Kampania Dudy za pieniądze z resortu rodziny?

Kampania Dudy za pieniądze z resortu rodziny?

116 tys. zł – tyle zapłaciło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za przypominającą konwencję wyborczą uroczystość podpisania przez Andrzeja Dudę ustawy o tzw. trzynastej emeryturze – podaje tvn24.pl. Pisaliśmy o tym wydarzeniu w artykule „Pokazówka w Żyrardowie – w jakiej roli wystąpił tam Duda?”.

 

Z pisma wiceministra rodziny Stanisława Szweda, do którego dotarł tvn24.pl, wynika, że „ze względu na wagę ustawy i jej zasięg, oprócz informacji przekazywanych za pośrednictwem mediów czy Internetu zaplanowano spotkanie w terenie, które odbyło się 25 lutego w Żyrardowie. Koszty poniesione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosły 116 750 netto”.

„Była to de facto finansowana przez rząd wyreżyserowana konwencja z udziałem potencjalnych wyborców. To kolejny przykład obejścia prawnego obowiązku finansowania kampanii Andrzeja Dudy przez jego komitet wyborczy” – powiedział tvn24.pl Michał Szczerba. Zdaniem posła KO publiczne podpisanie ustawy przez Dudę było tylko „pretekstem dla prezentacji i promocji poglądów kandydata na prezydenta”.

 

Według byłego prezes Trybunału Konstytucyjnego i byłego Generalnego Komisarza Wyborczego Jerzego Stępnia, „rząd ani żadna władza publiczna nie może wydawać ani złotówki na kampanię wyborczą ani imprezy, które są zakamuflowaną kampanią wyborczą. – „To cienka granica, która najprawdopodobniej została tu przekroczona. Gdyby uznać, że to był element kampanii, to rząd nielegalnie ją finansował, bo nie może wydać środków na żadnego kandydata” – stwierdził Stępień.

Rzeczniczka Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy tvn24.pl. w tej sprawie.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments