Katolicka adwokatka rozesłała samorządom w całej Polsce petycję ws. intronizacji Jezusa na króla Polski

Katolicka adwokatka rozesłała samorządom w całej Polsce petycję ws. intronizacji Jezusa na króla Polski

– „Czy to Prima Aprilis, czy samorząd nie ma ważniejszych spraw na głowie?; – „No bez jaj„, „To jakaś ciemnota i głębokie średniowiecze„; – „Władze publiczne POWINNY zachować bezstronność w sprawach religijnych” – takie komentarze pojawiły się na Facebooku po tym, jak jeden z samorządów zajął się rozpatrzeniem petycji, dotyczącej podjęcia uchwały ws. „pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski”.

Autorką petycji jest Renata Sutor z Rabki-Zdroju, która sama przedstawia się jako katolicka adwokatka. Swój apel rozesłała na początku grudnia ubiegłego roku do ponad 2 tys. samorządów w całej Polsce. – „Jesteśmy krajem katolickim, dlatego ją napisałam” – powiedziała w rozmowie z „naTemat”.

Samorządy musiały się nią zająć, jak każdym zgłoszeniem od obywatela. W Pile np. oburzony mieszkaniec pisał na facebookowym profilu miasta: – „Co chwila podwyżki czynszu, wywozu śmieci, wody itp. a oni duperelami się zajmują„. – „Bo ludzie piszą takie petycje – a my musimy dać odpowiedź… mi też szkoda na to czasu” – odpowiedziała internaucie jedna z radnych. W Pile petycji nie przyjęto – 16 radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, tylko jedna radna z PiS była za.

Podobnie reagowano w innych samorządach, które zajęły się sprawą. Mecenas Sutor mówi, że mailem dostała 1500 odpowiedzi z całej Polski. – „99 procent samorządów jest na „nie”” – przyznała sama adwokatka.

W rozmowie z „naTemat” Sutor nie kryła rozczarowania. – „W sprawie intronizacji wszyscy powinniśmy być zjednoczeni. Oczywiście biorę pod uwagę, że nie wszyscy są wierzący. Ale jesteśmy krajem katolickim” – powiedziała Sutor.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

32
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
zibiKonradJanJoannaGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Jezus świebodzinski krolem Polski? Króla z betonu jeszcze nie mielismy, może to dobry pomysł?

Zwinka
Zwinka

Ależ mamy. Tyle że się zwykły poseł nazywa. Sam zrodzony z partyjnego betonu i betonem otoczony. W obawie przed naszą miłością. Która mu się przecież z urodzenia należy, jak psu zupa ( za klasyczką).

Jantar
Jantar

Raczej za klasykiem Romaszewskim….

Zwinka
Zwinka

Nie, to Elżbieta Jakubiak była, w czasie przepychanek Lecha K. z Donaldem T. o samolot, który wg niej tak się właśnie prezydentowi należał…

Jantar
Jantar

Romaszewski rzucił to w jakimś wywiadzie dobre kilka lat wcześniej, że mu „się należy wszystko, jak psu zupa, bo walczył z komuną”.

HerodAntypis
HerodAntypis

A ja tak mówiłem zanim wiedziałem kto to Jakubiak czy Romaszewski, a nauczyłem się tego od gościa, który za bardzo nie miał pojęcia, kto to klasyk.

Zwinka
Zwinka

OK. Tego nie pamiętam.

Włodzimierz
Włodzimierz

A nie powinna najpierw spytać o zdanie Jezusa?

XYZ
XYZ

„Królestwo moje nie jest z tego świata”
Jan 18: 36

Rafał P
Rafał P

No właśnie. Pod pisiatym rządem Polska już odlatuje w kosmos.

Leszek
Leszek

Może NRA przyjrzy się kompetencjom pan mecenas ? I jej stosunkowi do określonemu w konstytucji charakterowi naszego państwa

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jak to? To nie Jarozbawa? To pachnie aferą korupcyjną na najwyższym szczeblu. Trzeba niezwłocznie powołać komisję śledczą w tej sprawie.

Lesio
Lesio

tronizuj się, z akcentem na „in”, dla zrozumienia „dowcipnie”.

Marduk
Marduk

Niech ta pani wbije sobie raz na zawsze do łba, że nie jesteśmy krajem katolickim. I nie zawraca głowy samorządom durnymi pomysłami rodem że średniowiecza.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Jesteśmy krajem katolickim ale to nie oznacza że wszystkie dziedziny życia mają być podporządkowane religii, Polska to nie bliski wschód.

