Kaczyński: „W Senacie jest pole do kompromisu” – „Gołąb pokoju” po prostu”

Wizerunek Kaczyńskiego pod osobistą ochroną prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

„W Senacie jest pole do kompromisu i jakiejś współpracy, przynajmniej ograniczonej; zobaczymy, czy nam się to uda” – stwierdził Jarosław Kaczyński. Prezes wypowiedział te słowa wieczorem, kiedy PKW oficjalnie potwierdziła, że PiS nie będzie miał większości w Senacie.

 

A co się stanie, jeśli „się nie uda”? Na to Kaczyński miał taką oto odpowiedź: – „Jeśli się nie uda, to będziemy musieli postępować zgodnie z prawem i z całą pewnością to wszystko, co uważamy za ważne, zostanie zrealizowane”.

Słowa prezesa komentowali dziennikarze. – „Super. Zaraz będzie inicjatywa pakietu demokratycznego, ale tylko w Senacie. W Sejmie będzie jak było. Wyłączanie mikrofonu kary finansowe dla opozycji i ich brak dla swoich. Przepychanie ustaw. Ale z czasem i Senat wróci do normy. Zaraz ktoś dozna iluminacji i przejdzie do PiS” – Jacek Czarnecki z Radia Zet.

„Prezes wykazuje się nie lada poczuciem humoru. Po kadencji, w której Senat był jego maszynką do głosowania teraz ma być kompromis” – Jan Osiecki. – „Senat, w którym mieliśmy 4 na 5 osób w prezydium i przepychaliśmy, co się da, teraz ma być Izbą Kompromisu” – Dominika Długosz z „Newsweeka”.

 

Internauci równie sceptycznie podchodzili do wypowiedzi Kaczyńskiego: – „Prezes swoją propozycją ws. Senatu obraża wszystkich pamiętających naganne praktyki PiS w ostatnich czterech latach”; – „Gołąb pokoju” po prostu”; – „Może w Senacie senatorowie z PiS mieliby po 30 sek. na wypowiedzi? Taki „kompromis” zaczerpnięty z poprzedniego Sejmu proponuję”.

Przypomnijmy, że prezes PiS zapowiadał stworzenie pakietu demokratycznego tuż po wyborach w 2015 r. Miał on dawać opozycji pewne prawa mimo braku większości w parlamencie. Skończyło się m.in. wprowadzeniem przez PiS kar finansowych dla posłów (karani byli właściwie tylko posłowie opozycji) czy ograniczeniem wypowiedzi do 30 sekund.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
smętekJantarMarekZwinkaWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Kot mu zdechł? Kumpli szuka?

Zwinka
Zwinka

Spokojnie, to tylko kolejna maska.

smętek
smętek

Kota proszę nie mieszać w to błoto produkowane przez Kaczyńskiego. To nie kiciuszka wina, że mieszka z takim gnomem. A, powinienem napisać na początku – ZWIERZĘTA UMIERAJĄ.

Zwinka
Zwinka

Jako nieuleczalna kociara bronię, gdzie tylko mogę, tego sierściucha, bo i tak nie ma lekko. Inna rzecz, że sympatia do kotów to JEDYNA pozytywna cecha Jego Nadętości.

Jantar
Jantar

Ja też temu biednemu kotu współczuję, że ma takiego pana… Nawet obcy jedzenie mu przynoszą i kuwetę czyszczą, bo pana ciągle w domu nie ma…

HerodAntypis
HerodAntypis

W oryginale jest”pies mu zdechł? Nawet tak napisałem ale kaczor z psów to tylko policjantami się otacza.

ech
ech

Cyt. „Jeśli się nie uda, to będziemy musieli postępować zgodnie z prawem…” zwykły poseł już nie zważa na słowa, wyłażą z niego chwile prawdy. Blado wyglądał po wyborach, złość go ogarnia, że nie wziął wszystkiego. Misterny plan zawłaszczenia Polski się kruszy. Oj przyjdzie na starość cierpieć nie tylko z powodów „wstawania z kolan”. Największym cierpieniem będzie stan umysłu i to go będzie zabijać.

daroo
daroo

Jak sobie wygracie wybory do senatu to sobie będziecie szukali kompromisów hipkryci posrani trzeba było myśleć o tym przez ostatnie 4 lata. skończyło się rumakowanie

Maciek123454321
Maciek123454321

Myślę, że jeśli pisiory wybiorą się na „łowy”, będą mieli bardzo trudno. Nikt z senatorów nie będzie chciał mieć przyczepionej łatki zdrajcy i renegata. Zobaczcie, jak było z Gryglasem. Już go wymiotło, jest zerem. Ciekawe, co z niesławnym Kałużą. SENAT JEST NASZ I POZOSTANIE NASZ. Ostateczne zablokowanie PiS-u niebawem, po wyborach prezydenckich. Bedzie plebiscyt, kandydatów po stronie opozycji jest sporo. Głosy owszem, rozłożą się na kilka osób. A potem ten, który będzie miał najwięcej, zostanie sam na sam z Dudeuszem. I oczywiście pozbiera głosy wszystkich pozostałych. Wynik – 52:48 dla kandydata opozycji. I po Dudeuszu.

Jantar
Jantar

Trzymam kciuki za taki scenariusz!!! Razem z czarnym kotem, który trzyma zakrzywiony pazur 🙂 Oby tak się stało.

Waldemar
Waldemar

„Pole do kompromisu”? E tam. Jak zwykle szukanie pola z kałużą.

Marek
Marek

Definicja kompromisu według prezesa pis:
Głosuj tak jak ja chcę, popieraj nie przeszkadzaj, albo powiem, że nie chcesz kompromisu a moi mi uwierzą bo wierzą we wszystko co mówię.

Jantar
Jantar

„W Senacie jest pole do kompromisu i jakiejś współpracy, przynajmniej ograniczonej”. Współpraca według Kaczyńskiego wygląda tak: „Proszę POPIERAĆ – NIE PRZESZKADZAĆ!”. Każde pytanie, każda wypowiedź komentująca jego poczynania to według Kaczyńskiego przeszkadzanie. Senat wg niego ma wszystko jednogłośnie zatwierdzać. W dalszej części wypowiedzi zresztą zapowiedział, że i tak „zrealizujemy wszystko, co uważamy za ważne”. Mam nadzieję, że nowy Senat pokaże Kaczyńskiemu, że to tak nie działa.

smętek
smętek

Powinien jeszcze powołać się na Konstytucję, dobre obyczaje i co tam jeszcze mu przyjdzie do umysłu. Senatorowie opozycji rozumieją powagę swoich mandatów.