Kamińska: „Funkcjonariusze są wykorzystywani do tego, żeby rozwozić informacje dotyczące pracy poselskiej Jarosława Zielińskiego”

Zieliński upokorzony? Nie będzie już nadzorował policji

Czy podlaska policja to prywatny folwark wiceministra Jarosława Zielińskiego? Policjanci – jak informuje TOF FM – mieli w trakcie służby rozwozić ulotki dotyczące pracy poselskiej Zielińskiego.

 

Media od dawna opisują działania Zielińskiego, wiceministra i posła związanego z Suwałkami, który odpowiada za nadzór nad funkcjonariuszami. Policjanci uważają, że polityk nie spełnia powierzonego mu zadania i informują o jego kolejnych wybrykach w listach do posłanki Bożeny Kamińskiej z Platformy Obywatelskiej. „Na pewno tych doniesień jest więcej niż przelotów marszałka Marka Kuchcińskiego. Można to liczyć w setkach” – mówi Kamińska o liczbie donosów wysłanych przez funkcjonariuszy Policji.

Z najnowszego donosu posłanka dowiedziała się o wykorzystywaniu policjantów do politycznych celów, co wiąże się zapewne z kampanią wyborczą do Sejmu, w której Zieliński jest jednym z potencjalnych kandydatów. „Funkcjonariusze są wykorzystywani do tego, żeby rozwozić po ochotniczych strażach pożarnych informacje dotyczące pracy poselskiej Jarosława Zielińskiego” – twierdzi Kamińska.

 

Kamińska ujawniła pierwsze donosy w trakcie sejmowego wystąpienia, w którym zażądała od MSWiA wyjaśnień. Do zarzutów stawianych przez posłankę, odniósł się podlaski komendant wojewódzki Daniel Kołnierowicz. „Jeśli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, to może ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej” – stwierdził w jednym z wywiadów, za co został zresztą ukarany naganą.

Posłanka zapowiedziała, że złoży interpelację do MSWIA, w której zażąda informacji na temat działań wiceministra.

Policjanci nie są jedyną grupą zawodową, proszącą o pomoc Bożenę Kamińską. Donosy do posłanki kierują funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Służby Więziennej.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerry
Jerry

Dokąd ten bufon będzie zasiadał na stolcu?
Współczuć tylko mundurowym, że wydaje im polecenia takie nic, a znajduje posłuch u bezpośrednich ich przełożonych. Teraz jeszcze kieruje nimi skazaniec…
Wytrwajcie jeszcze trochę.Ani chybi pociągnie się ich za konsekwencje…