Kard. Gulbinowicz pozbawiony honorowego obywatelstwa Wrocławia

Kard. Gulbinowicz pozbawiony honorowego obywatelstwa Wrocławia

„Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Wrocławia radni przejęli uchwałę ws. odebrania kard. Gulbinowiczowi tytułu honorowego obywatela miasta, który nadano mu w 1996 r. Za przyjęciem tej uchwały głosowało 28 radnych, przeciwko było trzech i trzech wstrzymało się od głosu” – czytamy na iteria.pl.

 

Kardynał Gulbinowicz zmarł w ostatni poniedziałek. Miał 97 lat. Dzisiaj odbyła się msza żałobna w jego imieniu. Jak podaje wrocławska kuria w swoim komunikacie: „Na prośbę najbliższych zmarłego informacja o czasie i miejscu pochówku nie będzie podawana do wiadomości publicznej (..)”.

Wrocławscy radni PiS chcieli uniknąć sytuacji w której tytuł honorowego obywatela miasta zostanie odebrany Gulbinowiczowi przed pogrzebem i dlatego przed głosowaniem wnieśli „o skierowanie projektu uchwały do drugiego czytania”. Przewodniczący klubu PiS Michał Kurczewski stwierdził: „Wolelibyśmy też mieć nieco więcej wiedzy na temat argumentów związanych z decyzją Stolicy Apostolskiej”. Wniosek został odrzucony.

 

„Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Bartłomiej Ciążyński (SLD) podkreślił w dyskusji poprzedzającej głosowanie nad uchwałą, że nie można „relatywizować krzywdy”. – Szczególne jeżeli krzywda została wyrządzona słabszym i przez nadużycie władzy, a wszystko na to wskazuje, że tak było; jeśli krzywda została wyrządzona, to powinny być konsekwencje, choćby symboliczne, czyli pozbawienie honorów – powiedział radny”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
20 listopada 2020 15:00

Wrocław utracił jednego „honorowego” obywatela, ale za to zyskał trzech wstydliwych obywateli i trzech obywateli bez sensu. Wstydem jest być za pedofilem a bez sensu jest nie wiedzieć co z tym fantem zrobić.

Jantar
Jantar
20 listopada 2020 22:37

A w TV Republice obrona Kościoła jako instytucji, księży i JP2 na całego. Żeby udowodnić, że to generalny atak na Kościół, posłużyli się cytatem z Gebbelsa. PiS dalej robi świętych z przestępców i pedofilów. No i już wiadomo, skąd pomysł na skojarzenie błyskawic na protestach kobiet z błyskawicami esesmańskimi. Trwa wmawianie suwerenowi, że cała pedofilia w kościele to jest faszystowski atak na kościół, że wszyscy są święci i naród powinien ich bronić, bo to tak, jak walka z nazistami w czasie wojny.

Ale muszę przyznać, że Gebbels przynajmniej w tym jednym punkcie miał rację.

PS. Chciałam dać linka na screen z tym cytatem, ale jest gigantyczny.

Marek
Marek
21 listopada 2020 07:18

Na początek, ten przestępcą nigdy nie powinien otrzymać tego tytułu.