Kaczyński znowu chce dzielić obecne województwo mazowieckie

Plan Kaczyńskiego: zamiast stanu klęski żywiołowej wprowadzony zostanie stan wyjątkowy?

„My tę sprawę będziemy chcieli załatwić. Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie” – zapowiedział Jarosław Kaczyński w Siedlcach.

 

Prezes PiS ocenił, że „swego rodzaju aferą” był stosunek poprzedniej władzy do okręgu siedlecko-ostrołęckiego. – „Ziemie wschodnie oni mają, już nie powiem gdzie, a państwo się domyślą” – mówił Kaczyński, a sala biła brawo.


Oznacza to, że PiS wraca do pomysłu z kampanii wyborczej 2015 r. Wtedy też zamierzali powołać województwo warszawskie.  – „Pozbawienie województwa mazowieckiego lokomotywy rozwojowej, jaką jest Warszawa, spowoduje powiększenie obszaru biedy i enklaw bogactwa. Apelujemy do Polaków, aby nie dali nabrać się na tanie hasła” – komentował wtedy Piotr Zgorzelski z PSL.

 

„Nowe województwo PiS+ im. J. Kaczyńskiego”; – „Szkoda, że nie utworzy Księstwa Warszawskiego, a siebie ogłosi królem”; – „W ogóle wyrzucić z Polski Warszawę, Kraków, Gdańsk, Łódź i Poznań! Niech „jadom” za granicę!”; – „Może jeszcze województwo nowogrodzkie by się przydało, oczywiście z wojewodą Kaczyńskim na czele” – kpili w komentarzach internauci.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooAlohaRafał PHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Niedawno pisiory mówili coś o podziale dzielnicowym Polski…

Rafał P
Rafał P

Proponuję dodatkowo utworzyć województwo żoliborskie.

Aloha
Aloha

Niech pislam kupi Grenlandię na nowe wojewòdztwo i się tam wyniesie

daroo
daroo

Oj tam od razu Grenlandię , przecież Witek „flanka” Waszczykowski nawiązał kontakty z San Escobar i to tam powinni się wynieśc

daroo
daroo

„‚Województwo Warszawa i okolice…..”hmmmm…eeeeee aaghh i jak by tu powiedzieć: dupa z króla Panie Kaczyński a co z województwem środkowopomorskim które też tworzyliście na potrzeby wyborów w 2015r. ? tak tylko pytam bo mi coś „umkło” 😐