Karolina Korwin-Piotrowska o aresztowaniu Margot: „Dzisiaj ona, jutro każdy z nas. Za flagę. Za torbę. Za całokształt”

Karolina Korwin-Piotrowska o aresztowaniu Margot

Przypominamy, że sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla aktywistki Margot, która zniszczyła furgonetkę pro-life, jeżdżącą bez zezwolenia po Warszawie. Aresztowaniu towarzyszył protest grupy osób, podczas którego doszło do brutalnej akcji policji.

 

Sposób działania policji skrytykowali m.in. Szczepan Twardoch i Paulina Młynarska. Głos w tej sprawie zabrała także Karolina Korwin-Piotrowska, zazwyczaj krytyczna w swoich wypowiedziach wobec akcji opozycji. Tym razem jej post jest pełen niepokoju.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Nie znam Margot. Wiem jednak jedno: trzeba zrobić wszystko, by jej pomoc. Bo dzisiaj ona, jutro kazdy z nas. Za flagę. Za torbę. Za całokształt. Chodzi o to, by jej nie skrzywdzono. By dziennikarz TVN 24 w relacji na żywo, nie mówił o niej w homofobiczny sposób. To jest Margot. Nie Michał. Tak chce, by o niej mówiono. Jest wiec Margot. I idzie do aresztu. Jestem przerażona. Fragment teksu Galopujący Major: „„…Ma ta dziewczyna odwagę, jaką mało kto ma w tym kraju. Ma więcej odwagi niż te bandy nacjonalistycznych kiboli, którzy rozpruwają się na pierwszym przesłuchaniu, gdy już nie ma mamusi z obiadkiem i koleżków z siłowni. Ma odwagę, ma charakter, ma wszystko, żeby być bohaterką, naszą drobną, niepozorną Różą Luksemburg. Ale samotnie za kratami może nie podołać. Dlatego lewicowi parlamentarzyści powinni zrobić wszytko, żeby non stop monitorować jej pobyt w więzieniu. Żeby przyłazić, wizytować, ciągle nachodzić, słowem, żeby ten dyrektor aresztu czuł, że ma na łbie kamery, całe te lewactwo i że wszyscy na niego patrzą. A wtedy może da się tę dziewczynę uratować….”

Post udostępniony przez Karolina Korwin Piotrowska (@karolinakp)

Dzisiaj ona, jutro każdy z nas. Za flagę. Za torbę. Za całokształt” – napisała. „Nie znam Margot. Wiem jednak jedno: trzeba zrobić wszystko, by jej pomóc”. Chodzi o to, by jej nie skrzywdzono, by dziennikarz w relacji TVP nie mówił o niej w homofobiczny sposób. Nie ma znaczenia, jak nazywano ją poprzednio. Skoro życzy sobie, by mówiono o niej Margot, tak należy się do niej zwracać i tak pisać. „Jestem przerażona” – dodaje.

 

Na Facebooku wrze po nocnej akcji policji. Dziennikarka cytuje także wpis popularnego Internauty o pseudonimie Galopujący Major: „Ma ta dziewczyna odwagę̨, jaką mało kto ma w tym kraju. Ma więcej odwagi,  niż̇ te bandy nacjonalistycznych kiboli, którzy rozpruwają̨ się̨ na pierwszym przesłuchaniu, gdy już̇ nie ma mamusi z obiadkiem i koleżków z siłowni. Ma odwagę̨, ma charakter, ma wszystko, żeby być́ bohaterką…Ale samotnie za kratami może nie podołać́. Dlatego lewicowi parlamentarzyści powinni zrobić́ wszytko, żeby non stop monitorować́ jej pobyt w więzieniu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Choćby po to, by nigdy nie powtórzyła się historia nieszczęsnego Igora Stachowiaka.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarekIrenaKamilinhoolannagboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Widziałem filmik z ataku Margot Sz. na działacza Fundacji Pro Life oraz niszczenia samochodu fundacji. Mom zdaniem sprawa jest po prostu kryminalna. Czy trudno jest sobie wyobrazić osobę niechętną LGBT, która niszczy mienie i daje w mordę działaczowi LGBT? Jeśli specjalne traktowanie w jedną to i w drugą stronę. „Dzisiaj ona, jutro każdy z nas. Za flagę. Za torbę. Za całokształt”.

