Kaczyński publicznie strofuje Morawieckiego – „Nadprezes musiał publicznie pokazać, kto tu rządzi”

Który poszczułeś człowieka prostego, nie bądź bezpieczny

– „Dziadek przespał albo nie dosłyszał, że Mateusz Morawiecki mówił już o Mariuszu Błaszczaku i kazał Piotrowi Mullerowi zwrócić uwagę premierowi. Kompromitacja prezesa i brak asertywności rzecznika. To rezultat stylu religii nowogrodzkiej i relacji kapłan – ministrant” – skomentował na Twitterze Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Belgii i Luksemburgu oraz w Izraelu, specjalista od protokołu dyplomatycznego.

A chodzi o wczorajsze zachowanie Jarosława Kaczyńskiego podczas prezentowania przez Morawieckiego składu nowego gabinetu. Prezes PiS zawezwał rzecznika rządu, któremu powiedział coś na ucho. Po chwili Muller przekazał słowa Kaczyńskiego, że premier pominął nazwisko Błaszczaka.

Morawiecki próbował się tłumaczyć, że wymienił ministra obrony narodowej (bo rzeczywiście tak zrobił) prawie na początku prezentowania nowego/starego rządu. W końcu jednak ponownie podał nazwisko Mariusza Błaszczaka.

– „Praprzyczyną tego nietaktu jest służalcza postawa Morawieckiego”; – „No i wyszło też, jak uważnie słuchają swojego PMM. Morawiecki wymieniał Błaszczaka, a jeden z panów myślał o kolacji dla siebie, a drugi dla swojego kota. Taki posłuch ma Morawiecki”; – „MM opowiadał bajki, a naczelnik ma „chorom” nogę i nie może za długo stać, więc trzeba było coś z tym zrobić, po drugie upokorzenie to drugie imię MM, więc dla niego to chleb powszedni, więc to dla niego normalny dzień w biurze”; – „Pan Morawiecki jest drugą kukiełką Prezesa, po PADzie. A upokarzać Prezes lubi bardzo”; – „Nadprezes musiał publicznie pokazać kto tu rządzi!” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
andrzejMariaWit254Chermesewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Oni się już nawet z tym nie kryją kto tak naprawdę rządzi.

HerodAntypis
HerodAntypis

duda morawiecki i ten rzecznik-sufler to po prostu polityczni masochisci ze skłonnościami do ekshibicjonizmu. Musi im sprawiać przyjemność takie publiczne poniżanie i upokarzanie. Albo sprawia im przyjemność sprawianie przyjemności temu tetrykowi. To musi być jakaś dewiacja wzajemna- normalni ludzie tak się nie zachowują.

smętek
smętek

No właśnie – normalni ludzie. O nich tego nie można powiedzieć.

Maciek123454321
Maciek123454321

Żenua.

ewa
ewa

Kaczyński lubi publicznie upokarzać ludzi nawet swoich, facet ma tyle nienawiści w sobie, że rozdzieliłby połowę świata. Na tej konferencji wyglądal jak z krzyża zdjęty bo mu sie z senatem nie udało

Chermes
Chermes

No, tym razem Kaczelnik sam się „upokorzył”, publicznie pokazując, że ma kłopoty nie tylko z nogami ale też ze słuchem oraz pamięcią…

Wit254
Wit254

W mojej opinii ten sklerotyczny dyktatorek i na dodatek wtórny analfabeta, powinie juz dawno odejść na śmietnik historii.

Maria
Maria

On po prostu zapomniał co przed chwilą usłyszał. Tak się zaczyna demencja

andrzej
andrzej

To była nonszalancja ze strony prowadzącego spotkanie……Wstyd na cały Świat. Żal mi Premiera…..