Kampania wyborcza wewnątrz kościoła – ulotki kandydata PiS umieszczono w łódzkiej katedrze

Kampania wyborcza wewnątrz kościoła - ulotki kandydata PiS umieszczono w łódzkiej katedrze

Do tego, że bannery wyborcze kandydatów PiS wieszane są na ogrodzeniach przed kościołami powoli – niestety – zaczynamy się przyzwyczajać. Tym razem ulotki pisowskiego kandydata znalazły się wewnątrz świątyni.

 

Na ławkach katedry w Łodzi umieszczono ulotki wyborcze Waldemara Budy z PiS, który od czerwca jest także wiceministrem inwestycji i rozwoju. W ostatnich wyborach samorządowych chciał zostać prezydentem Łodzi, ale przegrał z kretesem z Hanną Zdanowską.

Sam kandydat tłumaczy w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”, że nie ma nic wspólnego z umieszczeniem ulotek w katedrze. – „Jestem absolutnie przeciw takim praktykom i aż nie chce mi się wierzyć, że to położył w takim miejscu któryś z moich wolontariuszy” – stwierdził Buda

 

Oburzenia nie krył wiceprezydent miasta Tomasz Trela, a jednocześnie kandydat Lewicy w nadchodzących wyborach. Napisał w tej sprawie list otwarty do metropolity łódzkiego abpa Grzegorza Rysia.

„Dotąd nie wyobrażałem sobie, iż można się posunąć tak daleko, ale okazało się, że można. A co gorsze zrobił to nie debiutant czy nowicjusz, któremu obce są wartości i zwykłe wyczucie, co wypada, a co zdecydowanie nie wypada, a poseł partii rządzącej, od niedawna wiceminister! Tym bardziej to oburza, że Prawo i Sprawiedliwość, które to ugrupowanie reprezentuje poseł Buda, definiuje się jako formacja ludzi głęboko wierzących!” – napisał Trela. Wyraził nadzieję, że hierarcha podejmie „stosowne kroki, aby w żadnym łódzkim kościele podobny incydent nigdy nie miał miejsca”.

bt

Źródło: dzienniklodzki.pl,

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jantarewajurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Partyjna kampania kampania wyborcza w kościołach. Jakaż to nowość?
News to będzie, gdy organa państwa ukażą księdza za łamanie ciszy wyborczej. (pusty miech)

ewa
ewa

kościół długo sie z tej partyjności nie wygrzebie

Jantar
Jantar

I biskup Ryś na to pozwolił? Przecież to on odpowiada za łódzką katedrę! A tak się przedstawiał na duchownego, który nie jest związany z partią i krytykował PiS i księży za ukrywanie pedofilii. Jak widać to była tylko gadka pod publiczkę…