Kancelaria Sejmu wyroku sądu w Olsztynie ws. list poparcia do neoKRS też nie zamierza respektować

Kancelaria Sejmu wyroku sądu w Olsztynie ws. list poparcia do neoKRS też nie zamierza respektować

Jest reakcja Kancelarii Sejmu na postanowienie olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna, na mocy którego podległy Elżbiecie Witek urząd powinien ujawnić listy poparcia kandydatów do powołanej przez polityków PiS i Kukiz’15 Krajowej Rady Sądownictwa. Pisaliśmy o tym wyroku w artykule „Sąd Okręgowy w Olsztynie żąda list poparcia dla członków neoKRS”.

 

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Sejmu napisano, że „Kancelaria Sejmu nie jest stroną postępowania prowadzonego przed Sądem Okręgowym w Olsztynie”. – „W treści postanowienia nie wskazano, jaki fakt istotny dla rozstrzygnięcia prowadzonej sprawy ma wynikać z dokumentacji dotyczącej procedury zgłaszania i wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa” – czytamy w oświadczeniu.

A poza tym Kancelaria Sejmu zamierza „po dokonaniu analizy przesłanej korespondencji podjąć działania, uwzględniając obowiązujące prawo, w tym unijne i krajowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych”. – „Niezależność sądów od innych władz ma oparcie wprost w Konstytucji. Kancelaria Sejmu nie jest ŻADNĄ WŁADZĄ. Ani sądowniczą, ani ustawodawczą, ani wykonawczą. Kancelaria jest zwykłym urzędem pomocniczym Sejmu. Wyroki sądów ma wykonywać, a nie analizować” – skomentował Tomasz Skory z RMF FM na Twitterze. A w kolejnym wpisie dodał: – „Gdyby kogoś dręczyło, do czego jest powołana Kancelaria Sejmu – nie, nie do analizowania wyroków sądów, które coś jej nakazują. Jest pomocniczym urzędem Sejmu”.

 

Przypomnijmy jeszcze, że po wydaniu tego wyroku Zbigniew Ziobro zdegradował olsztyńskiego sędziego („Czapki z głów! Juszczyszyn: „Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę”).

Kancelaria Sejmu do tej pory nie wykonała też wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd ten w lipcu prawomocnie orzekł, że Kancelaria ma ujawnić wykazy nazwisk osób popierających kandydatów do neoKRS.

bt

Źródło: sejm.gov.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Nie po to władze PiS powołują pracowników kancelarii Sejmu, żeby ci przestrzegali prawa, tylko po to, żeby je łamali. Widocznie na liście poparcia dla KRS są jakieś śmierdzące nazwiska. Może ten bolo, który dzwonił do Banasia? Może panie, które u niego pracowały? A może Miś Uszatek? Przyznam, że po tych wszystkich krętactwach nawet gdyby kancelaria tę listę ujawniła, uznałbym, że została sfałszowana.