Kara do trzech lat więzienia grozi chuliganom, którzy zakłócali Marsz Równości w Lublinie

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25576052,radny-pis-mial-zataic-dochody-odniosl-sie-do-pawla-adamowicza.html#s=BoxOpImg2

43-letnia Izabela O. – matka sześciorga dzieci, utrzymująca się z zasiłku. 25-letni Igor P. oraz 20-letni Oskar W. na co dzień zatrudnieni jako magazynierzy, 39-letni Marcin S. utrzymujący się z prac dorywczych, 46-letni Marek P. strażnik na przejściu dla pieszych przy placówce szkolnej, 28-letni Kamil R. pracownik firmy budowlanej – wcześniej karany i najmłodszy, bo 18-letni Dawid B. – to lista oskarżonych o chuligańskie zakłócanie wrześniowego Marszu Równości w Lublinie.

 

Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód wpłynął właśnie przeciwko nim akt oskarżenia. Wszystkim grozi kara więzienia do lat trzech.

Chuligani wielokrotnie próbowali przerwać demonstrację. Prowokowali przepychanki, rzucali w policjantów i maszerujących kamieniami, butelkami i jajkami. Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób. Najaktywniejsza siódemka odpowie za swoje czyny.

 

Wśród dowodów w sprawie znalazły się nagrania z policyjnych kamer oraz materiały opublikowane przez redakcję „Kuriera Lubelskiego”.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec oskarżonych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i obowiązku stawiania się na komisariacie dwa razy w tygodniu.

/p/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BGmbleWłodzimierzZbyszekGrzegorzMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jest rzeczą oczywistą, że na PiS głosują frustraci, patologia i ludzie ogłupieni goebbelsowską propagandą z KURwizji. Nie brak też cyników przekupionych 500+, sfanatyzowanych radiomaryjnych z całym duchowieństwem, jest trochę takich, którzy przegrali w sądzie (w swoim mniemaniu – niezasłużenie). Całe to towarzystwo razem, to 8 milionów, a dokładniej 8 051 935. Na mussoliniego myślicie, że będzie głosowało ich więcej? Mam wątpliwości.

Grzegorz
Grzegorz

Prawdziwa śmietanka towarzyska Lublina. Może więzienie czegoś ich nauczy.

Włodzimierz
Włodzimierz

Obawiam się że więzienie tylko ich mocniej zdemoralizuje – tam będą bohaterami

BGmble
BGmble

Dla takiej „szlachty” co sie praca nie hanbi (i groszem nie smierdi) rzaczej bym zalecal PRACE SPOLECZNE/PUBLICZNE ok 1000 godzin.

Zbyszek
Zbyszek

Krew z krwi, kość z kości suweren. Oni z definicji wiedzą co jest najlepsze dla ojczyzny.