Kandydat PiS na szefa RE Jacek Saryusz-Wolski też „się popisał” na Twitterze

„Bracia Kaczyńscy, jako architekci naszej drogi do niepodległości, wprowadzali Polskę do UE”!

– „Polska na 1-szym miejscu w Unii Europejskiej względem wzrostu gospodarczego wg Komisji Europejskiej 5.2%!!!” – triumfalnie obwieścił na Twitterze europoseł Jacek Saryusz-Wolski i dołączył dane KE. Przy fladze każdego państwa widać rzeczone dane, tylko że na pierwszym miejscu w zestawieniu jest… Malta. Flagę tego państwa europoseł wziął za flagę Polski – w końcu kolory się zgadzają…

Przypomnijmy, że Jacek Saryusz-Wolski – wcześniej europoseł PO – był kandydatem PiS na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Wiadomo, jak się to skończyło – słynnym głosowaniem 27 do 1 i następną kadencją na tym stanowisku dla Donalda Tuska.

Saryusz-Wolski szybko usunął swój komentarz i zostawił tylko dane KE. Na niewiele się to zdało, bo mnóstwo internautów zobaczyło ten wpis. Udostępnił go m.in. Patryk Wachowiec z FOR z komentarzem: – „Najlepszy dzisiaj”. Inni internauci pisali: – „Taki pisowski patriota nie zna flagi Polski?”; – „Saryusz-Wolski był kandydatem PiSu na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak sprawdziłby się w tej roli, skoro nie umie odróżnić flagi Malty od flagi Polski?”.

Jeden z internautów ułożył nawet rymowankę: – „Raz pan Saryusz przypadkiem też Wolski/Chciał w Europie podnieść mierny prestiż Polski/Lecz zamiar się spalił w jasnej dzbana próżni/Gdy nieuk swej flagi od Malty nie różnił”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortumarekMarekPiJarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

ten Wolski to faktycznie wolski.
Wolska, Wolska, Wolska. Juz niedlugo.

PiJar
PiJar

Czy Jacek Saryusz-Wolski był kandydatem Malty na stanowisko szefa PE?? Ja tylko pytam…

Marek
Marek

PiS-owcy mają dziwną manierą i na siłę muszą „błysnąć”. i ich aktywność można określić jednym zdaniem: ” Dzień bez napisania głupoty jest dniem straconym”. Kiepsko to wygląda że taki zadeklarowany patriota nie odróżnia flagi swojego państwa, oj kiepsko! Pan europoseł już chciał pisać peeny nad rządem a tu zoonk bo trafiło się miejsce 6 nie 1

marek
marek

przecież to pis dziwić się nie można

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jest takie stare powiedzonko: „Posłać osła, za nim posła”. W stosunku do przeważającej większości państwa posłów z PiS trzeba to chyba cytować odwrotnie.