Karczewski „apeluje do obniżenia emocji” – „To jakby imprezowicz, słynący z całonocnych zabaw, poprosił o ciszę”

Karczewski przyjął ambasadora Białorusi – „No w końcu ktoś go odwiedził!”

„Apeluje do obniżenia emocji, dobrze byłoby aby je wyciszyć [pisownia oryg. – przyp. red.]” – z takim zadziwiającym apelem na Twiterze wystąpił obecny wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.  – „Czy obniżenie emocji już panu odpowiedziało? Bo przydałoby się zaapelować o znajomość choć podstawowej polszczyzny u urzędników państwowych, do których pan się także zalicza” – zapytał jeden z twitterowiczów.

 

„To chyba pan powinien obniżyć emocje i je wyciszyć, bo biega pan po mediach i jęczy, że willę panu zabrali, że nikt panu nie powiedział, że – będąc marszałkiem Senatu – był pan trzecią osobą w państwie. Wstyd. Dorosły facet, a maże się jak rozkapryszone dziecko” – skomentował jeden z internautów. A chodzi o dzisiejszy wywiad w Radiu Zet. Karczewski skarżył się m.in., że „jak to ja byłem tą trzecią osobą w państwie, to nikt mi nie mówił, że jestem trzecią osobą w państwie”.

Na tym nie poprzestał, bo stwierdził, że „utrzymanie pana senatora Grodzkiego na pewno kosztuje dwu-, trzykrotnie więcej państwo niż ta moja willa”. – „Pan marszałek mieszka w Szczecinie, tam jeździ BOR i BOR musi wynajmować z kolei tam pokoje” – dodał Karczewskiemu. W swoim zacietrzewieniu pominął fakt, że Biura Ochrony Rządu już nie ma – zostało przez PiS zastąpione Służbą Ochrony Państwa.

 

Na stwierdzenie prowadzącej rozmowę, że marszałek Grodzki mieszka w Warszawie w pokoju w sejmowym hotelu, Karczewski odparł: – „Ja też mieszkam w tej chwili w skromnym mieszkaniu”. Jednak to, że nie zajmuje już rządowej willi chyba jednak mu doskwiera… – „W tej willi wielokrotnie przyjmowałem różnych gości, organizowałem różne spotkania, podejmowaliśmy bardzo ważne decyzje. Świetne miejsce, świetne miejsce również i do pracy” – powiedział Karczewski.

Internauci komentowali zadziwiający apel Karczewskiego: – „Proszę iść tym razem na faktycznie bezpłatny urlop i wyciszyć emocje i zachęcam do obrony kolegi Senatora Marszałka Grodzkiego przed atakami i hejtem, bo nie przystoi milczeć zwłaszcza po zabójstwie Prezydenta Adamowicza”;  – „Apelował Pan o poszanowanie praw opozycji w Senacie, wcześniej zabierając opozycji głos. Dziś apeluje Pan o obniżenie emocji…. co było wcześniej nie będę nawet pisał. Dla mnie to się nawet nie ociera o wiarygodność”; – „Urocze. To jakby osiedlowy imprezowicz, słynący z hucznych i całonocnych zabaw, poprosił o ciszę”.

bt

Źródło: Radio Zet, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ANABartHerodAntypisMarekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

„Apeluję do obniżenia emocji, dobrze byłoby aby je wyciszyć” zwrócił się z apelem do emocji pan Karczewski.
Emocje przyjęły apel ze zrozumieniem, obniżyły się o pięć centymetrów i wyciszyły o dwa decybele. 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis

Ma takie nazwisko bo to burak bezlitośnie wykarczowany z rządowej willi. Brak elementarnej wiedzy o apelach i apelowaniu – nie odróżnia „o” od „do”. Z apeli zna tylko smoleński. Dziwne, że jako lekarz powiedział BOR a nie SOR. O SOPie zdaje się nic nie wiedzieć- chyba nie zna tego nowego tworu PiSu. Nie wiedział, że jest trzecią osobą w państwie, bo myślał, że na „panu kolanku” wyliczanka się kończy.

wojtek
wojtek

Szanowny Panie! A pan na płatne dyżury i operacje jeżdził za prywatne pieniądze i bez obstawy BOR i SOP, czy też pacjentów przwywożono panu do rządowej willi, aby uniknąć kosztów. O koszcie wynajmuwilli za ca 5.000 zł nie wspomnę.

Zbyszek
Zbyszek

To juz ten jego nieszczęsny portret jest bardziej wiarygodny od niego

Chermes
Chermes

I tańszy.

Marek
Marek

Wiarygodny jak notoryczny podpalacz proszący by wszyscy kupili sobie do domu gaśnice. Jak włamywacz proszący by wszyscy dokładnie zamykali drzwi i okna, posiadali dobry system alarmowy i zwracali uwagę na podejrzane osoby itp. .

Bart
Bart

Warto by zrobić Karczewskiemu krótkie szkolenie nt. różnych znaczeń pojęcia „żenada”. Głowę ma pustą, jest przestrzeń do wypełniania, może coś zostanie.

ANA
ANA

Świetny artykuł..Myślę, że pora przestać zajmować się panem Karczewskim, to tylko człowiek wodza i PiSu.