Kanada zajmie się Rydzykiem. Szerzy antysemityzm i homofobię?

Sąd nie zawiesił sprawy Fundacji Lux Veritatis. Tego Rydzyk pewnie Ziobrze nie daruje

Kanadyjski instytut ds. izraelsko-żydowskich przygotował pismo do Ministerstwa Skarbu. Poprosił w nim o skontrolowanie kanadyjskich organizacji związanych z Radiem Maryja: Family of Radio Maryja Canada oraz Radio Maryja Torun Corporation.

 

Instytut chce, aby ministerstwo sprawdziło, czy organizacje przeznaczają charytatywne pieniądze na promowanie antysemityzmu oraz homofobii w Radiu Maryja.

Promowanie audycji Radia Maryja przez Family of Radio Maria Canada jest zarówno szokujące, jak i nie do obrony, gdyż okazuje się, iż kanadyjskie charytatywne dolary są wykorzystywane do promowania antysemityzmu, homofobii i innych form nienawiści i nietolerancji” – napisał do resortu szef instytutu ds. izraelsko-żydowskich.

Instytut chce więc usunięcia wspomnianych organizacji z list organizacji charytatywnych.

Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, w rozmowie z „GW”, ocenił, że istnieje bardzo duża szansa na zajęcie się organizacjami związanymi z RM przez rząd.

Spodziewamy się, że ministerstwo w niedługim czasie przyjrzy się tej sprawie, i podejrzewam, że odpowiedź będzie pozytywna, a zatem te podmioty zostaną usunięte z listy organizacji charytatywnych” – powiedział pewien sukcesu polityk.

 

Family of Radio Maryja Canada oraz Radio Maryja Torun Corporation na tę chwilę są jeszcze traktowane jako organizacje charytatywne, co sprawia, że nie płacą podatków.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Rydzyk miał już problemy na terenie Kanady – w bieżącym roku otrzymał oficjalny zakaz odprawiania nabożeństw w kilku katolickich diecezjach na terenach tego państwa.

/nt/

Źródła: fakt.pl, wp.pl                                                                                                                      

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
28 listopada 2020 09:51

Zdaje się, że Kanada dokona aborcji rydzykowatego płodu bez oglądania się na katolskie interpretacje prawa do życia zdegenerowanych tworów.

Marek
Marek
28 listopada 2020 11:47

O dwadzieścia pięć lat za późno, i szkoda że nie w Polsce

Marek
Marek
28 listopada 2020 12:43

O tak, tak, oby, i oby szybko, powodzenia Kanadyjczycy. Udowadniacie, że Kanada jest jednym z najlepszych miejsc do życia w tym strasznym świecie zdominowanym przez katolicką ideologię, ideologię o antydemokratycznych, anty-wolnościowych i antyludzkich podstawach.

Jantar
Jantar
28 listopada 2020 16:04
Reply to  Marek

Nie ujęłabym tego lepiej 🙂

Marek
Marek
29 listopada 2020 00:03
Reply to  Jantar

🙂