Kara dla Gowina za poparcie Wiącka? Może stracić stanowisko wicepremiera

Kara dla Gowina za poparcie Wiącka? Może stracić stanowisko wicepremiera

„Wprost” podaje, że Jarosław Gowin może w czerwcu utracić tekę wicepremiera. Stracić mogą również jego towarzysze z partii Porozumienie, której przewodzi.

 

„Jarosław Kaczyński zapowiedział, że musimy zrobić wszystko, by kandydatura Lidii Staroń została przegłosowana. Zresztą ma być ona głosowana przed opozycyjną kandydaturą Marcina Wiącka. (…) Jeśli Gowin zagłosuje za Wiąckiem, to spotka go kara. Odwołamy mu wicemarszałków sejmikowych” – powiedział tygodnikowi jeden z anonimowych informatorów ze środowiska Zjednoczonej Prawicy.

„Wobec Gowina trzeba przyjąć taktykę salami. Powoli zmniejszać jego wpływy, podbierać mu ludzi. I w konsekwencji pozbawić go pozycji w rządzie. Jarosław Kaczyński rozważa odebranie Gowinowi stanowisko wicepremiera” – dodał.

 

Przypomnijmy, że prof. Wiącek jest wspólnym kandydatem opozycji na RPO. Porozumienie, wstępnie, zapowiedziało, że jest w stanie udzielić mu poparcia. Senator Lidia Staroń to natomiast kandydatka PiS oraz Solidarnej Polski.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Jeśli rzeczywiście doszłoby do odwołania ze stanowiska wicemarszałków z Porozumienia, to możliwe, że zastąpią ich politycy Adama Bielana lub Kukiz’15. Obydwa ugrupowania są typowane przez PiS do zastąpienia Porozumienia w ZP. Druga z partii zawarła nawet z PiS oficjalne porozumienie programowe.

/kw/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
9 czerwca 2021 18:55

Moda na sukces, odc. 1 000 000.

Rafapon
Rafapon
9 czerwca 2021 19:09

Taktykę salami trzeba zastosować do całego PiS-u. Znaczy to, że należy ich karmić salami. Sala nr.1, sala nr.2 itd.

daroo
daroo
10 czerwca 2021 09:48

Dajcie już spokój z tą „telenowelą” bo to już nudne się zrobiło