Kandydat PiS na komisarza KE Wojciechowski będzie powtórnie przesłuchany ze względu na zbyt ogólnikowe odpowiedzi?

Kandydat PiS Janusz Wojciechowski najprawdopodobniej nie zostanie komisarzem KE

„Nie jestem gotowy na odpowiedź, ale powinniśmy o tym dyskutować”; – „Nie mogę być bardziej precyzyjny” – tak podczas dzisiejszego przesłuchania w Parlamencie Europejskim odpowiadał Janusz Wojciechowski. To kandydat PiS na komisarza ds. rolnictwa w KE.

 

Kiedy po raz kolejny odpowiedział ogólnikami i powtórzył: „Jestem otwarty na dyskusję”, sala wybuchnęła śmiechem – relacjonuje „Rzeczpospolita”. Wojciechowski znał pytania przed przesłuchaniem – miał kilka tygodni na przygotowanie się. A dziś nawet nie wykorzystywał całego czasu powierzonego mu na odpowiedzi.

Zapadła więc decyzja o wysłaniu Wojciechowskiemu dodatkowych pytań. Ma na nie odpowiedzieć na piśmie do przyszłego wtorku. Od tego, jak tym razem zachowa się pisowski kandydat na komisarza, zależy, czy będzie dodatkowe przesłuchanie, a w konsekwencji ewentualne poparcie dla kandydatury Wojciechowskiego.

 

Jeśli bowiem komisja rolna w PE nie udzieli mu poparcia, prawie niemożliwe jest objęcie przez Wojciechowskiego stanowiska komisarza w Komisji Europejskiej. Nowa szefowa KE Ursula von der Leyen musiałaby więc zwrócić się do polskiego rządu o zaproponowanie innego kandydata, bo w przeciwnym razie Parlament Europejski odmówiłby zatwierdzenia całej nowej Komisji w drugiej połowie października.

– „Przykre: czy naprawdę taki wielki rolniczy kraj jakim jest PL, nawet z PiS-em przy władzy, nie jest w stanie dostarczyć przekonywującego kandydata na komisarza Agri?” – zapytał na Twitterze Jurek Kuczkiewicz z „Le Soir”. – „To są tzw. elity PiS” – odpowiedziała mu jedna z internautek.

bt

Źródło: rp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ChermesMarekPolka gorszego sortuZbyszekAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Wojciechowski okazał się być sztandarowym produktem PiSich PR-owców, którzy go przygotowali jak umieli – ale do występu na konferencji prasowej w Polsce, gdzie obowiązuje PiSich naczelna zasada, żeby na trudne pytania odpowiadać słowotokiem nie na temat, albo zmieniać temat rozmowy. I gdzie PiSi propagandyści udający dziennikarzy zadają tylko pytania lekkie, łatwe i przyjemne.
I jeszcze pytanie do panów Dudy i Morawieckiego: jak to jest, że przeszkadzają panom jacyś rzekomi sędziowie stanu wojennego w Sądzie Najwyższym, a nie przeszkadza autentyczny sędzia stanu wojennego jako nominat waszej partii na wysokie stanowisko w UE???

Marek
Marek

Od siebie dodam fragment i gdzie „debata” polega na tym, że „prowadzący” faworyzuje jedną stronę aż do tego stopnia, że wcześniej podaje mu pytanie jakie zada i odpowiedź na nie jakiej ma udzielić (patrz „debata” w TVP).

Anda
Anda

Słuchałam fragmentów tego poniżającego dla Polski spektaklu. PiS wysłało na kandydata kretyna, który nie ma pojęcia o tym, czym ma się zajmować jako komisarz i dobitnie to pokazał na przesłuchaniu, Międzynarodowa kompromitacja, Jeszcze ta pokaleczona angielszczyzna….

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Program „Obciach +” w działaniu.

Zbyszek
Zbyszek

A nie mógł zgonić po prostu na Tuska? U nas tak robią i działa.

Chermes
Chermes

A Misiewicza wysłać zamiast Wojciechowskiego nie mogą? On zna się na wszystkim. Podobno obecnie, po wyjściu z więzienia jest bezrobotny. Godnie przecież by Wolskę w Europie reprezentował, błyskając złotym medalem. No i na Macierewicza mógłby się w trakcie przesłuchania powołać.