Kardynał pedofil miał przekazać tysiące dolarów watykańskim dostojnikom, m.in. Janowi Pawłowi II

Nowa instrukcja Watykanu, w niej o walce z klerykalizmem i naciąganiem wiernych

Były amerykański kardynał Theodore McCarrick, któremu udowodniono seksualne molestowanie nieletnich, miał przekazać ok. 600 tys. dolarów innym duchownym – informuje „Washington Post”. Byli wśród nich także watykańscy dostojnicy, w tym dwóch papieży.

 

McCarrick został oskarżony o seksualne molestowanie nieletnich w latach 70. ubiegłego wieku, gdy był księdzem w Nowym Jorku. Miał też dopuścić się seksualnej napaści w konfesjonale. Dopiero w lutym tego roku papież Franciszek wydalił go ze stanu kapłańskiego, kiedy Kongregacja Nauki Wiary uznała go za winnego czynów pedofilii.

„Washington Post” powołuje się na dane z rachunku w archidiecezji Waszyngtonu, w której McCarrick od 2001 roku był arcybiskupem. Kardynał pedofil dysponował funduszem, na który wpłacano pieniądze, które miały być wykorzystane m.in. jako pomoc dla organizacji charytatywnych w USA i Rzymie.

 

Według amerykańskiego dziennika, prawie 200 czeków wystawiono jednak na duchownych, w tym ponad 60 na arcybiskupów oraz kardynałów. – „Od 2001 do 2005 roku McCarrick przesłał 90 tys. dolarów papieżowi Janowi Pawłowi II, a jego następca Benedykt XVI otrzymał 291 tys. dolarów, z czego większość – 250 tys. w czeku z maja 2005 roku” – napisał „Washington Post”.

Przedstawiciele byłych papieży odmówili komentarza lub przekazali dziennikarzom „Washington Post”, że nie dysponują informacjami o przesyłanych środkach. Inni watykańscy duchowni, którzy otrzymywali czeki od McCarricka twierdzą, że przekazywali je m.in. na cele charytatywne.

Jedną z osób, która też otrzymała pieniądze od kardynała pedofila był kardynał Leonardo Sandri. To on – jak to określił amerykański dziennik – był „bezpośrednio zaangażowany w ocenę stawianych McCarrickowi zarzutów”. Hierarcha dostał od McCarricka 6,5 tys. dolarów. Ponoć nie miało to „żadnego wpływu na proces podejmowania decyzji kardynała” – twierdzi rzecznik Sandriego.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
HerodAntypisJantarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Normalka, niestety, Pedofil, bo pedofil, ale kasę dawał, to się przymykało święte oczy. I tak to się ten interes kręcił ( i chciałby kręcić nadal, ale, kurza twarz, ludzie coraz odważniej patrzą na ręce ). Franciszek biega w te i wewte z miotłą, ale ….jego rodacy też mu zarzucają krycie pedofilów, w czasach, kiedy był arcybiskupem Buenos Aires … To prawdziwa stajnia Augiasza i żadne tam machanie miotłą tego brudu nie jest w stanie oczyścić.
Herkules potrzebny od zaraz.

Jantar
Jantar

Nawet i Herkules nie da rady…

Czek dla Benedykta w maju 2005 r.? Na 250 tys. dolarów? Tak się składa, że Benedykt w połowie kwietnia 2005 r. został papieżem, a więc zaledwie 2-3 przed wystawieniem tego czeku! Nie wiem, jak dla was, ale dla mnie wygląda to na przekupienie Benedykta, żeby nie zajmował się sprawą kardynała. Sami przyznacie, że ta zbieżność dat jest przynajmniej dziwna…

Apropo Franciszka to jest na onecie świetny i bardzo długi artykuł, dlaczego Franciszek jest znienawidzony przez polskich hierarchów, że otwarcie życzą mu jak najszybszej śmierci. Lektura obowiązkowa!

HerodAntypis
HerodAntypis

Ten zbok wcale ich nie korumpował.aby przymykali oko na jego czyny. Po prostu rozprowadzał zyski z kościelnego pedofilstwa. Tej stajni nie ma sensu sprzątać, trzeba zburzyć, zasypać gruzem,potem grubą warstwą ziemi i posadzić na tym las np brzozowy.

Zwinka
Zwinka

To prawda, ale co zrobić z ludźmi wierzącymi, do których paskudna prawda nie dociera.???

HerodAntypis
HerodAntypis

A PiS im mordę lizał!