Katecheta groził uczniowi, że zedrze mu naklejkę WOŚP i twierdził, że „Owsiak to złodziej”

Katecheta groził uczniowi, że zedrze mu naklejkę WOŚP i twierdził, że "Owsiak to złodziej"

Po tegorocznym finale WOŚP 15-letni Mikołaj przyszedł do szkoły z charakterystycznym serduszkiem akcji na ubraniu. Chłopak był jednym z tysięcy wolontariuszy, którzy w całej Polsce zbierali pieniądze na leczenie dzieci.

 

Podczas lekcji religii katecheta kazał mu zdjąć naklejkę WOŚP. Zagroził, że jeżeli uczeń tego nie zrobi, to sam mu ją zedrze.

Na tym nie koniec. Katecheta „pouczył” nastolatka, że pieniądze powinno się wpłacać na Caritas, a nie na WOŚP. – „Owsiak to złodziej” – „argumentował” katecheta.

 

Do zdarzenia doszło w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju. O zachowaniu katechety dyrekcję placówki zawiadomili rodzice Mikołaja.

„Katecheta nadużył swoich kompetencji, poruszając temat nieuwzględniony w treściach programowych przedmiotu. Jego stanowisko nie jest ani oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego, ani tym bardziej szkoły” – stwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Jerzy Łukasik, dyrektor ZSP w Kudowie-Zdroju. Zapowiedział, że katecheta na najbliższej lekcji przeprosi Mikołaja za swoje zachowanie.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Rafał PChermesRobertZgredzinkaAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sławek
sławek

czarna zaraza w natarciu

SOBIESŁAW
SOBIESŁAW

Tak sie składa ze to Caritas okrada darczyńców i osoby potrzebujące !! Są dowody ostatnio wyszły na wierzch kolejne oszustwa Caritas temu facetowi się pomyliło to Caritas jest złodziejem

smętek
smętek

Przeciwko katechecie należy skierować , choćby prywatny, akt oskarżenia. Nie można pozwalać na bezkarne obrażanie człowieka.

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak oto katole dostają – przepraszam za kolokwializm – pierdolca.

Zen
Zen

Czy każdy Polski biskup to poyeeb?

Aleksander
Aleksander

Skad pan dyrektor wie,że stanowisko katechety NIE JEST oficjalnym stanowiskiem koscioła?

Zgredzinka
Zgredzinka

Miejmy nadzieję, że po takiej demonstracji „dobrotliwego” oblicza katolicyzmu, ten młodzian szybko dołączy do coraz szerszego grona laicyzującej się młodzieży, w czym czynnie powinni wesprzeć go rodzice.

Robert
Robert

A może uczeń kłamie ? Sprawa będzie wyjaśniana, inni uczniowie się wypowiedzą. Przed wyjaśnieniem sprawy wszelkie osądy są złe .
Robert Duch mieszkaniec Kudowy-Zdroju

Chermes
Chermes

Ponieważ miało to miejsce w Zespole Szkół Publicznych a nie katolickich, radzę uczniom by pozdejmowali ze ścian krzyże, które nie powinny tam wisieć.

Rafał P
Rafał P

Gdybym był tym uczniem, to ten klecha już nawet nie dostał by szansy, żeby mnie przepraszać. Już więcej bym się nie pojawił ani na lekcji religii, ani w kościele.