Kandydat PiS do Sejmu tydzień przed losowaniem „dziwnym trafem” przewidział numer listy partii Kaczyńskiego

Kandydat PiS do Sejmu tydzień przed losowaniem „dziwnym trafem” przewidział numer listy partii Kaczyńskiego

Leszek Piechota – obecny senator Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat na posła – już tydzień temu wydrukował plakaty wyborcze z informacją, że startuje z listy numer 2. Pisaliśmy o tym w artykule „Ciekawe, skąd PiS-owski senator zna już numer listy do Sejmu? Losowanie dopiero 13 września”.

I rzeczywiście – w dzisiejszym losowaniu w Państwowej Komisji Wyborczej PiS otrzymał rzeczony numer 2. Numer 1 przypadł Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, 3 – Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, 4 – Konfederacji Wolność i Niepodległość, 5 – Koalicji Obywatelskiej.

– „To nie jest powód do żartów – błyskawiczne wyjaśnienie tej kwestii jest kluczowe dla poprawności wyborów. Trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie nieprawidłowości losowania, które może być przestępstwem, a posłowie powinni słać interpelacje. Trzeba przesłuchać tego człowieka i ludzi z PKW odpowiedzialnych za losowanie na okoliczność przecieku. Na jakiej podstawie podał grafikom numer listy? Tego typu sytuacje są absolutnym skandalem i pokazują, że legalność wyborów może być zagrożona” – skomentował prof. Marcin Matczak z UW.

– „Tam już pewnie dawno wszystko „wylosowane” i wynik wyborów też znany. A to, co się dzieje to zwykły teatrzyk dla gawiedzi…”; – „Wyniki wyborów pewnie ustalono już w lipcu na Nowogrodzkiej. Mnie już nic nie zdziwi”; – „Ten Leszek to chyba jest przez Boga dotknięty… albo przez naczelnika poinformowany”; – „Morawiecki znał datę wyborów. Senator znał numer listy. A prezes zna wyniki wyborów….” – komentowali internauci.

Do wyborów zostało 30 dni. 13 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jacek DolińskiJaninaRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Jeszcze trochę i dowiemy się kto wygrał, i to zanim zaczną przygotowywać lokale wyborcze. Przecież Jaruś dla wierzących jest drugim po Bogu, więc jest chyba wszechwiedzący.

Janina
Janina

Dlaczego mnie to nie dziwi ? Ci krętacze urządzają igrzyska dla ciemnego suwerena, podczas gdy już dawno karty rozdane. Przed czasem ujawnił Morawiecki termin wyborów, przed czasem nieszczęsny Piechota ujawnił numer listy pisiorów (a pewnie też znał numery innych komitetów), a teraz czekam jak jakaś niedojda z tej zgrai krętaczy ujawni przed wyborami wyniki wyborów. Może mają już większość konstytucyjną – wszystko jest możliwe. Oni się już nawet nie kryją ze swymi matactwami. Wstyd, uczciwość i przyzwoitość to dla nich abstrakcja.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Daleki jestem od wiary w różne teorie spiskowe, ale ten przypadek wymaga dogłębnego wyjaśnienia. W pierwszym kroku należy przesłuchać kandydata.