się kupy. Natomiast Ziobro już oskarża opozycję i zapowiada wszczęcie śledztwa. Za kilka miesięcy Zero dumnie ogłosi wyniki, że „to był atak przeprowadzony przez hakerów na zlecenie partii opozycyjnych”, wobec czego są dowody, że „opozycja to partie terrorystyczne i konieczna jest ich delegalizacja”, bo odpowiadają za atak na demokratycznie wybrany rząd. Trzy, Kaczyński już zapowiedział jak najszybsze wprowadzenie „dużego pakietu ustaw dotyczących bezpieczeństwa”. Czego można się spodziewać w tym pakiecie? Ano specjalnych narzędzi dla służb, żeby mogły bez żadnego trybu inwigilować całą opozycję i społeczeństwo w celu wykrycia spisków przeciwko władzy, żeby te spiski Kaczyński mógł obalić, zanim na dobre się rozwiną. Czyli inaczej mówiąc celem tego wycieku jest zapewnienie władzy dla PiS i dla kościoła na wieki. Bo też weźmy pod uwagę fakt, że maile wyciekły PO SROMOTNEJ KLĘSCE w Rzeszowie i innych miejscowościach, które są pisowskim bastionem. To musiało dać dużo do myślenia Kaczyńskiemu, więc zaczęła się realizacja planu, jak nie oddać władzy i pozbyć się opozycji.

Kazimierz
Kazimierz
18 czerwca 2021 20:38

Na pewno Putin a nie Tusk z podszeptu Niemiec .

Zbyszek
Zbyszek
18 czerwca 2021 21:08

U nas na targu już baby gadajom, że ruskie hakery ukradły skrzynkę Panu Prezesowi. No koniec swiata!

Wojna rybenki
Wojna rybenki
18 czerwca 2021 21:12

Destabilizacja kraju to jest od kiedy ta chłopska partyja rządzi w Polsce.

Agnieszka
Agnieszka
18 czerwca 2021 21:41

Miernota jedna, zyciowy nieudacznik zawladnal krajem i mysli, ze jest kims.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
18 czerwca 2021 23:41

„Niski kod kulturowy”? Ja pierniczę, znów jakieś pokrętne i przedumane neologizmy.
Jeśli nadprezes ma na myśli kompletny brak kindersztuby i jakiegokolwiek obycia oraz ordynarne chamstwo, to niech się raczej rozejrzy w najbliższym otoczeniu.

Zwinka
Zwinka
19 czerwca 2021 02:51

A wysoki kod kulturowy właśnie wyłożył się na pysk.

Dron
Dron
19 czerwca 2021 12:34

Ciekawe kiedy pmm i ten jego nierząd zaczną wrzeszczeć, że NS2 jest cacy? Swoją drogą, okazuje się, że, nie dość, że sami dla siebie stanowią zagrożenie, to jeszcze są większym zagrożeniem dla Polski niż FR. Straganem z kartoflami wam zarządzać, a nie unijnym państwem.

Nord
Nord
21 czerwca 2021 16:03

Dziadek nie zauważył, że od 6 lat mamy „stabilizację” podobną do tej, którą mieliśmy za Stalina.