Kaczyński to gorszy Gierek

Chcecie wolności? Musicie głosować na Andrzeja Dudę – Jarosław Kaczyński na Forum Młodych PiS

Dzienna porcja newsów, które obnażają niekompetencję polityków PiS jest porażająca. I chciałoby się rzec, że gdyby tak zdarzyło za poprzedników, to popłynęliby w sondażach i nie tylko. A jednak PiS-owi nie maleje w sondażach, tak jak Platformie po aferze podsłuchowej. Tych „podsłuchów” pisowskich jest co nie miara, a im nie ubywa, a może wręcz przeciwnie. Dlaczego tak się dzieje?

Jednym z wytłumaczeń i kto wie, czy nie bliskim prawdy – poprzez analogię – jest to, iż PiS korzysta z dobrodziejstwa, jakie pozostały po poprzednich rządach tak, jak korzystał Edward Gierek z zachodnich pożyczek. Zanim dewizy zostały przejedzone, I sekretarz z Sosnowca miał się całkiem, całkiem dobrze, dopiero zmiotła go „Solidarność”.

Media komusze, bo tylko takie były, waliły w „Solidarność”, jak w bęben, że to za ich sprawą źle się dzieje, że „totalna opozycja” odpowiada za braki wszystkiego na rynku i za ocet w sklepach, a złotówka traci na wartości. Mit Gierka do dziś ma silne oddziaływanie w narodzie, co przełożyło się za naszych już niepodległych czasów, że jego syn nie miał kłopotów z uzyskaniem mandatu posła, a Jarosław Kaczyński – aby zyskać głosy wyborcze – I sekretarza nazwał patriotą.

PiS w tym znaczeniu jest gierkowski, zgadzam się z komentatorami w TOK FM, że obecna władza „to ekipa największych nieudaczników w historii Polski. Nie mam wątpliwości, że to o niebo więksi nieudacznicy niż w czasach PRL-u”. Akurat to są słowa naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa. „Sprawność” pisowskiego rządzenia celnie nazwała Agnieszka Wiśniewska z „Krytyki Politycznej”: – „Jeżeli coś trzeba załatwić, to w parlamencie można instytucje przeformułować i zmieniać ustrój państwa. A jeżeli jest wichura i kable zrywa, to tylko sołtys może pomóc, bo państwo nie działa”.

Taki Mariusz Błaszczak wychodzi przed kamery i macha dokumentem, jakoby w jego resorcie w pocie czoła stworzonym, który ma uprościć procedury odbudowy po klęskach żywiołowych. Od razu mu wytknięto, iż „ciężko nie miał, bo zerżnął z Tuska”. Błaszczak ponadto zaapelował, iżby nie lansować się na tragedii. Błaszczak, a ty nie lansuj się na Tusku!

Można zastanawiać się, w jakim roku gierkowskim znajduje się władza PiS. Zdaje się, że bliżej 1980 roku, który żegnał I sekretarza i my będziemy żegnać prezesa PiS. Ta pisowska Polska nie jest do utrzymania w żadnych ryzach, społeczeństwa nie można bezustannie zastraszać, nasyłać na obywateli policję pod pretekstami wyssanymi z palca. A tak zdarzyło się dzisiaj z aktywistami broniącymi Puszczy Białowieskiej. Obóz dla Puszczy naszło kilkudziesięciu funkcjonariuszy z psami i antyterrorystów w kominiarkach. Szukali… narkotyków. Dlaczego taki powód? Czyżby marychę albo hasz lepiej jarało się na świeżym powietrzu? A do tego nie pozwolono aktywistom filmować działań policji. Tutaj więcej do powiedzenia mają prawnicy. Nie może być tak, że zaatakowany obywatel RP broniący praworządności nie mógł zbierać dowodów na bezprawie – zwłaszcza bezprawie państwowych służb.

W formie tego felietonu nie mieści się news o „obatelu” Ryszardzie Czarneckim, który dostał wzwodu strzelca wyborowego na wieść, iż libijska straż morska ostrzelała statek należący do hiszpańskiej lewicowej organizacji pozarządowej, która wspomaga uchodźców w imigracji. „Wreszcie” – strzelił sobie na sucho na Twitterze Czarnecki.

