Kaczyński premierem? Chce tego coraz więcej PiS-owców i… Solidarna Polska

Kaczyński premierem? Chce tego coraz więcej PiS-owców i… Solidarna Polska

Dziennikarze Onetu, z rozmów z politykami PiS, dowiedzieli się, iż coraz więcej z nich chce, aby nowym premierem został prezes Jarosław Kaczyński. Czysto teoretycznie miałoby to rozwiązać większość sporów wewnątrz koalicji.

 

Zmiana premiera miałaby „ugłaskać” szczególnie przedstawicieli Solidarnej Polski, która wyjątkowo nie trawi Mateusza Morawieckiego i uważa go za obcego prawicy. Kaczyński – jako premier – byłby dla ziobrystów politykiem do zaakceptowania.

Stąd też, jak podaje Onet, od kilku dni politycy PiS coraz głośniej mówią o tym, żeby Kaczyński zastąpił Morawieckiego i przystąpił do umacniania koalicji oraz rządu. Byłoby to zresztą rozwiązanie czysto praktyczne, ponieważ już teraz politycy SP prowadzą bezpośrednie rozmowy nie z Morawieckim, a z samym Kaczyńskim. Morawiecki jest zaś przez nich postrzegany tylko w charakterze marionetki.

 

Podobne przeświadczenie co do roli Morawieckiego panuje zresztą w samym PiS. „Jest tajemnicą poliszynela, że najważniejsi ministrowie bardzo często konsultują się na Nowogrodzkiej ponad głową szefa rządu. A i on sam – jak twierdzą źródła Onetu – spędza tam po kilka godzin nawet 4-5 razy w tygodniu” – podaje Onet.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Innym sposobem przecięcia konfliktu między PiS a SP byłoby rzekomo usunięcie z Prokuratury Krajowej Bogdana Święczkowskiego oraz rozdzielenie prokuratury od ministerstwa sprawiedliwości. Onet podchodzi jednak do tych informacji sceptycznie, bo najprawdopodobniej dymisja Święczkowskiego nie wchodzi nawet w grę dla SP.

/nt/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321JantarAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Boze, zmiluj sie nag durnym narodem polakow!!!! Kaczynski nadaje sie na premiera jak Duda na Aleksandra Wielkiego!

Jantar
Jantar

Hmm, może zostanie premierem, a Morawiecki będzie wice. Wyjazdy zagraniczne i kwestie unijne nadal miałby Morawiecki, a Kaczyński byłby premierem formalnie. Tyle, że jest kwestia podpisywania dokumentów, co daje ryzyko postawienia przed trybunałem stanu. Obecna sytuacja jest dla Kaczyńskiego wygodniejsza, bo i tak o wszystkim decyduje, a za nic nie odpowiada, bo na żadnym dokumencie nie widnieje jego podpis.

Maciek123454321
Maciek123454321

Od dawna twierdzę, że hitem byłoby postawienie przez opozycję konstruktywnego wotum nieufności ze wskazaniem Kaczyńskiego na premiera. Ależ musiałyby się pisiorki wić i tarzać, żeby to zanegować. I już byłoby czarno na białym, że Karaluch jest TCHÓRZEM. Ale opozycja musiałaby mieć JAJA, a nie jajecznicę. A okazji było mnóstwo.