Karczewski przechodzi samego siebie – teraz twierdzi, że… „idea to nie znaczy, że pracujemy za darmo”

Karczewski przyjął ambasadora Białorusi – „No w końcu ktoś go odwiedził!”

Stanisław Karczewski przechodzi samego siebie, próbując wytłumaczyć się z zarobionych przez siebie 400 tys. zł za dyżury w szpitalu, kiedy był na bezpłatnym urlopie. – „Praca dla idei i praca związana z misją i służbą są ze sobą powiązane ściśle. Idea to nie znaczy, że pracujemy za darmo” – oświadczył dziś były marszałek Senatu.

 

Jak ustalił portal tvn24.pl, te pieniądze zarobił w latach 2009-2015, pełniąc płatne dyżury w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. W 2009 r. podpisał umowę o dzieło dotyczącą dyżurów i wezwań do szpitala, choć był na bezpłatnym urlopie.

Jakoś wcześniej – mówiąc do strajkujących rezydentów – miał inną definicję pracy „dla idei”. – „Ja mówiłem wtedy do lekarzy młodych, rezydentów, żeby pracowali również dla idei, ale nie dla idei w sensie za darmo, bez pieniędzy” – twierdzi dziś Karczewski.

 

A poza tym Karczewski uważa, że jest atakowany przez media. – „Artykuł tvn24.pl był kontynuacją nagonki skierowanej przeciwko mojej skromnej osobie. Nie mam żadnych wyrzutów sumienia i postępowałem zgodnie ze swoim sumieniem” – oświadczył obecny wicemarszałek Senatu.

„Mam bardzo wiele ekspertyz, które zaprzeczają tezom postawionym w artykule tvn24.pl. Również Głównego Inspektora Pracy, również Ministerstwa Zdrowia. Przedstawię je w odpowiednim czasie” – stwierdził Karczewski. Nie podał jednak, kiedy nadejdzie ten czas…

A tymczasem dr Artur Rycak, adwokat specjalizujący się w prawie pracy, w rozmowie z tvn24.pl powiedział, że ustawa o działalności leczniczej „nie dopuszcza wykonywana zawodu lekarza na podstawie umowy o dzieło”.„Wykonywanie na tej podstawie zawodu jest niezgodne z prawem” – uważa Rycak.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
JerzyGrzegorzdarooerwinekDottore Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

To jest po prostu zwykły dureń z dyplomem lekarskim. Ale biorąc pod uwagę demonstrowane przez niego niedostatki umysłowe połączone z niedostatkami etycznymi, nigdy nie poszedłbym do niego w charakterze pacjenta.

Jerzy
Jerzy

To nie dureń tylko arogancki cynik. Dobrze wie że złamał prawo i udaje teraz gmębionego.

Shaq
Shaq

Usiłuję sobie przypomnieć, czy Karczewski kiedykolwiek powiedział coś, co zaprzeczałoby opinii, że jest zdemoralizowany do cna. Ktoś coś pamięta?

Zbyszek
Zbyszek

Ten ideowy człowiek nie ma wyrzutów bo nie ma sumienia.

Dottore
Dottore

On ma czyste sumienie, bo nieużywane!

Maciek123454321
Maciek123454321

On postępował zgodnie ze swoim sumieniem…. hmm……. a ten to ma w ogóle sumienie?

Rafał P
Rafał P

Oczywiście że ma sumienie. Adekwatne do swojego postępowania.

Zwinka
Zwinka

Plastelina nie ma sumienia.

Chermes
Chermes

” – Gdybym miał ponownie podejmować decyzję, to zrobiłbym to samo” – rzekł pan Karczewski.
Kurde, gdybym ja miał dostać 400 000 PLN za „bycie osiągalnym”, też bym zrobił to samo.  Oczywiście, dla idei, ma się rozumieć. 🙂

erwinek
erwinek

Jak sama nazwa wskazuje UMOWA O DZIEŁO określa typ umowy. Należy stworzyć coś co można policzyć , wskazać np. zbudowanie domu , napisanie książki ,wyprodukowanie 100 kg gwożdżi itd.itd. Nie rozumiem jak można pełnić dyżur w szpitalu na umowę o dzieło. Powinna to być umowa zlecenie. Ale tutaj jest inny problem umowa o dzieło podlega ozusowaniu a umowa o dzieło nie Więc pan marszałek (celowo z małej litery) po prostu oszukiwał ZUS.A taki Prawy i Sprawiedliwy

daroo
daroo

I co się dziwicie? przecież oni w tym pisie prawdę mówią tylko wtedy gdy się pomylą, ta banda tłuków już tak ma, kłamią rano , kłamią w południe i kłamią wieczorem a ciemny lud to łyka jak pelikan i jeszcze się cieszy

Grzegorz
Grzegorz

Ciekawie będzie jak po zmianie władzy będzie musiał te pieniądze oddać z odsetkami.