Kapłan narodowców nie chce pogodzić się z decyzją o wysłaniu go na emeryturę

Ks. Kneblewski namawiał do bicia dzieci?

Ks. Roman Kneblewski nie pogodził się z decyzją biskupa bydgoskiego i zamierza się odwoływać. Jan Tyrawa odwołał go z funkcji proboszcza, o czym pisaliśmy w artykule „Ks. Kneblewski – kapłan narodowców – odesłany na wcześniejszą emeryturę”.

W filmie opublikowanym na YouTube ks. Kneblewski stwierdził, że „pragnie być posłuszny mojemu biskupowi do końca”, ale jednak zamierza się odwołać. – Decyzję tę uważam za krzywdzącą i niesprawiedliwą, a być może również szkodliwą dla wspólnoty parafialnej. Proboszcza, który sprawuje urząd, nie wolno tak sobie odwołać. Proboszcz jest, podobnie jak biskup ordynariusz, nieusuwalny zgodnie z prawem kanonicznym – stwierdził.

Jeśli biskup Tyrawa nie rozpatrzy pozytywnie odwołania, to Kneblewski napisze w swojej sprawie do Watykanu.

Ks. Kneblewski „zasłynął” wieloma skandalicznymi wypowiedziami. O uchodźcach mówił, że „będą nam podrzynać gardła, gwałcić kobiety i zmuszać do przechodzenia na islam”. Jerzego Owsiaka i wolontariuszy WOŚP nazwał „oszustami i demoralizatorami”. W sieci znaleźć można jego zdjęcia z byłym księdzem, nacjonalistą i antysemitą, Jackiem Międlarem.

bt

Źródło: deon.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
elfwiktorWaldemarZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Polecam obejrzenie tego klipu na stronie youtube. Poczytajcie sobie komentarze. Są naprawdę przerażające. A on sam………”nie rozumie”? Biedaczek. Zresztą obawiam się, że mając więcej czasu jako szacowny emeryt, będzie w mediach społecznościowych jeszcze bardziej szczuł i podjudzał. Dobra, Kneblewski to jeden problem. A są i inni „wielebni”. Tacy, jak ks. Oko, ks. Wąsowicz, ks. Małkowski, abp Jędraszewki, abp. Głódź. A na czele tych wszystkich – pożal się Boże – pseudoświętych, oczywiście o. Rydzyk. Moje skromne zdanie jest takie – ponieważ obecna władza świecka tak mocno się zrosła z fundamentalizmem niby-to-katolickim, żadna zmiana w kościele nastąpić nie może. WSZĘDZIE, gdzie kościół… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Ja to bym chętnie tego naziola zmusiła do przejścia na buddyzm. Z ogolonym łbem i w jednej, skromnej szacie może nabrałby pokory.

Waldemar
Waldemar

Przypominam, że po zasuspendowaniu ks. Lemański odwoływał się do Rzymu, ale Stolica Apostolska podtrzymała decyzję Hosera. Ciekawe jak będzie w tym wypadku.

wiktor
wiktor

Ten przebieraniec to zwykły faszysta katolsko-pisowski

elf
elf

Modulowania głosem uczą tych instruktorów czarnej propagandy na ostatnim roku seminarium czyli szkolenia w nienawiści człowieka; niestety największym zagrożeniem dla Polski i Polaków jest watykański okupant w liczbie 35.000 przebierańców + niewolnice i zakonne i inni zaburzeni umysłowo zakonnicy narzucili dumnemu narodowi religię nienawiści ; szkodząca Polsce od wieków ;Polska to jedyny mało odporny na to przekleństwo Naród może ciemnota rodaków jest tego przyczyną ???