Kandydat PiS Janusz Wojciechowski najprawdopodobniej nie zostanie komisarzem KE

Kandydat PiS Janusz Wojciechowski najprawdopodobniej nie zostanie komisarzem KE

Janusz Wojciechowski nie ma szans na objęcie stanowiska komisarza KE ds. rolnictwa – twierdzi “Rzeczpospolita”. Brukselska korespondentka gazety powołuje się na dobrze poinformowane źródło w PE: – „Decyzja w tej sprawie już zapadła”. Polska będzie musiała więc przedstawić nowego kandydata na unijnego komisarza. O jego fatalnie ocenionym przesłuchaniu w PE pisaliśmy w artykule „Kandydat PiS na komisarza KE Wojciechowski będzie powtórnie przesłuchany ze względu na zbyt ogólnikowe odpowiedzi?”.

 

„Saryusz – Wolski, Czarnecki, Szczerski, Wojciechowski – imponująca jest ta szarża PiS-owskiej husarii na Europę. Jeden po drugim padają, ale męstwo w boju nadzwyczajne!” – podsumował Tomasz Lis z „Newsweeka”. A Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej” napisał: – „Jeśli nie Wojciechowski, to komisarzem ds. rolnictwa będzie musiał zostać Jurgiel”.

Internauci proponowali kolejnych kandydatów: – „Od Brukseli po Koluszki, kandydatem tylko Suski!”; – „A co z Obatelem RICZARDEM. Zna się na rolnictwie – był w Samoobronie”; – „A może od razu zaproponować Jakiego? On się zna na wszystkim”; – „Angielszczyzna” Wojciechowskiego i jego wielkie „rozeznanie” w finansach na tyle zaimponowało, że może jednak Jurgiel? On przynajmniej nie będzie się odzywał, bo niby jak?”.

 

Wojciech Czuchnowski z „GW” prześmiewczo zaproponował inne rozwiązanie: – „Ta cała Unia nie ma chyba żadnej armii, czy po tym co nam zrobili, odrzucając naszych wspaniałych kandydatów, nie można by ich jakoś najechać? Grom, WOT, OHP…..”.

Propozycja spodobała się internautom: – „Mec. Kownacki skrzyknie armię widelców, żeby uczyli dzikich ludzi z UE cywilizacji, a patrioci zaatakują w ramach rechrystianizacji zgniłego zachodu tych zaprzańców różańcami szturmowymi. Wygramy jak zwykle. Kapitan Żoliborz ogłosi wielki sukces, kwiaty, oklaski, łzy wzruszenia”; – „WOT i drony powinny załatwić sprawę. Lodołamacz też mi imponuje tylko nie mam pomysłu, gdzie by go posłać”; – „Ja bym rzucił na nich klątwę, np. abrakadabra Prezes makabra”.

bt

Źródło: rp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndaLeszekHerodAntypisBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Spokoknie, pisowcy na pewno mają w zanadrzu kandydata, który jest jeszcze gorszy niż Wojciechowski.
Co do zaś jego występu; po języku ciała (wybałuszone oczy, rozbiegany wzrok, stękliwy głos) widać było wyraźnie, jak bardzo go przerosła sytuacja, w której musiał powiedzieć coś z sensem, a nie coś, co spodoba się prezesowi.
Szczęście, że UE działa inaczej niż pisowskie rządy w Polsce i liczą się tam kompetencje, a nie umiejętność podlizywania się Kaczyńskiemu. No ale dla pisowskich mózgowców to szklany sufit.

HerodAntypis
HerodAntypis

Dla uni wojciechowski to kretyn beztroski. Dla prezesiny członek specjalnej troski.

Leszek
Leszek

Nie wierzymy w doniesienia że źródeł ! Obowiązują jedynie prawdy zawarte w pisich przekazach dnia. ! Cala reszta to nienawistne i oczywiste fejk niusy. Prawda, panowie rządzący ?

Anda
Anda

Obejrzałam wideo z 12-minutową autoprezentacją Wojciechowskiego, która poprzedziła zadawanie mu pytań. Jeśli pis chciało wykazać, że jedyna osoba, jaką mają na to stanowisko, to dukający pseudoangielszczyzną facet sprawiający wrażenie umysłowo opóźnionego – to plan udał się w 100%. Tylko wizerunku Polski szkoda.