Kaczyński wejdzie do gry w ostatnich dniach kampanii?

Kaczyński wejdzie do gry w ostatnich dniach kampanii?

Druga tura wyborów prawdopodobnie Andrzeja Dudy nie ominie. Na finiszu kampanii kolejne sondaże, choć korzystne dla urzędującego prezydenta, wskazują właśnie na taki scenariusz. Co więcej, jego triumf jest już bardzo niepewny.

 

Jeszcze w kwietniu na Dudę chciało głosować od 50 do nawet 60 procent ankietowanych, teraz poparcie dla głowy państwa oscyluje wokół 40 proc. Zapewne dlatego mało angażujący się dotychczas prezes PiS wygłosi w środę mobilizujące wyborców przemówienie podczas konwencji Forum Młodych PiS. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Ewentualną drugą turę zaplanowano na 12 lipca.

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono osiem sondaży przed I turą wyborów prezydenckich. Wynika z nich, że Duda przegrałby starcie w II turze z Szymonem Hołownią, a być może także z Rafałem Trzaskowskim. Nawet z prezesem PSL, którego poparcie w pierwszej turze konsekwentnie topnieje, Duda nie wygrałby w wyborczej dogrywce, możliwy jest bowiem nie tylko remis.

 

Wielu ważnych polityków PiS, w tym europosłanka Beata Szydło czy premier Mateusz Morawiecki mocno zaangażowało się w kampanię Andrzeja Dudy. Z wyraźnym opóźnieniem włączy się w nią również Jarosław Kaczyński.

Mobilizacyjne przemówienie prezesa rządzącej partii będzie głównym punktem konwencji wspomnianego Forum Młodych. Sztabowcy partii rządzącej ujawnili portalowi WP, że prezes ma poruszyć w swoim przemówieniu „ważne i nieoczywiste wątki niepodejmowane dotąd przez innych partyjnych liderów”, w tym kwestie zielonego konserwatyzmu i praw zwierząt. Będzie i as z rękawa – prezes Kaczyński przedstawi „ważne rozwiązanie propracownicze”.

mpm

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZwinkaGrzegorzJacek DolińskiPolka gorszego sortuHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leszek
leszek

No, zatrudni nas wszystkich, za 3 x minimalną, Srebrna ma kasiorę, ale umowa do podPISu po wyborach.

HerodAntypis
HerodAntypis

W związku z przewidywanym i nieuniknionym zgonem politycznym swego kandydata koroner rozpocznie czynności przed czasem.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Może znów bluźnie jakąś nośną inwektywą i obrazi kolejnych rodaków. I dobrze. Niech ludzie widzą, na kogo tak naprawdę głosują.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Mam prośbę do prezesa Kaczyńskiego, żeby występując w kampanii prezydenckiej tak się nie irytował jak ostatnio w Sejmie, gdy chamska hołota ośmieliła się oczerniać św. Łukasza Apostoła Drugiego. Bo mu jeszcze przysłowiowa żyłka pęknie i nie będzie w stanie odsiedzieć całego wyroku.

Zwinka
Zwinka

Ależ niech się zapędza. Uwielbiam u niego takie szarże. 🙂 Ale pewnie dadzą mu po cichu ( otwarcie to się boją ) coś na uspokojenie. Już dawno temu Hofmanowi wypsnęło się, że prezes jedzie na Xanaxie i hydroxzinum, a ponieważ pierwszy z nich z pewnością uzależnia, to chyba mu go nie odebrali. Gdyby jednak odebrali, to też jest problem, bo: Główne objawy abstynencyjne, to: zaburzenia nastroju, lęk, niepokój, drażliwość, dysforia, apatia; wzmożona męczliwość; zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi; bezsenność i koszmarne marzenia senne; bóle i zawroty głowy; nudności i wymioty; spadek łaknienia, utrata masy ciała; bóle w nadbrzuszu, zaparcia, biegunki;… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

Proponuję , aby to wystąpienie było transmitowane na żywo we wszystkich telewizjach. Jestem pewien , że poparcie Dudzie po wystąpieniu prezesa nie skoczy. Każdy normalny wyborca 3 razy zastanowi się czy głosować na przedstawiciela sekty PiS a tzw. betonem nie warto się przejmować.

Zwinka
Zwinka

Już dzisiaj wylezie z kanciapy przy Nowogrodzkiej. Na pewno będzie bronił dzieci przed seksualizacją poza plebaniami.

Zwinka
Zwinka

No i pomyliłam się. Zrobił długi wykład o…wolności, która ciągle przed nami. No ale dzięki Dudzie przyspieszy. Tak, proszę państwa. Tak.