Kaczyński po raz kolejny upokorzył Szydło. „Ja jestem jedną z niewielu osób dla której te prawdziwe wartości europejskie są bardzo ważne”

„Zawsze chodzi z kimś”. Czyli o tym jak Szydło (nie)radzi sobie w Brukseli

Tylko szczytem arogancji można nazwać wystąpienie Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim po tym, jak w poniedziałek 15 lipca ponownie nie została wybrana na szefową komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE.

 

Ja jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali, dla której te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne” – tak skwitowała kompromitujący wynik i wyraziła zaniepokojenie, iż „ważne dla Europejczyków wartości są w PE łamane”.

Pomimo licznych zabiegów była polska premier uzyskała jeszcze gorszy wynik niż w poprzednim głosowaniu. Przeciw jej kandydaturze zagłosowało 34 eurodeputowanych, za – było 19. Dwóch wstrzymało się od głosu.

 

Internauci komentują: „wynik głosowania znakomity. Zero przywilejów dla niszczących rządy prawa”.

W swoim wystąpieniu Szydło zapewniała, że była wierna europejskim wartościom zarówno, gdy była posłem na Sejm, premierem Polski, jak i wtedy, gdy pełniła „funkcję w lokalnych władzach w swojej gminie”.

PiSowska funkcjonariuszka najwyraźniej zapomniała o decyzjach rządu, którym kierowała i jej własnych gestach oraz wypowiedziach – i to nawet z całkiem nieodległej przeszłości – które temu przeczą.

Dopiero co zignorowała symbole wspólnoty nie podnosząc się podczas hymnu UE i chowając pod stół unijną flagę.

Wcześniej swoje „premierowanie” rozpoczęła od usunięcia z gabinetu flagi europejskiej i zapewniała z sejmowej mównicy: nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit”.

Ma na swoim koncie m.in. łamanie zasad demokracji, udział w demontaż polskiego systemu prawnego i apele do UE aby się nie wtrącała w sprawy polskie.

Beata Szydło po kolejnej porażce w głosowaniu na szefa komisji ds. zatrudnienia PE opowiada, jak bliskie są jej wartości unijne, i jak szanowała je w czasie kierowania rządem. Odlot (i ogrom frustracji)” – napisał Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju i zamieścił na Twitterze film z wystąpienia Szydło. Bez żenady, po kolejnej porażce w głosowaniu tłumaczy, ona dlaczego byłaby świetną kandydatką na szefową komisji ds. zatrudnienia. Posłowie PiS nazywają porażkę Szydło „vendettą za brak poparcia Timmermansa”.

 Komentatorzy i opozycja drwią z kolei, że podwójna porażka Szydło to „nowa wersja głosowania 27 do 1″.

Suchej nitki na niefortunnej kandydatce nie pozostawia opozycja: „wszystkie najgorsze cechy z czterech lat rządów PiS uosabia Beata Szydło. Dlatego nie jest wybierana” – komentował w TVN24 Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

/p/

Źródło: gazeta.pl/TVN24 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Polka gorszego sortuantyuzurpatorewaJaninaRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Czy ona rzeczywiście wierzy w te bzdury, które wygaduje, czy też mechanicznie powtarza to wszystko, co jej wbito do łba na szkoleniu propagandowym?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Chyba jedno i drugie. Tak jej to wbito, że uwierzyła. 😉

daroo
daroo

Żenada , obłuda i spora dawka tupetu w jednym,(a może jednej) sam już nie wiem 🙁

Leszek
Leszek

Panie Kaczyński, golemy nie funkcjonują samodzielnie. To co udawało się panu w Polsce, jest bezskuteczne poza jej granicami. CBDO !

Jabis
Jabis

A w PR I … red. Katarzyna Szczujska: Dziś szczuła zatroskaniem. O? O dalsze losy karier politycznych: Timmermansa, U. von der Leyen i … Struzika. Ufff! I tradycyjnie losem PSL. Uśmiech sarenki. Nie bardzo chciał jej pomagać w szczuciu OBATEL BEŁKOT. Pomny swoich konsekwencji szczucia w poprzedniej kadencji ględził bardzo oględnie. Nawet na temat ponownej (bardziej sromotnej) porażki KANDYDATKI Szydło. Poziom intelektualny obojga zbliżony nie pozwalał ogarnąć, że na przewodniczącego komisji nie wybiera się tłumoka nieznającego języków i przepisów UE. Z taką werwą lecieli zmieniać EUROPEJSKĄ SZMATĘ a szmata – w pysk. Raz za razem. Szczujska chciała pouczać nawet zaproszonego… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Sądzę, że inni posłowie do Europarlamentu docenią tę wypowiedź i znajdzie to odzwierciedlenie w kolejnym głosowaniu nad przyznaniem Beci jakiejś funkcji.

Janina
Janina

Kaczyński niby ubolewa, a to on chciał ją jeszcze bardziej upokorzyć, bo niebezpiecznie rośnie jej popularność w kraju wśród „prostego ludu”. Takie przydomki jak Matka Polka, Nasza Beatka, i tym podobne, drażnią Kaczyńskiego do żywego. Zastanawiam się jednak nad bezwolnym poddaństwem Szydło. Ona nic nie rozumie, czy aż tak bardzo pragnie szmalu, że dała się tak poniżyć ? Inna sprawa, że to się jej należało, po tych wszystkich lekceważących gestach wobec Unii i za łamanie prawa w kraju. W Unii ludzie patrzą, słuchają, myślą i potrafią wyciągnąć logiczne wnioski. To nie bezwolny elektorat rządzących, zwany dla zmyłki przez pisiorów suwerenem”.

ewa
ewa

wartości chrześcijańskie to jedno a przestrzeganie praworzadności to drugie. Zastanawiam sie co takiego dobrego Szydło zrobiła dla Polski, że bronia jej jak niepodległosci, Skoro była taka dobra to dlaczego Kaczyński ją odwołał z funkcji premiera Pieniądze rozdawać ja też umiem to jedyne co zrobiła

antyuzurpator
antyuzurpator

Trudno uwierzyć, że europisiory z sołtysową na czele są aż takimi idiotami. To jest raczej realizacja planu kurdupla, którego celem jest spowodowanie jak największej marginalizacji Wolski w UE, ale nie jawnie, własnym „obrażaniem się”, tylko w taki sposób, żeby potem dało się argumentować: „ta unia jest zła, odrzuca naszą chęć współpracy i chce usunąć z UE, zabiera fundusze które my wywalczyliśmy, a oni już obiecali, usiłuje dyskredytować i blokować nasze doskonałe reformy wszystkiego, nie wybiera naszych świetnych polityków na ważne stanowiska” itd. itp. „Skoro nas nie chcą, to bez łaski – wychodzimy z UE i poradzimy sobie lepiej jako suwerenny… Czytaj więcej »

ewa
ewa

dzisiaj słysze, że planują po raz trzeci to nie dlatego że licza, że wygra sa przekonani że przegra ale w Polsce swoim wyborcom chca pokaząc jaka ta Szydło jest waleczna i że nie odpouszcza, Ich nie obchodzi jaki to ma skutek negatywny do dalszych działan w PE ich obchodzi tylko wyborca pisowski, Pojechali tam szerzyć zamęt i wstyd

Leszek
Leszek

I po co było wychodzić z worka ?