Kałuża sprzedał sejmik śląski za skromne 12 tysięcy złotych

"W pół roku z 'ruiny' znowu jesteś w 'rozkwicie'. Co też ta polityka z człowieka robi...”

W środę dzięki Wojciechowi Kałuży Koalicja Obywatelska przegrała śląski sejmik.  Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podpisali porozumienie z radnym, który do sejmiku startował w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej.

Poranna rozmowa z Januszem Piechocińskim

Gościem Piotra Maślaka jest Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki

Opublikowany przez Gazeta.pl Środa, 21 listopada 2018

Ubolewając nad tym, że wiele władzy opiera się na jednym, dwóch, trzech głosach, były wicepremier, minister gospodarki w rządzie PO-PSL Janusz Piechociński ocenił, w porannej rozmowie z Gazeta pl, iż „takie sytuacje tworzą społeczne wrażenie, że wszyscy ci, którzy pracują po tamtej stronie władzy to kandydaci na złodziei”.

Według Piechocińskiego, takie decyzje to korupcja polityczna.

Najsmutniejsze jest to, że w tym procesie uczestniczył wysłannik premiera – ocenił były wicepremier. Dodał, że Kałuża jako nowy wicemarszałek sejmiku śląskiego ma zarabiać „skromne 12 tys. brutto przez 5 lat”.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZgredzinkaJanJaninaMarekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Czyli wiemy wreszcie, jaki kurs miały palestyńskie starożytne srebrniki. 1 srebrnik = 400 PLN. 30 srebrników = 12.000 PLN. Swoją drogą – niezły przelicznik. Przypomnę może w tym miejscu prorocze słowa Jana Pietrzaka z piosenki „Bądź wierny”:

„Bądź wierny temu, o czymś marzył,
Zachowaj twarz w ten czas bez twarzy.
Nie ufaj wróżbom, nie wierz snom,
Zamek na lodzie to nie dom.
Zanim się zerwie życia nić,
Ktoś musi prawdzie wiernym być.

Sam odpowiadasz za swą twarz,
Jeśli ją jeszcze, jeszcze masz…”

Piosenka powstała w 1985 roku. A dziś Pietrzak utopił się w Kałuży.
I jeszcze jeden cytat – WARTO BYĆ PRZYZWOITYM. (Władysław Bartoszewski)

Marek
Marek

„Warto być przyzwoitym” nic dodać nic ująć, ale niestety od przyzwoitości co niektórzy wolą ….pieniądze. Niestety kolejny „potrzebujący pieniędzy” Mam nadzieję że ten Kałuża nigdy więcej nigdzie nie będzie wybrany

Janina
Janina

Temu burakowi wydaje się, że wykiwał 20 tys. wyborców. On nie wie z kim zadarł. Ślązacy to twardy, dumny i honorowy naród. Ten „stołek”, na którym posadziły go pisiory będzie mu się gibał pod dupskiem przez całą kadencję, albo i krócej. Szmaciarstwo nigdy się nie opłaca !

Jan
Jan

A ja go spotykam czasami na spacerze z psem w Kleszczowie ,,,, myślę, że lepiej było by wdepnąć w kałużę niż spotkać się z Kałużą. A ja i cała moja rodzina na niego głosowałem, Tak na niego, na Koalicję Obywatelską. A nie na PIS. Nigdy nie głosowałem na Pis i to jest tak jakby Wojtuś pan sobie 20 tyś, wyborców podtarł cztery litery.
Ale myślę, że będzie mu ciężko prze te 5 lat. Za 5 lat Wojtuś pan już nie istnieje, A kałuże są czasami większe, mniejsze, bardziej bagniste, obrzydliwe i wyborcy Wojtusia pana to zapamiętają.

Zgredzinka
Zgredzinka

Skoro ma Pan już tak wątpliwą przyjemność bezpośredniego kontaktu z tym indywiduum, to powinien Pan skorzystać z okazji i w imieniu wszystkich zawiedzionych wyborców po prostu mu „nawtykać”. Nie wiem jak to w ogóle jest możliwe, że do takich skandalicznych sytuacji może dochodzić. Przecież taki człowiek powinien zaraz, z mocy prawa, zostać pozbawiony mandatu i wykluczony z życia politycznego, a jego miejsce powinien zająć kolejny kandydat z listy wyborczej. Przecież gdyby ludzie chcieli głosować na pisdzielców, toby na nich głosowali, a nie na innych. To samo dotyczy się bezpartyjnych samorządowców, którzy nagle po wyborach partyjnieją. Nauczka na przyszłość dla wyborców,… Czytaj więcej »