Kaczyński pisze do integrującego się ludu smoleńskiego

https://koduj24.pl/kaczynski-pisze-do-integrujacego-sie-ludu-smolenskiego/

Jarosław Kaczyński lubi klakę, a nawet poddaje się jej rytmowi i ze swoim smoleńskim ludem wibruje wraz z frenetycznymi frazami: Ja-ro-sław-Ja-ro-sław. Usta składają się prezesowi do skandowania swego imieniu, trudno mu się oprzeć.

Kaczyński też lubi pisać listy. Wartość epistolografii jest podobna uprawianej przez niego retoryce: nasączenie nienawiścią jest takie, iż gdyby słowa były łatwopalne (choć takie w pewnym sytuacjach są: łatwo zapalają tłum do niszczenia) niejeden stos by zapłonął. Możliwe, że słowa zmienią się w czyn.

Prezes PiS napisał list do swoich wiernych zrzeszonych w Klubach Gazety Polskiej, którzy w Spale mają 3-dniowe spotkanie integracyjne. Prezes nie mógł przyjechać, ale inni karnie stawili się wraz z popularnym Adrianem (Andrzejem Dudą), Antonim Macierewiczem, Mariuszem Błaszczakiem i Mateuszem Morawieckim.

Wymienionym i integrującemu się ludowi odczytany został list prezesa, w którym padają takie oto złote myśli o swoich i społeczeństwie polskim: „Różnica jest tylko taka, że my obejmujemy działaniem na rzecz budowy nowej Polski kolejne obszary naszego życia, a oni postępują w sposób coraz bardziej barbarzyński, bo sprzeczny z podstawowymi wartościami konstytutywnymi dla naszego kręgu kulturowego. Ci nowi barbarzyńcy nie szanują już niczego, co jeszcze niedawno wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą z modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa do obecności w przestrzeni publicznej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar. Tak zachowują się nasi najbardziej zajadli przeciwnicy wewnętrzni”.

Kaczyński nawet w liście poróżnia, przeciwstawia. Bynajmniej tymi barbarzyńcami nie są przedstawiciele jego obozu, któremu jest obcy trójpodział władzy właściwy demokracji, czy też instytucje porządku prawnego. Demokracja i prawo to dla prezesa barbarzyństwo. Zaiste tak odwraca porządki cywilizacyjne Kaczyński. A jeżeli tak robi dzisiaj, to czego można oczekiwać jutro, bo rozróżnienie czemuś służy? Nietrudno to zgadnąć.

O jakim „naszym” kręgu kulturowym mówi Kaczyński? Na pewno nie jest to krąg kultury śródziemnomorskiej ani duopolu Jerozolima – Ateny. Nie zanadto warto się nad tym zastanawiać, bo od dawna piszę, że Kaczyński ma ogromne braki nie tylko znajomości tradycji i kultury polskiej, ale przede wszystkim naszego kręgu kulturowego, zachodniego, śródziemnomorskiego, chrześcijańskiego. Zacytowany fragment świadczy, iż to integruje się w Spale propagowany przez Kaczyńskiego porządek nienawiści, nieustającego piekła poróżnienia, swarów, które zwykle kończą się gorącym piekłem, a te w jednym organizmie państwowym mają finał w wojnie domowej.

I po to jest ów zjazd integracyjny Klubów Gazety Polskiej, podtrzymać piekielny ogień, aby w razie czego użyć przeciw innym Polakom.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

28
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
24 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Zwykły KowalskiWiśniaPiotrMariolaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę Państwa, postuluję zamknięcie Gazety Polskiej, portalu wPolityce.pl, frondy, jako mediów kryptofaszystowskich, a rozgłośni Radia Maryja i Telewizji Trwam jako mediów sekciarskich pozostających w sprzeczności z nauką Kościoła.

Jacek
Jacek

(…) a rozgłośni Radia Maryja i Telewizji Trwam jako mediów sekciarskich pozostających w sprzeczności z nauką Kościoła.(…)
Tu się zagalopowałeś… W Polsce jest zasada autonomii Państwa i Kościoła.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ty funkcjonujesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości ?
W społecznym odczuciu ta teoria rozdzielności, ma się nijak do praktyki, a przekładaniec partyjno-kościelny jest nadzwyczaj zwarty.

Jacek
Jacek

Mimo wszystko apeluję o to, żeby nie robić z Polski Watykanu.

Wiśnia
Wiśnia

Różnica jest taka że Watykan jest z założenia państwem wyznaniowym, a w polskiej konstytucji jest zapisany rozdział państwa od kościoła. Ale ty z tej opcji co to jest za zmianą konstytucji, tylko nie wiadomo na co.

