Karabinierzy przeszukali dom Giertychów we Włoszech

Karabinierzy przeszukali dom Giertychów we Włoszech

Włoscy karabinierzy przy pomocy CBA przeszukali dom rodziny Giertychów we Włoszech. Przeszukanie odbyło się w  ramach międzynarodowej pomocy prawnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty i sprzęt elektroniczny adwokata.

Informacje te potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu – prok. Anna Marszałek. Śledcza nie sprecyzowała, niestety, jakiego typu materiały zostały zajęte i kiedy w ogóle włoscy karabinierzy przeprowadzili przeszukanie.

 

Szczątkowe informacje na temat wydarzenia przekazał również rzecznik prasowy koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, który przekazał mediom, że:

W trakcie czynności zabezpieczono dokumenty oraz sprzęt elektroniczny. Materiały zostaną przekazane polskiej stronie na potrzeby prowadzonego śledztwa”.

Sprawa została skomentowana przez obrońcę Giertycha – mec. Jakuba Wende.

To jest skandal. Dokonano kolejnej czynności niezgodnie z przepisami prawa, nie informując samego zainteresowanego, nie powiadamiając obrońców o tym, że będą przeszukiwać nieruchomość należącą do naszego klienta, o czym miał on prawo wiedzieć i – co więcej – miał prawo w tym uczestniczyć” – ocenił adwokat.

 

Wende zaznaczył też, że najprawdopodobniej zostanie złożone zażalenie.

Willa małżeństwa Giertych znajduje się w miejscowości Velletri, ostatnio jej zdjęcia pokazane zostały w jednym z artykułów „informacyjnych” w portalu stacji TVP Info.  „Sam fakt posiadania rezydencji we włoskim Velletri nie jest tajemnicą w świecie polityczno-medialnym, Giertych sam w różnych sytuacjach chwalił się piękną włoską rezydencją z gajem oliwnym” – napisali pracownicy publicznego medium.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Mecenas Roman Giertych podejrzewany jest przez prokuraturę w sprawie rzekomego wyprowadzenia kilkudziesięciu milionów złotych ze spółki Polnord. Giertych i podejrzane osoby nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

/nt/

Źródła: fakt.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 października 2020 01:05

Wiadomo, że swołocze nie odpuszczą. .

greg
greg
24 października 2020 05:46

Świadczy to tylko o tym, że prezesina chce za wszelką cenę przechwycić nagranie glapińskiego i jak widać jest gotów na każde nielegalne działanie. Mam nadzieję, że Giertych wystarczająco dobrze się zabezpieczył.

Jantar
Jantar
24 października 2020 15:56
Reply to  greg

Nie Glapińskiego. Glapiński jest szefem NBP. A chodzi o szefa KNF, Chrzanowskiego.

greg
greg
25 października 2020 13:18
Reply to  Jantar

Wlaśnie glapińskiego. Chrzanowski jest od dawna na straty.

jan
jan
24 października 2020 10:44

dlaczego mają nie przeszukiwać……………….ukecja go kupiła i teraz romusiem rozgrywa………………………………

olo
olo
26 października 2020 14:28

Sąd w Poznaniu miał wydać zgodę na areszt Giertycha….to by była sensacja…Poznański wymiar sprawiedliwości jest wyjątkowo „umoczony” w dziwne sprawy….Tylko za batonik lub zabójstwo może wydać zgodę na zatrzymanie…innych możliwości nie ma…