Kaczyński: „Tylko państwo narodowe może być demokratyczne”

Damięcki do Kaczyńskiego: "obiecuję panu, że nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju"

„Bójcie się obywatele, bez niezawisłych sędziów leżymy. Władza może uchwalić wszystko i stulić pyski…” – napisał internauta na Twitterze wsłuchawszy się w sobotnie przemówienie lidera PiS, wygłoszone podczas konwencji tej partii w Lublinie.

 

„Państwo jest potrzebne, ale państwo jest potrzebne także dlatego, że tylko ono może być terenem, może być – można powiedzieć – sferą wolności w tych obydwu rozumieniach: i tej wolności od i wolności do, także tej wolności uczestnictwa, może być demokratyczne.

Tylko państwo narodowe może być demokratyczne, może być demokracją, a my chcemy demokracji i to jest nasza kolejna wartość” – powiedział Jarosław Kaczyński jasno określając rolę władzy sądowniczej: ma wykonywać ustawy i kropka.

Lider PiS poszedł na całość, a echo tych słów poruszyło media społecznościowe. „Totalny popłoch w Belgii, Szwajcarii, Niemczech, UK, Francji, a także u Bałtów, na Słowacji i Węgrzech. Putin prosi, by prezes uczynił wyjątek dla Rosji. Trump już odpala twittera. Będzie się działo” – zauważył drwiąc nieco dziennikarz Krzysztof Leski.

 

„Niech to powtórzy w USA, Singapurze, Kanadzie, Australii i jeszcze wielu innych krajach, gdzie imigranci z całego świata tworzyli najlepsze demokratyczne państwa. Ten mały stary człowiek kłamie 24/7, teksty ma dla ćwierć inteligentów, których kupił „pincet+”, a którzy wiedzę o świecie i jego historii czerpią z TV PIS i TV Trwam” – skomentował słowa Kaczyńskiego czytelnik portalu naTemat.

„I jak tu nie przyznać racji Timmermansowi” – czytamy pod artykułem naTemat: „Nie można wykorzystywać arg. demokracji ze względu na posiadaną większość i nie zważać przy tym na zasady rządów prawa. Ten argument jest nie do przyjęcia, bo to jest argument, który był wykorzystywany przez dyktatorów w latach 30″- mówił podczas obrad Komisji Europejskiej jej wiceszef.

/jp/

Źródło: naTemat/ Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PawełMaciek123454321andrzejObserwatorJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Jan

Kaczyński jest niebezpiecznym psychopatą !!! W lublinie przemawiał dokładnie tak jak Hitler !!!
POLACY !!! Obudźcie się, bo ten kurdupel tak wami manipuluje, jak Hitler manipulował Niemcami w 1938 roku !!!
Chcecie WOJNY ???

Jantar
Jantar

„wolności od i wolności do” – takie rozumienie wolności wprowadził Hegel na początku XIX wieku. Jego poglądy filozoficzne miały wpływ na Marksa, który pociągnął dalej te wywody. A z filozofii przedstawionej przez Marksa korzystali Lenin i Stalin doprowadzając do „rewolucji socjalistycznej”. Hegel za swojego życia wspierał reżim państwa pruskiego. Dodać trzeba, że wszystkie dzieła Hegla zostały wydane w Niemczech w latach 30-ch XX w., czyli za rządów Hitlera. Wg Hegla także państwo, prawo – jednym słowem WSZYSTKO – podporządkowane jest religii chrześcijańskiej. Wisienką na torcie jest też fakt, że poglądy Hegla miały wpływ na przedstawicieli polskiego mesjanizmu: Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego,… Czytaj więcej »

Obserwator
Obserwator

Dziad totalnie odleciał!

andrzej
andrzej

Państwo – to ja….skąd to znamy? A myślałem, że to już przeszłość.

Maciek123454321
Maciek123454321

Narodowa Demokracja, czyli endecja. Już było, źle się skończyło. Narodowy socjalizm – też był, skończył jeszcze gorzej. Od dłuższego czasu, jak słyszę słowo „narodowy” robi mi się niedobrze.

Paweł
Paweł

„…sam nie wie, co plecie, Dziaduś, nigdy na wielkim niebywały świecie.”