Karczewski chce odbudowy Pałacu Saskiego, aby umieścić tam… Muzeum Zniszczenia Warszawy

Karczewski chce odbudowy Pałacu Saskiego, aby umieścić tam… Muzeum Zniszczenia Warszawy

„Jesteśmy zdeterminowani, żeby odbudować Pałac Saski i odbudujemy, albo przy zgodzie prezydenta Warszawy, albo bez zgody” – stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Poinformował, że w jednej części odbudowanego Pałacu miałaby się znaleźć siedziba Senatu, a w drugiej – Muzeum Zniszczenia Warszawy.

Rafał Trzaskowski uważa, że bez zgody władz stolicy rząd PiS nie będzie mógł wybudować czegokolwiek na działce należącej do miasta. – „To są grunty, które są we władaniu m.st. Warszawy, chyba że rząd będzie chciał nacjonalizować grunty, które należą do samorządu” – powiedział prezydent Warszawy. Dodał, że ratusz nie będzie partycypował w kosztach odbudowy Pałacu Saskiego – „Warszawa ma naprawdę mnóstwo innych priorytetów” – podkreślił Trzaskowski.

A jak komentują pomysł Karczewskiego o umieszczeniu w odbudowanym Pałacu Saskim Muzeum Zniszczenia Warszawy? – „Zlikwidować jedyny widomy i wymowny dla każdego, nawet cudzoziemca, znak zniszczenia Warszawy, by włożyć tam Muzeum Zniszczenia Warszawy. Absurd na poziomie stoczni w Radomiu”; – „Muzeum zniszczenia, a nie muzeum odbudowy – to świadczy o charakterystycznym stylu myślenia marszałka”; – „Proponuję muzeum zniszczenia Polski przez PiS, a tam wielkie okolicznościowe ekspozycje: zniszczenia niezależnego sądownictwa, zniszczenia stadnin koni arabskich, zniszczenia Puszczy Białowieskiej, zniszczenia polskiej pozycji międzynarodowej”; – „Stawiam, że tam ma powstać muzeum Lecha Kaczyńskiego” – pisali na Twitterze.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AleksanderIrenaStaszekantyuzurpatorJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jot
Jot

Martyrologiczni masochiści i nekrofile.

Zbyszek
Zbyszek

To w końcu Pałac Saski czy Pałac Suski?

Marek
Marek

Dla nauczycieli pieniędzy to nie ma. Dla lekarzy nie ma. Dla niepełnosprawnych nie ma. Ale na mało sensowne muzeum to oczywiście jest i są „zdeterminowani by odbudować” nawet przy możliwym łamaniu prawa. PiS w całej rozciągłości.

Jabis
Jabis

MARSIAŁEK! To WIELKI intelekt i ekonomista.
Minister OD KASY podała się do dymisji, Solidarność-Kacperek planuje manifestacje pod wszystkimi BIURAMI PIS-wojewodów, strajki całej budżetówki wiszą w powietrzu, brakuje już na wszystko … ale jest wizjoner MARSIAŁEK. Mydelniczka prezesa. Lekarz podobno? Brrry!

antyuzurpator
antyuzurpator

To na Wawelu nie ma już miejsca na bliźniaczy sarkofag? Muszą budować nowe, osobne mauzoleum dla karakana?
Bo to będzie mauzoleum, nie muzeum. A potem zmiana nazwy placu na Plac Czerwony.

Staszek
Staszek

Tak naprawdę to gdzieś musi być muzeum zniszczenia państwowości Państwa Polskiego przez pis. Jasne, że to musi być wieeeelki budynek.

Irena
Irena

Mam nadzieje , ze za SWOJE !!!

Aleksander
Aleksander

Wiele lat doświadczeń a ja ciągle nie jestem w stanie przyzwyczaić się do pisiej głupoty,podłości,buty i chamstwa.