Kariera Jakuba Banasia, syna prezesa NIK, w rozkwicie

Kariera Jakuba Banasia, syna prezesa NIK, w rozkwicie

Marian Banaś, jeszcze nie tak dawno przyjaciel PiS i osoba o nieposzlakowanej opinii, dzisiaj urządził sobie z NIK-u prywatny folwark. Wymienia dyrektorów izb, zastępując ich swoimi ludźmi, a 28 maja powołał do życia zespół doradców społecznych. To właśnie ten zespól ma oceniać realizację zadań statutowych, co oznacza, że ma on dostęp do dokumentów o wszystkich kontrolach, jakie NIK przeprowadził. Również dyrektorzy Izby muszą się dzielić z zespołem posiadanymi informacjami oraz dokumentacją.

Nikt nie wie, kim są członkowie zespołu, ilu ich jest i jakie są ich kompetencje. Wiadomo tylko, że jednym z nich jest syn Mariana Banasia. On sam potwierdza, że jest społecznym asystentem swojego ojca, natomiast sama Izba na pytanie dziennikarzy Rzeczpospolitej odpowiada krótko, że „nie komentuje spraw i doniesień medialnych związanych z pracownikami NIK i osobami prywatnymi”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

No cóż, patologia w Państwie PiS kwitnie. Gdzie nie spojrzymy, tam plasuje się na wygodnej i dochodowej posadzie czyjś wujek, brat, synek czy córka. Na porządku dziennym jest nepotyzm, naruszanie tajemnicy kontrolerskiej, niejasne wynagradzanie, działania bez przetargów publicznych, totalna samowolka, nie mająca nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością społeczną. Poprzednie rządy nie były święte, jednak skala patologii nigdy nie była a tak duża jak obecnie.

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZwinkaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

To jest realizacja zapowiadanego programu „Rodzina na swoim”

Zwinka
Zwinka

I tak to jest wierzyć Banasiowi, że dobierze się do PiSu. Dobierze się, ale tylko tam, gdzie ma w tym interes. Polityczny lub finansowy.