Kara dla nauczycielek za udział w Czarnym Proteście

Kobieta kobiecie zgotuje ten los…

Nauczycielki z Zabrza mają zostać ukarane za to, że w Czarny Poniedziałek przyszły do pracy ubrane na czarno. Mają stanąć przed komisją dyscyplinarną, która może im nawet zakazać wykonywania zawodu.

Przypomnijmy: 3 października ubiegłego roku w całym kraju odbywały się protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Jedną z form sprzeciwu było noszenie tego dnia czarnych ubrań. Dlatego 10 nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu przyszło do pracy ubranych na czarno, a na FB zamieściły obrazujące to zdjęcie.

Z tego powodu nauczycielki staną przed komisją dyscyplinarną śląskiego kuratorium, która ma zdecydować o ich dalszym losie. – „Dziesięć nauczycielek stanie pod zarzutem „publicznego manifestowania swoich poglądów związanych z poparciem dla zorganizowanego w tym dniu na terenie całego kraju protestu dotyczącego zmian przepisów w zakresie prawa do aborcji” – cytuje Annę Kij z Kuratorium Oświaty w Katowicach „Dziennik Zachodni”.

Warto przypomnieć, że premier Beata Szydło zapewniała wtedy, że każdy ma prawo protestować. – „Polska jest wolna i demokratyczna (…) Chcecie maszerować – maszerujcie, chcecie protestować – protestujcie”.

Niestety, nie tylko nauczycielki z Zabrza przekonały się, że było to tylko czcze gadanie. Wcześniej organizatorki Czarnych Protestów były poszukiwane przez prokuraturę, a w całej Polsce kobiety sygnalizowały, że miały różne problemy z wzięciem udziału w protestach, łącznie z groźbami zwolnienia z pracy.
(źródło: naTemat)

me
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
WiśniaSławomirAndrzejHiszpanmax Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Proste pytanie – jak się nazywa dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu? Najlepiej na facebooku podać nazwisko dyrektora wraz ze zdjęciem. Będzie miał (miała) przechlapane. Poza tym istnieją odwołania do sądu pracy. Karta Nauczyciela póki co jeszcze działa.

Miranda
Miranda

Co na to Pierwsza Nauczycielka RP Agata Duda ? Tak pięknie kłaniała się biskupom w czarnych sukienkach to może wstawi się za swoimi koleżankami ?

Zwinka
Zwinka

A kto to jest ?

Zwinka
Zwinka

Do klasztorów z nimi !!! Będą mogły nosić czarne fatałaszki, ile dusza zapragnie !

Misio
Misio

oczywiscie, ze to przesada. Z drugiej strony czarny protest byl manifestacja polityczna przeciwko nieistniejacej ustawie rzadowej, zorganizowana przez lewackie faministki, pod ktora skutecznie doscy podpial sie KOD.. Biorac tez pod uwage z jakimi haslami i transparentami (mowie o ich tresci) maszerowalo to czarne towarzystwo, to zdecydowanie nie bylo to miejsce dla nauczycieli….

Hiszpan
Hiszpan

misiu, co to znaczy lewackie?, lewackie, lewackie. Kiedyś było,że lemingi Krakus nie potrafił wyjaśnić „lewackie” jakbyś miał kłopoty …to może antoni…. pomoże.

Zwinka
Zwinka

Lepiej dać mu spokój, Za wcześnie wylazł z gawry, to i bredzi, jak potłuczony, a rozdrażniony może zacząć gryźć.

Wiśnia
Wiśnia

Pieprzysz!!!

max
max

Gdy to czytam to oczom nie wierzę. Czy w tym kuratorium śląskim już kogoś całkiem „porąbało”. Co to jest??? Od kiedy to śląski kuratorium oświaty w Katowicach zajmuje się ochroną ustawy aborcyjnej – czyli sadystycznej ustawy dla kobiet opracowanej przez zdziczały cień prawicy????? Od kiedy śląski kurator zamiast wspierać oświatę, naukę i prawo staje po stronie ciemnogrodu, bezprawia i moherowych poglądów????? Myślę ,że czarny poniedziałek niczego jeszcze nie nauczył pisiewiczów i tak długo będą niszczyli demokrację aż na taczkach ich nie wywiozą za brak kompetencji za agresję i bezprawie.

Zwinka
Zwinka

Co to jest ??? To jest dopiero POCZĄTEK zastraszania społeczeństwa na wszelkie możliwe sposoby. .

Hiszpan
Hiszpan

Nie dajesz wiary? masz problem …późną nocą, albo porankiem do twych drzwi załomocą…. Rybnik, Wodzisław Śl- tam w wyborach wygrywa PIS.. tak prawda. Już nie podkarpackie, czy brunatnostockie z okolicami.

Hiszpan
Hiszpan

Nie jestem zwolennikiem nauczycielstwa polskiego w masie. To co prezes potrafi zrobić z wyznawcami jest też zasługą nauczycieli. Lekarze, nauczyciele zostali w tzw masie w PRL-u. Od 1989 roku mamy bardziej lub mniej wolny rynek- konkurencję. Tam gdzie konkurencja nie działa, tam są błędy, bylejakość i wypaczenia. Nie pisze o wszystkich nauczycielach i lekarzach , ale w masie- systemie to porażka. Osiągnięcia naszych dzieci i postępy w „słupkowym” wskaźnikowym gonieniu świata to przede wszystkim trud dzieci pracujących w szkole ( żeby nauczyciel miał na pensum i pensję ) , dzieci pracujących na korach po lekcjach w szkole, oraz ciężkiej pracy… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Oszalały „Suweren” kopie nieposłusznych, bo ma większość po swojej stronie.

Hiszpan
Hiszpan

Sejmową dodaj, większość sejmową. ta większość sejmowa wynika z nowelizacji przeliczania głosów, której to nowelizacji dokonała PO i PSL za swojej ostatniej kadencji,

Sławomir
Sławomir

Takich represji wobec przyzwoitych Polaków ze strony reżimu możemy spodziewać się coraz więcej.