Kaczyński uspokaja rolników naszymi pieniędzmi

Kolejne zgrzyty w koalicji rządzącej

Jarosław Kaczyński firmuje ustawę o ochronie zwierząt hodowlanych, ale chyba jej skutków nie przewidział do końca. Teraz chce uspokoić protestujących rolników pieniędzmi. Za straty poniesione na skutek zakazu uboju rytualnego mają otrzymać rekompensaty- chociaż nikt jeszcze nie wie, ile i z jakich funduszy.

 

Nowy minister rolnictwa, Grzegorz Puda, niedawno powiedział, że „kryzys gospodarczy to dobry czas” na uchwalenie takiej ustawy.  Dodał też, że uchwała nie powstała „na łapu-capu. Zawsze jest tak, że jeżeli Sejm ma jakieś problemy, nie zdążył, to Senat może poprawki zaproponować”. Projekt ustawy utknął w Senacie jakiś czas temu i groził nawet rozłamem w klubie rządzącym. „Muszę powiedzieć, że nie spotkałem osoby, która by tę ustawę pochwalała… Poza niektórymi osobami, które ją promują” – powiedział senator PiS Zdzisław Pupa w rozmowie z „Wyborczą”.

Jarosław Kaczyński, główny projektodawca ustawy ma teraz przeciwko sobie i część senatorów PiS, i protestujących rolników. Dlatego klub rządzący ma zgłosić poprawki gwarantujące rekompensaty rolnikom. Do tej pory jednak nikt nie wie, jakiej mogą być wysokości. Mowa jest nawet o 7 miliardach zł. Wiadomo już, że nie będzie to jednorazowa wypłata, ale ma ich być kilka.

 

I chociaż sens ustawy jest zgodny z celami organizacji ekologicznych, to do końca nie wiadomo, dlaczego wprowadzono ją właśnie teraz i uchwalono w Sejmie w takim pośpiechu. Posłowie, którzy w połowie września głosowali niezgodnie z wolą Jarosława Kaczyńskiego, wciąż są zawieszeni w prawach członków partii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Niektórzy twierdzą, że już dawno zostaliby wyrzuceni, gdyby PiS nie obawiało się utraty większości głosów. Pospieszna decyzja prezesa PiS-u i opór rolników postawiły jego samego pod ścianą. Teraz trwają indywidualne rozmowy z buntownikami, ale wielu z nich bardziej boi się swoich wyborców niż prezesa.

A koszty nieprzemyślanej ustawy i tak poniesie podatnik.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
10 października 2020 14:30

Jak to łatwo dysponuje się cudzymi pieniędzmi. Dla siebie zgarnia się skąd tylko się da : sowita emerytura, dieta poselska, teraz jeszcze wynagrodzenie rządowe, przy tym życie bez wydatków z pełną obsługą i ochroną 24/24. A naszymi pieniędzmi można szastać na prawo i lewo, według własnego widzimisię. A to 70 mln na respiratory dla handlarza bronią, których od wiosny do teraz nam nie dostarczył, a to drugie 70 mln na makulaturę wyborczą na 10 maja, teraz znów obietnice odszkodowań dla rolników, bo grożą protestami w stolicy i zalaniem gnojówką biur kacyków z PiSu. Stary, zdziwaczały, uparty dziadyga zapragnął ocieplić swoją pokraczną sylwetkę, pokazać, jak to bardzo kocha wszelkie zwierzątka i wymyślił gniota. Upiera się , aby to-to uchwalić, a naszymi pieniędzmi ugłaskać rolników. Czy to nie jest chore ?! Teraz każda złotówka jest potrzebna na ratowanie Polaków przed pandemią, a nie na fanaberie tego oszalałego starca ! Czy w końcu Polacy zaczną racjonalnie myśleć? Czy się obudzą i wezmą sprawy w swoje ręce ? Jest jeszcze dla nas jakaś nadzieja ?

Grzegorz
Grzegorz
10 października 2020 19:45

Kaczyński obiecuje pieniądze na rekompensaty bo nic go to nie kosztuje. Rolnicy , nie dajcie się oszukać , PiS już zdradziło wieś.

HENRYK
HENRYK
11 października 2020 21:30

NIE MUSI ICH PRZEKUPYWAĆ TO W KOŃCU GUMOFILCE Z ZRAMOLAŁYMI I KIEPSKO „TRYBIĄCYMI ” EMERYTAMI PiS-OWSKA MAFIA DORWAŁA SIĘ DO WŁADZY .. MAJĄ CO CHCIELI.