Karty do głosowania bez jednej pieczęci. „Tak się „drukuje” wybory”

Karty do głosowania bez jednej pieczęci. "Tak się "drukuje" wybory"

Uprawnieni do głosowania Polacy apelują o uważne przyglądanie się kartom do głosowania. Jak się okazuje na wielu z nich nie ma pieczęci odpowiedniej komisji wyborczej.

 

Na karcie do głosowania zabrakło czerwonej pieczęci, widziałam, że w urnie było takich więcej. Czy nasze głosy będą ważne?” – pyta m.in. zaniepokojona mieszkanka Zakopanego.

Zdaniem Grażyny Długosz z Okręgowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu, głos oddany na karcie bez jednej pieczęci może zostać uznany za nieważny.

 

Karta do głosowania powinna mieć dwie pieczęcie – Państwowej Komisji Wyborczej i Obwodowej Komisji Wyborczej. Karta, na której nie ma choć jednej z pieczęci, jest nieautentyczna, a siłą rzeczy oddany głos nieważny” – komentuje Długosz dla „Tygodnika Podhalańskiego”.

wb

Źródło: wiadomosci.onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AgnieszkaMichałMadEwadaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Jako wielokrotny członek komisji wyborczych chcę zabrać głos w tej sprawie. Nie odrzucam wersji o zaplanowanym działaniu. Wydaje mi się jednak mało prawdopodobna. Uważam, że jest to zwyczajne, bez złych intencji, niedopatrzenie członków komisji. W praktyce wygląda to tak, że komisja rozpoczyna pracę o godz. 6. Lokal otwierany jest o godz. 7. W czasie tej godziny członkowie komisji powinni, między innymi, przeliczyć ilość kart do głosowania a także je wszystkie opieczętować. W zależności od wielkości obwodu kart może być np. 2 tys. Bywa więc, że karty są pieczętowane jeszcze po otwarciu lokalu wyborczego. No i może się zdarzyć (oczywiście nie… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

no wątpię, żeby to było jakieś programowanie wyborów, bo przecież nie wiadomo na kogo taka karta trafi… fakt faktem, jesteśmy tylko ludzmi, wiec moze sie zdarzyc, że zabraknie gdzieś pieczątki. Więc albo nalez o tym glosno mowic, albo w ogole te pieczątki….USUNĄĆ. Bo przez zwykły bląd x głosów w całej Polsce nie było ważnych i nie wiadomo na kogo… Myślę, że pieczątka nie powinna decydować o wazności głosu…

Mad
Mad

Ale zawsze można taką kartę ostemplować pod warunkiem, że zawiera głos na słusznego kandydata, czyż nie? No bo co się dzieje z pieczęcią po zamknięciu lokalu?

Michał
Michał

Tylko, że podobno takie karty wypłynęły w kilku miastach. Sam dostałem taką w Szczecinie.

Agnieszka
Agnieszka

Nie zagłębiam się w temat zaplanowane czy nie,ale rozpatrując możliwości braku pieczątki jestem oburzona.Nie zwróciłam uwagi czy na mojej karcie były dwie pieczątki,na nawet nie pamiętam czy była jedną !!!?Ale to jest skandal (kartę wydawał mi Członek Komisji Wyborczej ,czyli osoba przeszkolona i zatrudniona (za nasze podatników pieniądze)specjalnie do tego celu!!!proszę mi nie mówić o frekwencji! Po kartę podchodziło się POJEDYnCZO nawet jeśli była to rodzina i karta była POJEDYNCZO wydawana ,więc był czas popatrzeć czy zawiera dwie pieczatki.Skandal,bylejakość,lekceważenie wyborców ! !

Janina
Janina

W Zakopanem, na Chramcówkach KO nr 7 ludzie głosowali na kartach bez czerwonej pieczęci. Tak samo w jednym z lokali wyborczych w Poznaniu. Gdzie jeszcze? Grażyna Długosz z Okręgowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu, pytana o ważność głosu na takiej karcie, powiedziała : „karta do głosowania powinna mieć dwie pieczęcie – Państwowej Komisji Wyborczej (czarna) i Obwodowej Komisji Wyborczej (czerwona) – Karta, na której nie ma choć jednej z pieczęci, jest nieautentyczna, a siłą rzeczy oddany głos nieważny”. ALE NUMER ! Ci mistrzowie przekrętów, manipulacji i fałszerstw szykują sobie, zdaje się „furtkę” do wyniku na swoja korzyść. Ciekawe, czy to… Czytaj więcej »

daroo
daroo

Spokojnie Zakopane to PiS więc wszystkie karty z poparciem dudusia będą ważne a innych tam raczej brak