Karczewski przyjął ambasadora Białorusi – „No w końcu ktoś go odwiedził!”

Karczewski przyjął ambasadora Białorusi – „No w końcu ktoś go odwiedził!”

– „Wizytę u Wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego złożył dziś Ambasador Białorusi Władimir Czuszew” – poinformowano na Twitterze Senatu. Do wpisu dołączono zdjęcia z przebiegu spotkania.

 

 

– „Czy Ambasador to równie ciepły człowiek co Prezydent Białorusi?” – zapytał jeden z internautów. To oczywiście aluzja do takiego określenia Aleksandra Łukaszenki przez Karczewskiego. W grudniu 2016 r. ówczesny marszałek Senatu pojechał z 3-dniową wizytą do Mińska. O rozmowie z dyktatorem Białorusi mówił, że była „bardzo ciepła, dobra i serdeczna”.

„Jedno mnie zastanawia Marszałek Senatu nie może się spotykać, a Karczewski może. Fałsz obłuda hipokryzja do n-tej potęgi w wykonaniu PiS”; – „Według Karczewskiego marszałek Grodzki nie powinien się spotykać z przedstawicielami obcych państw. Sam jako Wicemarszałek może? Może ludzie PiS nie uznają Białorusi jako państwa zupełnie obcego?”; – „No oczywiście, prof. Grodzki spotyka się z Nancy Pelosi, a Karczewski z ambasadorem Białorusi. Ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, w którą stronę chce zaprowadzić nas PiS? Po spotkaniu Karczewski pewnie pojechał na dyżur do szpitala…” – krytykowali internauci.

 

Część twiterowiczów nie szczędziła kpin: – „No w końcu ktoś go odwiedził! Jednak nie zapomnieli o byłym marszałku”; – „Stasiu bida, nikt go nie chce, nikt go nie kocha… no gdzieś trzeba poszukać przyjaciół”; – „Kolejny ciepły człowiek u człowieka brutalnie pozbawionego służbowej willi i oskarżanego (oczywiście niesłusznie i przez zazdrośników) o przytulenie 400 tys. zł ze szpitala, w którym był na bezpłatnym urlopie”;

– „O, tak to powinno wyglądać. Nie z przedstawicielami UE, tylko ambasadorem „ciepłego człowieka”. Niech się Marszałek Grodzki uczy od poprzednika…”; – „W odpowiedzi na komisję wenecką, PiS zaprosił swoich zaprzyjaźnionych ekspertów”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LesioMaciek123454321MajaChermesZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Białoruś robi się dla Polski coraz istotniejsze. To chyba jedyny kraj na świecie, który nas nie krytykuje. No nie, jest jeszcze Korea północna.

Chermes
Chermes

No to teraz kolej na spotkanie Karczewskiego z ambasadorem San Escobar. Były minister spraw zagranicznych może je, byłemu marszałkowi, załatwić, bo ma chody w tym kraju. 🙂

Maja
Maja

Zaraz zaraz, to spotykając się z bratnią Białorusią Karczewski nie łamie prawa? Nie uprawia polityki zagranicznej – która to zaszczytna czynność należy się tylko p.o. prezydenta Dudzie i p.o. MSZ Czaputowiczowi???
Takie były oskarżenia pod adresesem Marszałka Grodzkiego, ojej.

Maciek123454321
Maciek123454321

Omawiali warunki azylu politycznego dla p. Karczewskiego?

Lesio
Lesio

No musi utrzymywać dobre stosunki, przecież będą musieli gdzieś spieprzać przed sądami.