Kaja Godek domaga się zwolnienia sejmowych urzędniczek  

Kaja Godek będzie zachwycona – posłanki PiS napisały do Przyłębskiej w sprawie aborcji

Wątpliwe by pod nogami specjalistek Biura Analiz Sejmowych dr Izabeli Bień i Justyny Osieckiej-Chojnackiej ziemia zadrżała, lecz faktem jest, że zwolnienia obydwu pań zażądała Kaja Godek, inicjatorka projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Wszystko przez wydanie negatywnej opinii.

Z jednej z analiz – autorstwa obydwu pań dowiadujemy się bowiem o negatywnych konsekwencjach projektu. Ekspertki zwracają uwagę, na skutki niezamierzone przez projektodawców, takie jak dokonywanie części aborcji nielegalnie lub za granicą, prowadzenie uporczywej terapii dzieci z wadami letalnymi, poczucie dyskryminacji rodzin, jeśli nie zapewni się im odpowiedniego wsparcia.

Dodają, że „dążenie do radykalnego ograniczenia możliwości podjęcia przez kobietę decyzji nie cieszy się dużym poparciem, a powoduje coraz większą radykalizację debaty oraz aktywność środowisk politycznych zmierzających do aborcji na żądanie”.

Ponadto zauważają, że wprowadzenie ograniczenia w aborcji doprowadzi do zwiększenia nakładów „na prowadzenie ciąż trudnych oraz późniejszą opiekę neonatologiczną noworodków z ciężkimi wadami”.

Kaja Godek w odpowiedzi na to stwierdziła, że „wydanie takiego dokumentu przez Biuro Analiz Sejmowych jest hańbą dla Rzeczypospolitej Polskiej”.

I na tym nie skończyła, bo kierowana przez nią Fundacja Życie i Rodzina zarejestrowała internetową petycję w sprawie zwolnienia pracownic Biura Analiz Sejmowych. Do godz. 10 w środę petycję podpisało prawie 900 osób.

Pada w niej argument, że pracownice BAS „nawiązują do eugeniki traktując zakaz zabijania osób niepełnosprawnych jako niekorzystny dla finansów publicznych i rodzący daleko idące negatywne skutki społeczne”.

„Jest to retoryka, którą stosowano w haniebnej Akcji T4 w nazistowskich Niemczech do uzasadnienia masowych mordów na chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie” – twierdzi Fundacja Życie i Rodzina. Na koniec urzędniczki są określane jako „osoby niekompetentne, stronnicze i promujące eugenikę – pseudonaukę, na którą nie może być miejsca w nowoczesnym państwie”– czytamy w petycji.

/j/

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
GrzegorzAnkaPlus ujemnyZwinkaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Ja żądam zwolnienia starej Godkowej z tego co tam sobie doi od państwa.

kuba49
kuba49

A Pani Godek już pochyliła się nad losem nie pełnosprawnych?

Maria
Maria

A po co, doi państwową kasę, to co się będzie wychylać

babsko
babsko

Tzw. eugenikę pierwsi stosowali Spartanie, a nie żadna Akcja T4. Kłania się brak znajomości historii cywilizacji, z której się wywodzimy. Pani Godek – ja Panią zwalniam za brak poszanowania katolickiej wolnej woli wyboru, napastliwości i za całokształt.

Maciek123454321
Maciek123454321

Działalność pseudospołeczna Kai Godek jest hańbą dla Rzeczypospolitej Polskiej. Niech ona lepiej już siedzi w radzie nadzorczej Pomp Wytryskowych. (ojej – chodziło oczywiście o pompy wtryskowe). Zastanawiam się tylko, kto i kiedy zamienił mózgownicę w dżdżownicę tej oszalałej talibanki.

Zgredzinka
Zgredzinka

To wredne babsko nie pokazało się ani raz u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych, ani nie przyjęło zaproszenia Jurka Owsiaka do zapoznania się z losem tych osób, ale z zapamiętaniem godnym lepszej sprawy chce, by takich osób masowo przybywało.
Widać, że ma głębokie poczucie dziejowej krzywdy i żal do losu, że ją tak mocno doświadczył i nie chce w swej chrześcijańskiej „dobrotliwości“, by innym działo się lepiej od niej.
W swej głupocie myśli, że jeżeli będzie miała szersze grono „współnieszczęśników“, to będzie to bardziej sprawiedliwe, a dziejowy rachunek krzywd zostanie wyrównany.

smętek
smętek

Kto opiekuje się dzieckiem Kai Godek, która koncentruje się na innych zadaniach. Taż to Godek, może wnosić o natychmiastowe dostarczenie ręczników higienicznych do toalet w sejmie. Gdyby się okazało, że te Panie zostaną rzeczywiście zwolnione, bo ona tak chce, każdy adwokat zajmie się procesem odwoławczym. pro bono.

Maria
Maria

Zamiast się rzucać niech godek weźmie urlop i niech zabierze choć jedną osobę niepełnosprawną na wakacje. Niech da rodzicom chwilę wytchnienia.
Ona, ta godek ma bo idzie do pracy i jej dzieckiem ktoś się zajmuje.
Łatwo mieć gębę pełną frazesów….

Zwinka
Zwinka

A tego babona to kto wpuścił na teren sejmu ? W biskupim przebraniu babon wlazł? Z wygadywanymi durnotami to nawet nie chce się polemizować, ale jak pokonała zasieki niedostępne dla innych, zasłużonych dla kraju osób?

Maria
Maria

Może kanałami?

Jak się rozpocznie szczyt NATO, powinien kuchciński założyć pułapki

Plus ujemny
Plus ujemny

Każda z tych 900 osób powinna zaadoptować dziecko z cięzkimi wadami. Chociaż z wielu rozmów z im podobnymi znam odpowiedź – „to jest całkiem inna sprawa”

Anka
Anka

Chyba panienkę trochę poniosło

Grzegorz
Grzegorz

Jaką panienkę – to było dawno i nieprawda.