Kaczyński przeciwny wprowadzeniu stanu wyjątkowego i zamknięciu gospodarki

Kaczyński przeciwny wprowadzeniu stanu wyjątkowego i zamknięciu gospodarki

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu prawicowemu czasopismu „Gazeta Polska”. Przywódca PiS nie kryje w nim, że sytuacja związana z epidemią jest tragiczna: „Teraz koncentrujemy się na zabezpieczeniu wydolności służby zdrowia; nastawiamy się na najczarniejszy scenariusz i pod niego przygotowujemy opiekę zdrowotną”.

Kaczyński wypowiedział się też na temat hipotetycznego wprowadzenia stanu wyjątkowego. „Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa” – ocenił w rozmowie z „GP”.

W opinii Kaczyńskiego nie ma sensu wprowadzanie drugiego lockdownu. Jednocześnie krytycznie odniósł się on do tzw. ruchów koronasceptycznych oraz teorii głoszącej zagrożenia wynikające z zakrywania maseczkami ust i nosów.

 

Prezes wykorzystał też wywiad dla „GP”, by zaatakować Rafała Trzaskowskiego: „(…) krytycznie oceniam działanie niektórych samorządów, choćby warszawskiego, pozwalające na zgromadzenia, będące w oczywisty sposób złamaniem rygoru epidemicznego i po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W poprzednim wywiadzie na łamach „GP” prezes PiS ostro zaatakował organy UE i zagroził zawetowaniem jej nowego budżetu.

/nt/

Źródło: natemat.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
20 października 2020 21:22

Kaczor się zabezpieczył a reszta się nie liczy.Donoszą mu jedzonko i picie o kociambera też dbają.Kostnice już budują a on się modli aby starsze osoby wymarły to może jakoś pisiory wybrnął z budżetem bo nie trzeba będzie wypłacać rent czy emerytur. Wyśmienity plan marszala. Po co mu stan wyjątkowy. Kaczor jest wyjątkowy a nie stan.

Leszek
Leszek
20 października 2020 21:37

Czy za czas „autokwarantanny* przysługuje wynagrodzenie

HerodAntypis
HerodAntypis
21 października 2020 00:23
Reply to  Leszek

Tylko autokracie.