Kandydat KO Rafał Trzaskowski zyskuje na popularności!

Sąd Najwyższy odrzucił sprawę protestów wyborczych komitetu Trzaskowskiego

Najlepszym dowodem na to jest frekwencja na spotkaniu z politykiem w Poznaniu. Przemówienie kandydata wygłoszone w sobotę, pomimo epidemii koronawirusa, przyciągnęło setki mieszkańców miasta – ludzi było tak dużo, że trudno było im zachować odpowiedni dystans.

 

Wiele o poparciu dla Trzaskowskiego mówią też najnowsze badania sondażowe. Przeprowadzone przez ośrodek Social Changes na zlecenie wPolityce.pl wskazują na to, że w drugiej turze kandydata KO i Andrzeja Dudę dzielą tylko 2 punkty proc.

Jeszcze korzystniej przedstawiciel opozycji wypadł w sondzie przeprowadzonej przez „Super Express” na Twitterze. Jego wynik jest naprawdę imponujący:

 

Trzaskowski zdobył 57,1% (!) poparcia, podczas gdy urzędujący prezydent z PiS zaledwie… 42,9%. Taki wynik w prawdziwych wyborach równoznaczny byłby z wielkim zwycięstwem obecnego prezydenta Warszawy i polityka KO.

Czy wspólny kandydat ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej rzeczywiście ma szansę na odsunięcie od władzy prezydenta Dudy? W tej chwili niemal wszystko na to wskazuje.

/nt/

Źródła: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
31 maja 2020 11:37

Na razie wciąż nie ogłosili terminu wyborów. Pan Trzaskowski musi jeszcze zebrać podpisy, a pisy tak zamieszają, że będzie na to miał parę dni. Niczego innego się po draniach nie spodziewam. Uczciwość to w ich kręgach cecha nieznana.

JOKI
JOKI
31 maja 2020 13:02

WYSTARCZA2 DNI A PISDZIELCÓW POGONIMY

Jantar
Jantar
31 maja 2020 13:13

Ze względu na te sondaże i gigantyczne zagrożenie dla 2-ej kadencji Dudy spodziewam się, że PiS tak będzie manipulować terminem wyborów i przepisami, żeby Trzaskowskiego w ogóle nie zarejestrować i nawet nie dopuścić do zbierania podpisów. A jeśli przypadkiem uda się zarejestrować jego komitet i zebrać podpisy to zrobią wszystko, żeby nie zarejestrować go jako kandydata. Chociażby poprzez brak czasu na sprawdzenie podpisów i ogłoszenie, że rejestracja jest niemożliwa, bo nie można sprawdzić, czy podpisy nie są sfałszowane. A wtedy wykorzystają całe pakiety wyborcze wydrukowane na 10 maja z Kidawą na liście. Z 3,5 mln dodatkowych kart do głosowania Duda wygra wybory na poziomie 95% i Kaczyński zaciśnie nam pętle na szyjach.

Nutka
Nutka
1 czerwca 2020 16:11
Reply to  Jantar

Proszę, nie kracz!!!!

Koko
Koko
31 maja 2020 16:10

Ty wstrętny Peowcu szanuj większość jak chcesz być szanowany

Nutka
Nutka
1 czerwca 2020 16:26
Reply to  Koko

Po pierwsze – o jakiej większości mówisz? O 18% wyborców? A po drugie – szacunek musi działać W OBIE strony.

smętek
smętek
31 maja 2020 12:07

Pan Rafał Trzaskowski to prawdziwy polityk. Dobrze wykształcony, kulturalny, obyty w świecie polityków europejskich i światowych, mówiący ładnie i w sposób zrozumiały po polsku, władający biegle językami obcymi. Obecny lokator Pałacu Namiestnikowskiego nawet teczki za nim nie godzien nosić.

Leila
Leila
31 maja 2020 12:51

Bardzo bym sobie życzył takiego scenariusza, ale pamiętajmy, że na takim Podkarpaciu Duda wg sondaży zdobywa w gminach od 65-90%. Podobnie byłoby na Podlasiu, Mazowszu, w Małopolsce, Również w centrum i na zachodzie ma ciągle duże poparcie. O ile „kresy” są stracone na lata, to zachodnia ściana i Pomorze jest do odbicia. Jeśli tam wróciłyby proporcje sprzed 10-20 lat, to Trzaskowski wygra.

Jantar
Jantar
31 maja 2020 13:26

Wczoraj Trzaskowski mówił, że Polska potrzebuje silnego i niezależnego prezydenta, ale także takiego, który w razie potrzeby będzie współpracował z rządem. I że cała władza w rękach jednej opcji jest bardzo dużym zagrożeniem dla obywateli. Dodał, że on nie będzie prezydentem tylko totalnej opozycji, ale prezydentem wszystkich Polaków, bo prezydent musi godzić obywateli różnych opcji i chronić słabszych. To oczywisty przytyk do słów Dudy z wywiadów, że „jest prezydentem tylko tych Polaków, którzy na niego głosowali”. No bo reszta wg prezesa PiS to „element animalny”, czyli ładne nazwanie Polaków robactwem. A co się robi z robactwem? Unicestwia się na wszelkie możliwe sposoby, co przez 5 ostatnich lat Kaczyński z PiS-em i kościołem skutecznie robi budując „nowe elyty”.

andrzej
andrzej
31 maja 2020 16:50

Tylko Trzaskowski