Jacek
Jacek

Akurat jestem za wypowiedzeniem konkordatu, pozbawienie uprzywilejowanej pozycji kościoła katolickiego wśród związków wyznaniowych, zakazałbym kolonizacji przestrzeni publicznej przez symbole religijne oraz zlikwidował komisje majątkowe itp.
Już się czujesz doinformowana?

smętek
smętek

Tia, nawet w Konstytucji którą „wadza” lekceważy zapisano rozdział. Pytam grzecznie kto z rządzących i kleru przejmuje się tym zapisem.

Jacek
Jacek

Mimo wszystko apeluję o to, żeby nie robić z Polski Watykanu.

Zwinka
Zwinka

Że co, proszę ?

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie rób sobie jaj, trollu. Nie udawaj głupszego, niż jesteś.

Mariola
Mariola

Będąc sama osobą bardzo emocjonalną, jestem wyczulona na Pańskie żywiołowe komentarze z którymi zazwyczaj się zgadzam, jak zresztą z większością Pańskich poglądów. Wszystkie wymienione przez Pana „media” są narzędziami = siekierami do wydzierania nam wolności i praw obywatelskich oraz stosowanie bezprawia i chaosu co jest marzeniem wodza i ma doprowadzić krok po kroku do wojny domowej. Oni nie mają już nic do stracenia. Zabrali wszystko co zostało zbudowane przez NAS w ostatnim ćwierćwieczu prawdziwej wolności. Grabią majątek i niszczą instytucje. Nie mamy nawet Konstytucji, skoro organy do jej pilnowania czyli TK i Prezydent RP lekceważą jej treść. Najgorsze jest to,… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Mariolu, nie wiem dlaczego konsekwentnie nazywasz mnie Zgredzianką, ale cieszy mnie, że podzielasz mój pogląd na temat małej skutecznosci naszej działalności tutaj. Zapewnie stąd wziął się pomysł zainicjowania bardziej efektywnych działań w realu. Przeczytałam uważnie to co napisałaś i wychodzi mi, że zamyślasz zainicjować swoistą samoobronę obywatelską pod wodzą Frasyniuka. Coś takiego alternatywnego dla skompromitownego KOD-u, o bardziej radykalnej formule. Zachęcam cię do dalszej aktywności. Czasami pomysły rzucone ad hoc wywołują efekt kuli śnieżnej. Masz rację bijąc na alarm, bo sytuacja zrobiła się niesamowicie groźna. Dzisiaj w nocy przeprowadzono kolejny zamach na ostatni bastion naszej demokracji, czyli samorządność (ustawa o… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Nawet nie masz pojęcia jak mi głupio z powodu tego „a”. Rzeczywiście od pierwszego kontaktu tj przeczytania/napisania popełniam ten błąd i nic poza emocjonalnym odbiorem Twoich komentarzy mnie nie usprawiedliwia.:)) Trafnie odczytałaś moje intencje co do zamysłu stworzenia czegoś na wzór „samoobrony obywatelskiej”. Pomysł zwrócenia się do Władysława Frasyniuka zrodził się po wysłuchaniu innego opozycjonisty Zbigniewa Janasa, który w jednej z audycji telewizyjnych powiedział, że skoro Władysław Frasyniuk przez tyle lat pomimo swojego temperamentu politycznego nie angażował się, to znaczy, że teraz przyszła ta ostatnia chwila, i że dłużej czekać nie wolno. Powiedział że Frasyniuk musi być poproszony/ wezwany przez… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Mariolu działaj !!! Bez wątpienia uzyskasz od wszystkich wsparcie. Mam nadzieję, że pierwszym przejawem budzącego się powszechnie oporu, będzie masowe stawiennictwo na kolejnej „męczennicy” wszystkich co ważniejszych osób z ostatniej historii Polski. I mam tu na myśli nie tylko byłych działaczy opozycyjnych, ale również osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe, przedstawicieli różnych środowisk, ludzi światłych i szanowanych. To, że wynoszono Frasyniuka, było ciekawostką. Zrobiono z niego chuligana i po sprawie, ale gdyby policjantom przyszło wynosić przykładowo byłych prezydentów, czy takiego prof. Ryszarda Bugaja, prof. Tomasza Nałęcza, prof. Magdalenę Śródkę, przywódców wszystkich partii opozycyjnych, działaczy społecznych z Jurkiem Owsiakiem na czele, to… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Podpisuję się obiema rękami pod tym, co Pani napisała, pani Mariolu. Proponuję takie spotkanie zorganizować w terminie nieco późniejszym, najlepiej na początku września, sobota-niedziela. Wcześniej może frekwencja nie dopisać – sezon urlopowy. Dajmy szansę jak największej ilości uczestników. Ja też mam trochę dość wykrzykiwania na tym forum, bo niewiele z tego wychodzi. Jeżeli termin sierpniowy dojdzie do skutku, mnie niestety nie będzie, ale na późniejsze spotkania stawię się na pewno, jeśli nie będzie to kolidowało z moją pracą. Bacznie śledzę, co się dzieje tutaj na forum, tak więc na pewno nie przegapię żadnej istotnej informacji. Rzeczywiście, spróbujmy wyjść z cienia.… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Strzelił Pan z terminem wrześniowym w dziesiątkę to 9/10 wypada w to w weekend i co najważniejsze w 90 miesięcznicę. Termin ten zapewni wystarczającą ilość czasu na wymianę korespondencji z uznanymi autorytetami oraz wymianę poglądów z uczestnikami forum. Przygotowanie się odpowiednio do merytorycznych pojedynków słownych też wymaga czasu. Zatem ja przyjmuję Pana propozycję i tą datą będę się posługiwać w listach skierowanych do przedstawicieli prawdziwych elit. Poza tym Panie Maćku takie przedsięwzięcie bez Pana należącego do kilkunastoosobowej awangardy wśród forumowiczów??? Pozdrawiam i zachęcona Zgredzinki i Pańskim komentarzem przystępuję do energicznego działania.;))

