Kaczyński po dłuższej nieobecności w mediach, zaczął od straszenia Niemcami, lewakami i Trzaskowskim.

Wielka czystka w partii i rządzie? Nowe pomysły prezesa na umocnienie PiS

Prezes Kaczyński dość nieoczekiwanie pojawił się w Telewizji Trwam o. Rydzyka. Polityk odwiedził program publicystyczny „Rozmowy Niedokończone” i podzielił się z jego widzami swoimi przemyśleniami na temat drugiej tury wyborów prezydenckich.

 

Lider Zjednoczonej Prawicy ostrzegł przed zwycięstwem Rafała Trzaskowskiego, który – w jego odczuciu – wywodzi się z obozu politycznego chcącego kwestionować „wszystko, co jest naszą (polską – przyp. red.) tradycją”.

Były premier dodał, że prawdziwą stawką wyborczego wyścigu jest przyszłość kraju. Polacy, rzekomo, zadecydują o losach polskiej kultury i europejskiej cywilizacji. Przeciwnicy polityczni PiS, w tym zapewne Trzaskowski, chcą podobno m.in. przeforsować wprowadzenie w Polsce przymusowych zabiegów eutanazji.

 

W wystąpieniu nie mogło też zabraknąć niezawodnego straszenia Niemcami. Kaczyński zarzucił kandydatowi KO, że ten chce, by Polska była „dodatkiem” do RFN. Ostrzegł też, iż zwycięstwo opozycji grozi odebraniem przywilejów socjalnych.

Prezes, na zakończenie, ponownie przywołał zagrożenie ze strony Zachodu. „Najistotniejsze jest to, że siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, kto w Polsce będzie rządził. A to jest odbieranie Polakom tego, co jest święte, czyli niepodległości i suwerenności” – grzmiał niekwestionowany lider partii PiS. „Tutaj musimy się zdecydowanie sprzeciwić temu, w tych wyborach. Miała miejsce tak niezwykle brutalna i daleko idąca interwencja ze strony prasy, nie ukrywajmy, niemieckiej, ale na przyszłość musimy (temu – przyp. red.) zapobiec”.

Czy wyciągnięcie prezesa z „szafy” na zakończenie kampanii jest dobrym pomysłem? Radykalizm polityka może potencjalnie odstraszyć część wyborców PiS. Zwolenników opozycji może zaś zmobilizować do tłumnego pójścia do urn.

/nt/

Źródła: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
10 lipca 2020 00:17

Kiedy nastąpi dzień, w którym zapytam:
-Gdzie jest zgred? A ktoś mi odpowie:
-Zgred zszedł. Choćby do podziemia, choćby z drogi, ale niech w końcu zejdzie!
A tak przy okazji eutanazji; dudowskie zrzekanie się szczepionek w przypadku osób starszych może stać się rodzajem dobrowolnej eutanazji. Nie szczepisz się na korona wirusa, wybierasz śmierć!

Marek
Marek
10 lipca 2020 00:19

a co z mediami warykańskimi? z TV Trwam i Radiem Maryja?
To nie są polskie media.

Jantar
Jantar
10 lipca 2020 02:47

Bredził też coś na temat Unii, że „jest to projekt wypaczony, bo powinien składać się z luźno stowarzyszonych państw narodowych”. Kolejnym punktem była też zapowiedź zakazu aborcji i pozostawienie tylko bardzo radykalnych przypadków. Powiedział przy tym, że nawet papież chwalił PiS, że „Polska jako jedyny kraj w Europie ma zakaz aborcji i utrzymuje go od lat”. Było też bredzenie o tym, że „Międzymorze jest przedsięwzięciem o wielkim wymiarze strategicznym”, czyli nadal zamierza tego potworka tworzyć i zmusić do udziału w projekcie Czechy i Słowację. Wg Kaczyńskiego mamy w UE tak silną pozycję, jak nigdy, że Unia musi nas słuchać i dowodem na to jest te 700 mld zł leżących na stole. Poza tym „zmiany w oświacie są niedostatecznie zaawansowane, bo nadal przygotowują młodego człowieka do życia w społeczeństwie liberalnym”, więc będzie kładziony szczególny nacisk na tradycję i religię (szkoła ma uczyć „franciszkańskiej wizji świata”).

Nie zabrakło oczywiście kilkukrotnego podkreślenia, że to są wybory, które na lata wyznaczą kierunek, w jakim pójdzie Polska. I oczywiście, że Duda te wybory absolutnie musi wygrać.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
10 lipca 2020 11:25
Reply to  Jantar

Apropo tego o szkołach – ciekawe czy Kaczyński zdaje sobie sprawę że takie wciskanie wszystkim na siłę jednej wizji świata doprowadzi do całkowitej sekularyzacji Polski i upadku Kościoła. Boję się że po tym Polska może odbić światopoglądowo radykalnie w lewo tak jak Hiszpania po śmierci Franco, czemu się boję? Bo to też przegięcie.
Nie popieram „konserwatyzmu” w sensie ustawianie wszystkich dziedzin życia pod Kościół ale też nie popieram „progresywizmu” w sensie wojujący feminizm, dyskryminacja mężczyzn, poprawność polityczna itp.
Według mnie jedynym zdrowym systemem politycznym jest normalna gospodarka wolnorynkowa połączona ze zwykłym liberalizmem światopoglądowym tzn. państwo zapewnia podstawowe wolności obywatelskie i wolność osobistą ale bez konserwatywnego i progresywnego hopla.
Tylko szkoda że obecnie nie ma ani jednej partii która mogłaby to zapewnić.

Maciek123454321
Maciek123454321
10 lipca 2020 06:19

Kaczyński wypełzł ze swojej żoliborskiej nory, zaczął szczekać i ujadać. Problem tylko w tym, że TRWAM to stacja niszowa i nawet babcie klozetowe rzadko toto oglądają. Miejmy nadzieję, że część córek i synów tych biednych starszych i ogłupiałych ludzi wyperswaduje dziadkom ryzyko zakażenia koronawirusem z powodu pójścia na głosowanie.

Jantar
Jantar
10 lipca 2020 16:24

Stacja to niszowa, ale ma siłę rażenia ogromną. Dlaczego? Bo przekaz idzie do kleru, a ten zadba o przekazanie z ambon podczas mszy.

greg
greg
10 lipca 2020 06:49

Wynika z tego, ze już występ w tvpis pewno by zaszkodził, więc jedyne co prezesina może robić, to utwardzać rydzykowy żelbeton, ale tego żelbetonu nie da się bardziej utwardzić, a zatem to wewnętrzna potrzeba prezesiny żeby gdzieś wystąpić.

GGG
GGG
10 lipca 2020 08:52

Najbardziej mnie ubawiło jak Prezes mówił do osób starszych, iż pójście na wybory jest dla nich bardziej bezpieczne niż pójście do sklepu. To ja się pytam: Ile lat temu Prezes był ostatnio w sklepie?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
10 lipca 2020 12:50

Strasznie się boi tej eutanazji. Cos jest na rzeczy? 😉

Tomasz
Tomasz
10 lipca 2020 14:14

Kiedy ten straszny dziaduniu pójdzie wnuki bawić I przestanie pierdolić te kocoboły. Kto tego słucha właściwie kto w to wierzy ?