Kancelaria Kuchcińskiego szasta publicznymi pieniędzmi – będą wyświetlacze za 2 mln zł?

Kancelaria Kuchcińskiego szasta publicznymi pieniędzmi – będą wyświetlacze za 2 mln zł?

Sejm planuje zakup nowych tablic, na których wyświetlane są wyniki głosowań. Podległa Markowi Kuchcińskiemu Kancelaria Sejmu zamierza wydać na nie aż 2 mln zł.

„Widząc tak wysoką kwotę, pomyślałem, że Kancelaria chce kupić kilkadziesiąt urządzeń, być może na potrzeby nowego budynku dla komisji sejmowych. Zapytałem szefową Kancelarii Sejmu o liczbę wyświetlaczy, a gdy udzieliła odpowiedzi, wszystkich nas zamurowało” – powiedział w rozmowie z rp.pl poseł PO Tomasz Głogowski. Agnieszka Kaczmarska powiedziała posłom, że chodzi o dwa wyświetlacze!

„Rzeczpospolita” informuje, że w internecie można znaleźć znacznie tańsze tablice. Ekran o największej przekątnej – 96 cali, który może pracować przez całą dobę, siedem dni w tygodniu kosztuje wynosi od 50 do 70 tys. zł. Najdroższe oferowane w sieci kosztują 100 tys. zł.

https://twitter.com/PaDenys/status/1027050953780879360

„A na pomoc osobom niepełnosprawnym, podwyżki dla rezydentów, pielęgniarek i innych potrzebujących wsparcia pieniędzy brak”; – „Zamontują takie drogie, bo tylko takie tablice będą zawsze wyświetlały wyniki głosowań dokładnie wg wytycznych prezesa, te wiszące to relikt poprzedniego systemu i Dojna Zmiana już od dawna im nie ufa – m.in. dlatego już prawie 2 lata temu wyszła do Sali Kolumnowej, by ręcznie policzyć tylko właściwe głosy!”; – „Pewnie kwota jest taka , że to będą takie wyświetlacze, których treści wyświetlanej nie będzie można sfilmować/sfotografować itd., aby nie było dowodów” – komentowali internauci.

bt

źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorantymoherPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ja nie mam złudzeń: kupią takie za 70 – 100 kafli, a resztę przykaraulą. Ale podkładka będzie, że poszło na wyświetlacze.

antymoher
antymoher

Taaa,chyba ,że to tablice samogłosujace,bo Mojżeszowe były tańsze gdzieś na pipidówce!Jakie są powiązania handlowo -towarzyskie pomiedzy zamawiającym ,a kupującym??????????????

antyuzurpator
antyuzurpator

Pewnie większość tych 2 mln to koszt wykonania tajnego połączenia sejm – Nowogrodzka w przekopie na głębokości 200 metrów, opancerzonego tytanem, osłoniętego siatką podpiętą do 400kV, dzięki któremu wszelkie informacje (z wynikami głosowań włącznie) przeznaczone do wyświetlenia najpierw będą przechodziły przez pulpit cenzorski u emerytowanego zbawcy narodu.