Maciek123454321
Maciek123454321

Kurczę, nie wiedziałem, że stałem się tak popularny tutaj. Aż mi głupawo… W każdym razie dziękuję za miłe słowa.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Mariolu, idę z Wami. Podoba mi się ta Twoja inicjatywa jak najbardziej. Dawno tu nie byłem choćby z tego względu, że podobnie jak Zgredzinka uważałem, że to nasze pisanie jest li tylko wyrażeniem swojej opinii i konkretnie nic nie zmieni w naszej rzeczywistości. A użeranie się z trollami przestało mnie bawić. Czytanie jednego tematu w pięciu odsłonach też mnie nie bawi. Tu potrzeba działań o których piszesz, więc przyłączam się do tego pomysłu. A w Warszawie będę choćby na kolanach. Gnębi mnie tylko jeden mały problem. A mianowicie, czy czasami na takie zgromadzenie nie będzie potrzebne już „specjalne pozwolenie” od… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Maćku, postulować to my sobie tutaj możemy o wszystko, tylko co z tego?
Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, a jakimś dziwnym sposobem to zawsze zło bierze górę nad dobrem.

smętek
smętek

Piękne życzenia acz z wykonaniem kłopot.

Jacek
Jacek

(…)O jakim „naszym” kręgu kulturowym mówi Kaczyński?(…)
Może słowiańskim?

Stary
Stary

Raczej mówi o bolszewickim kręgu którego jest wybitnym reprezentantem. Ale że w myśl Reguły Jarka Białe nazya się Czarne i odwrotnie, to ten bolszewicki nazywa „narodowo-katolickim”.

Piotr
Piotr

To jakby Jarosław K. „prezes” rozstawiał koksowniki z ogniem piekielnym po kraju a Tadeusz R. „O. dyrektor” kropi święconą benzyną,tak nam się porobiło. Wałęsa ma rację ,milion na Warszawę, to jedyna metoda gaszenia nienawiści.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jakimś dziwnym sposobem Wałęsa ma …. zawsze rację !!!
Ten prosty człowiek ma niesamowite wyczucie sytuacji, jakby miał polityczny „szósty zmysł”.
Wprawdzie nie potrafi ubrać w sensowne słowa swych niesfornych myśli, ale jak przepuści się to wszystko przez filtr logiki, to na końcu widać, że w najprostszy sposób pokazana nam została „mapa drogowa”.
I na tym powinny teraz skupić się wszystkie antpisowskie siły, bez zwracania uwagi na programowe niuanse, bo czekanie do następnych wyborów jest … zaciskaniem sobie pętli na szyi.

Piotr
Piotr

Pilnie więc poszukiwana wysoka inteligencja, jedność myśli i działań,bo tak coś przez skórę czuć,że Jarosław vel-prezes,myśli o „podpaleniu” kraju niesfornego,bo łatwiej nas za twarz złapać,przed Unią się zamknąć i w ogóle większy komfort rządzenia.

Zgredzinka
Zgredzinka

Dokładnie tak.
Widzisz kogoś nadającego się na męża opatrznościowego ?

Alka
Alka

Nie da sie tego skomentowac nie uzywajac prostych,zolnierskich,lub budowlanych slow,ktore ogolnie sa uwazane za niecenzuralne.Wiec pasuje.

Ted
Ted

QWERW QWQWQ WQEWQ!!!!!!
Ufff, trochę ulżyło.