Marek
Marek

Nie jesteśmy. przeczytaj konstytucję, polecam. Nie ma tam wzmianki o „katolickości” kraju. A wręcz są przesłanki do czegoś zupełnie przeciwnego.
Co najwyżej jesteśmy krajem gdzie najpowszechniejszą religią jest religia katolicka i nic więcej. Przy czym to najpowszechniejsze oznacza ok 1/3 (Według danych kościoła) uczestniczących w praktykach religijnych (czyli według logiki kościoła, pełnych katolików).

Zwinka
Zwinka

Jaja sobie robisz, czy jesteś ślepy/ głuchy / głupi ?

Jantar
Jantar

Oczywiście, że nie jesteśmy! W obecnej Konstytucji jest wyraźnie napisane, że gwarantowana jest wolność wyznania i światopoglądu, że państwo jest świeckie. Polska katolicka to jest życzenie JP2 i hierarchów kościelnych z pisiorstwem, ale do tego muszą wprowadzić nową konstytucję, która leży w szufladzie na Nowogrodzkiej. W tej konstytucji autorstwa Kaczyńskich Polska jest krajem katolickim, z obowiązującą każdego Polaka religią katolicką, z preambułą w której jest zapisana podległość Polski wobec Watykanu. Ta konstytucja przez kilka lat wisiała na oficjalnej stronie PiS-u. Może znajdziesz ją jeszcze gdzieś w necie, bo jakiś czas przed wyborami 2015 r. zdjęli ją ze swoich stron w… Czytaj więcej »

Aleksander
Aleksander

Bardzo współczuję pani mecenas.Jej choroba musi być nie tylko bardzo uciążliwa ale i kosztowna.

Zwinka
Zwinka

OK. OK. Tylko niech ten nowy intronizowany król wykopie tego starego, samozwańczego. A tak poważnie, to niech mnie ktoś przekona, że nie jesteśmy boleśnie głupkowatym narodem…

Jantar
Jantar

Cóż, działania pani mecenas idealnie wpisują się w żądania Episkopatu, który właśnie wydał świeży komunikat. A w nim ogłosili, że „każdy rodzic ma obowiązek zapisać dziecko na religię, każde dziecko ma obowiązek chodzenia na religię, a MEN ma obowiązek dopilnowania katolickiego wychowania dzieci i młodzieży w szkołach”. Jednocześnie w komunikacie znajdują się wielkie podziękowania dla Jędraszewskiego, Depo, Deca i pozostałych za obronę religii i kościoła katolickiego przed wszelkimi zagrożeniami ze strony współczesnego świata.

Emma
Emma

Zamknac babę w psychiatryku

Maciek12345321
Maciek12345321

Czy to ma być monarchia dziedziczna? …….

Franononjaro
Franononjaro

Gdyby Jezus Chrystus żył to sp..dalałby z Polski do gdziekolwiek.

Franononjaro
Franononjaro

Coś źle?

HerodAntypis
HerodAntypis

Raczej by pospacerowal z tęgą lagą po Nowogrodzkiej, po przybytkach w Toruniu, w Krakowie, Częstochowa i kilku innych zapalnych miejscach i rozpieprzył ten pisowsko-katolski biznes. Wtedy by rzekli, że nie takiego króla czekali i na powrót czciliby cielca smoleńskiego w jaskiniach i pieczarach.

Grzegorz
Grzegorz

Jezus nie może być królem Polski, gdyż jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu nie może pełnić żadnych funkcji publicznych i państwowych!

Joanna
Joanna

Żyd nie może być królem Polski, co by na to narodowcy powiedzieli? A przecież z ich zdaniem MUSIMY się liczyć! Inaczej nas na szubienicach zawieszą!!!!

Zwinka
Zwinka

W III Rzeszy to Goering decydował, kto jest Żydem, a kto decyduje w IV RP (w budowie) ? No kto ?

Jan
Jan

Widać, że miejscowości „zdrojowe” nie zawsze są miejscowościami zdrowotnie działającymi na mózg !!!
Petycja katolickiej adwokatki Renaty Sutor z Rabki-Zdroju mówi o „pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski” !!! Pomijając wszystko inne, ta Renata Sutor chce, by Królem Katolickiej Polski był ŻYD !!! … To się nazywa TOLERANCJA !!!

Konrad
Konrad

Nie powinna być rozczarowana. Liczyła na zjednoczenie i jest zjednoczenie. 99% na „NIE”

zibi
zibi

Witek sprawy polskie zawierzyła matce boskiej ta znowu Jezusa robi królem Polski.Przyłębska będzie miała znowu robotę .Czy to nie konflikt interesów ?