Kardynał Nycz: „Nie można minionych 28 lat uważać za zmarnowane”

Modlitwy z polityką w tle

To reakcja metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza na słowa wicepremiera Jarosława Gowina, że „trzeba Polskę wymyślić i zbudować na nowo”. Tak jednak wypowiada się nie tylko przecież Gowin, ale praktycznie cały PiS, usiłując zaprzeczyć dokonaniom i pracy wszystkich Polaków od 1989 r.

Kardynał zaapelował, by w najważniejszych dla Polski sprawach, wśród których znajduje się także kwestia rodziny, panował „ponadpartyjny konsensus i kontynuacja”. – „W moim odczuciu nie można minionych 28 lat uważać za zmarnowane. (…) Myślę, że się okaże, że nie ma potrzeby burzenia tego fundamentu. Tylko tak, jak się dba o fundament domu, trzeba go w istotnych punktach uzupełnić, po to, żeby na tym fundamencie móc budować te wszystkie sprawy, które przynależą do pojęcia „ojczyzna” – mówił metropolita warszawski.

Gowin jednak nie wycofał się ze swoich słów i brnął dalej. – „Chcę to powtórzyć: Tak. Mając za sobą dorobek poprzedniego, już prawie 30-lecia niepodległej Polski, równocześnie mamy poczucie, że pewien potencjał się wyczerpał. Że pewne ramy aksjologiczne, ramy pojęciowe, ramy ustrojowe wymagają przemyślenia na nowo”. Z efektami tych „przemyśleń” mamy – niestety – do czynienia od ponad dwóch lat…

bt

Źródło: tvn24.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321AndrzejMarcinCiemnyLud Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
CiemnyLud
CiemnyLud

słusznie mówi, Goowin się już wyczerpał

Marcin
Marcin

Fundamentem III RP jest umowa okrągłostołowa, gdzie przy wódce pozwolono komunie upaść na 4 łapki, a naród odsunięto od decyzji za parawan złożony z 2 izb parlamentu, który dzięki takiej a nie innej ordynacji nie ma legitymacji społecznej. Fundament przegnity nie nadaje się do reperacji. Przy władzy mamy wciąż te same mordy, zarówno w opozycji jak i rządzie. Pamiętacie program Polskie ZOO? Do dziś sporo kukiełek dalej gra czołowe role.

Maciek123454321
Maciek123454321

Głupi gmyzie, nic nie potrafisz powiedzieć od siebie. Klepiesz jak baran „przekazy dnia” i inkasujesz 1,20 za wPIS. Ty chcesz kogoś tutaj przekonać? Jeśli tak, to ciężki idiota z ciebie. Ale cóż, pisuary inteligencją nie grzeszą – niestety.

Marcin
Marcin

Widocznie młody jesteś i głupi.

Andrzej
Andrzej

Cienko z tymi przemyśleniami.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jeśli trzeba Polskę wymyślić od nowa, to należy skasować Gówina, Piotrowicza, Kryże, i jeszcze wielu, wielu innych. Śp. Lecha też trzeba skasować.