Kanthak: „Dochodzą do na słuchy, że pani Gersdorf chce zablokować wybór nowego I prezesa SN”

Rzecznik Ziobry zapowiada „wytoczenie pozwu” – „Pozew się składa, wytacza się proces”

Politycy Prawa i Sprawiedliwości dawno ściągnęli białe rękawiczki w swojej walce o Sąd Najwyższy. Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o sądach powszechnych i SN.

 

Przedstawiona nowelizacja wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie ze względu na „wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz działania o charakterze politycznym.”

Oczywiście zdaniem posłów partii rządzącej taki zapis będzie hamulcem chaosu prawnego, którego w chwili obecnej doświadczamy. Na szczególną uwagę w pisowskim projekcie ustawy zasługuje punkt odnoszący się do wyboru prezesa Sądu Najwyższego.

 

W tym wypadku partia PiS próbuje przygotować się na wybory następcy prof. Małgorzaty Gersdorf, której kadencja kończy się w kwietniu 2020 r. „Gdyby brakowało niezbędnego kworum do powołania nowego prezesa, to prezydent będzie mógł powierzyć jego obowiązki wybranemu przez siebie sędziemu, którego zadaniem byłoby szybkie przeprowadzenie nowych wyborów” – tłumaczy odpowiedni zapis w nowelizacji ustawy poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak.

W jego opinii takie zabezpieczenie ze strony rządzących jest konieczne, na wypadek gdyby prezes Gersdorf próbowała zablokować wybór nowego I prezesa SN.

Na pytanie dziennikarzy „Naszego Dziennika” czy w związku z nowelizacją ustawy nie obawia się kolejnej interwencji Brukseli, Kanthak powiedział: „inspirację do napisania tego projektu znaleźliśmy w prawie francuskim. Polski wymiar sprawiedliwości nie powinien być inaczej traktowany na forum unijnym. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby Komisja Europejska lub inne organy unijne podjęły interwencję w tej sprawie”.

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
KrzysztofMarekJaninaparagraf22Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wojtek
wojtek

Kanthak. kant i hak. i wszystko jasne, pisowiec

Zbyszek
Zbyszek

Tak podejrzewałem, że ów Kanthak słyszy głosy, które mówią mu co ma robić. To nie jest normalne.

Robert
Robert

Kanthal, już w twoim nazwisku jest fałsz i kłamstwo, obłuda i działanie przeciw Polsce i Polakom to dzień jak każdy w piSSowieckiej sekcie

Dociekliwy
Dociekliwy

Chamulce zastosują hamulce

ewa
ewa

intelekt tego faceta juz dawno siegnął dnia dlatego jest w PiS

Grzegorz
Grzegorz

Kim był ojciec Kanthaka przed 1991 rokiem?

Zwinka
Zwinka

Goguś hunwejbin. Ciekawostka przyrodnicza.

paragraf22
paragraf22

Panie KantHak. Pan po prostu bezczelnie kłamie powołując się na francuskie prawo. Francuscy sędziowie nie mogą zajmować się polityką TYLKO na sali rozpraw. W pozostałym czasie są zwykłymi obywatelami i mogą nawet należeć do partii politycznych.

Janina
Janina

Kant+hak słyszy głosy ! Radzę skorzystać ze specjalisty, bo to może być początek poważnej choroby.

Marek
Marek

Te rewelacje to nie z podsłuchów, ani z innych źródeł. Po prostu sobie to wymyślili by znowu zaatakować profesor Gersdorf. Tak samo wymyślili sobie „zamach smoleński”, „ideologię LGBT”, „wielki spisek brukselskich elit”, „antypolonizm” i wiele innych spraw. Tylko tak potrafią rządzić, kłamstwem strachem, manipulacją, hakami, szykanami, wmawianiem mentalności oblężonej twierdzy, a wkrótce pewnie i politycznymi sądami, morderstwami i obozami. Za grosz nie ma w ich słowach prawdy. Ale ciemny pisowski lud nie chce prawdy, chce właśnie takich kłamstewek, które pomogą mu poczuć się lepiej, bo to łatwe, a innych powodów, czy z biblii talentów, do bycia kimś wyjątkowym/lepszym w czymś… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof

Oj, Kanthaku, Kanthaku,
będziesz dreptał na spacerniaku…