Zwinka
Zwinka

Tzw. prolajferzy to tępe, zacofane czuby, wysługujące się Ordo Iuris i zapewne przez tę sektę finansowane. Jeśli myślą, że tymi swoimi ohydnymi furgonami kogoś „nawrócą”, to są jeszcze bardziej tępi, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka. Jedyne, co potrafią, to brutalnie prowokować ludzi, a każda prowokacja w końcu spotyka się z reakcją. I to się właśnie stało.

Irena
Irena

Papiez Franciszek powiedział , ze Ordo luris to sekta i ze sa nielegalni…..wiec !!!

Marek
Marek

Odnośnik do źródła please?

gboor
gboor

Z czego wcale nie wynika że pobicia czy zniszczenia mienia mają pozostać bezkarne, tylko dlatego że są słuszną ideologicznie zemstą. I że można kłamać, że to kara za flagę czy torebkę.

Marek
Marek

Nikt nie kłamie o karze za flagę. Gdyby chodziło tylko o furgonetkę Margot zatrzymano by przed albo po marszu, nawet następnego dnia. Tu chodziło o pokaz siły/prowokację a to już było ze względów politycznych/ideologicznych w skrócie określane jako „za flagę”.

olanna
olanna

Napisałam poniżej. Na początku był samochód oblepiony, który miał sądowy zakaz jazdy będąc oblepionym. Za kierownicą siedział facet z wyrokiem. Coś jeszcze się nie zgadza….?

Marek
Marek

Pięknie ale no meritum całej tej sprawy to w ogóle się nie odniosłeś. Masz oczywiste dowody na specjalne traktowanie jej w jedną stronę czyli na specjalny hejt, specjalną propagandę i specjalnie nadmierną reakcję państwa. Nie aresztowali jej przed siedzibą fundacją gdzie sama podała ręce do skucia, tam milicjant mówi „interwencji nie podejmuję”. Nie. Specjalnie poczekali aż będzie na marszu, wśród innych bo to był najlepszy moment na resztowanie. Chcieli zastraszyć i lub wywołać zamieszki albo są tak skrajnymi debilami, że milicja z PRLowskich dowcipów jawi się przy nich jak starożytni mędrcy. Ale nawet to nie do końca wyszło i teraz… Czytaj więcej »

gboor
gboor

Ale ten Margot nie został aresztowany za flagę czy torbę, tylko za pobicie człowieka i zniszczenie samochodu.

olanna
olanna

Podpowiem.
Zaczniemy od tego, że to ten samochód jeździł bezprawnie, bo miał zakaz wydany sądownie, a za kierownicą siedział kryminalista z wyrokiem.
Margot spełniał tylko jeden z przysługujących mu przywilejów obywatelskich, czyli tzw. „zatrzymanie obywatelskie”. Proszę spojrzeć w przepisy prawne i paragrafy.

Irena
Irena

Nielegalnej SEKTY !!! Mysl !!!

Marek
Marek

Oczywiście. Została aresztowana za pobicie i zniszczenie mienia, które miały miejsce pod koniec czerwca, absolutnie nie za flagę, która była po tym. A najlepszym czasem na aresztowanie był środek marszu. Nie można było jej aresztować przed siedzibą fundacji gdzie wysunęła ręce do kajdanek, nie, lepiej wciągać ją do cywilnego samochodu w czasie marszu środowisk LGBT walczących z dyskryminującym traktowaniem ich przez władzę i milicję. Genialne.

Kamilinho
Kamilinho

Lać to i patrzeć czy równo puchnie