Podobnych newsów i newsików każdy dzień przynosi zatrzęsienie. A jest kanikuła, prezes jeszcze nie wrócił z wakacji od Brudzińskiego. Co będzie, gdy wszyscy będą na miejscu? Ci nieudacznicy są gorsi niż w PRL-u, ciemniacy (jak nazwał ich Kisiel) z każdym dniem coraz bardziej psują Polskę, bo jest co zepsuć. Kaczyński to taki gorszy Gierek, w sam raz jego wizja nie działającej Polski pasuje do „dyktatury ciemniaków” Gomułki. Bo kim są wspomniani Błaszczak, Czarnecki, Szyszko?

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Plus ujemnyZgredzinkaJaninarara avisTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Z wielką troską potwierdzam tą prawdę. Ale co zrobić by ona dotarła do wszystkich? Przecież ten karzeł naszej historii jest przez „suwerena” uznany za geniusza.

Tomasz
Tomasz

Bez przesady Gierek był mężczyzną, a to jest nikim. Porównywać go z Gierkiem to jak mówić, że ziemianka jest trochę mniejsza niż wieżowiec. Skończy podobnie niechlubnie jak Gierek i tylko to ich połączy

rara avis
rara avis

Mamy już u władzy quasi-komunę z odcieniem nazizmu, której ciągle mało w rozwalaniu naszego, biednego kraju i z uporem maniaka chce realizować jej idealny cel – dyktaturaę faszystowską.
Jednak ten ciemny plebs pisuarski ze swoimi prymitywnymi nieudacznikami potrafi tylko rozwalać i niszczyć wszystko co się da w imie absolutnej władzy tego ” małego karzełka z drabinki”(ostatnio podstawili mu coś na kształt katafalku?!), bo wydaje mu się, że jak jest wybrańcem sekty smoleńskiej to mu już wszystko wolno! Polska i polacy to dla niego tylko środek do osiągnięcia władzy dyktatorskiej!

Janina
Janina

Z całym szacunkiem, nie podoba mi się to porównanie do pana Gierka. Pan Gierek nigdy by się nie zdobył na tak wulgarne wystąpienie jak Kaczyńskiego w sejmie. Co by o Nim nie powiedzieć, to był mężczyzna z klasą. Ja bym raczej zestawiła Kaczyńskiego z takim prostakiem, jak Gomułka. Nawet miny stroi takie same, jak się zacietrzewi. Co zaś do wysokiego poparcia dla PiS, to myślę, że to zależy od sposobu sondażowania. Inaczej ludzie odpowiadają „face-to-face”, do mikrofonu lub kamery, a inaczej anonimowo, np.telefonicznie lub w anonimowej ankiecie.. Wydaje się, że zaczęliśmy obawiać się, że nasze wypowiedzi nie po myśli władzy… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

No, nie wiem czy ta urna wyborcza, będzie teraz faktycznym probierzem prawdy.
Zapewnie słyszałaś, że nawet w poprzedniej kadencji zdarzały się formacje, które zobowiązywały swoich członków do robienia sobie selfie z wypełnioną kartą wyborczą.
A od tego czasu zastraszanie społeczeństwa bardzo przyśpieszyło.
Poza tym, jest bardzo wątpliwe by w nadchodzących wyborach obyło się bez „cudów” nad urną. Już słyszeliśmy o bardzo chytrych przemyśleniach odnośnie zmiany granic okręgów wyborczych, kadencyjności, dwóch komisjach wyborczych (jednej do liczenia głosów) itd.
Natomiast zupełnie będzie można odpuścić sobie wybory, jeżeli opanowany zostanie Sąd Najwyższy i Państwowa Komisja Wyborcza. Wówczas bez wątpienia wygra … jedynie słuszna partia.

Plus ujemny
Plus ujemny

Jest niezaprzeczalnym faktem że ludzie zaczynają się bać – przykładem nauczyciele i urzędnicy skarbówki.
Ostatnio kilka osób z tych profesji zaczęło się bardzo interesować tym czy komórka może być użyta do podsłuchu bez wiedzy jej właściciela.